Postaw na innowacje!

Poznaj możliwości jakie dają nowe technologie w energetyce!

O programie

Start-up Day to jednodniowe wydarzenie pomagające osobom przedsiębiorczym w realizacji ich marzeń i idei. Event wspiera generowanie nowych pomysłów biznesowych, wymianę doświadczeń i kontaktów oraz zacieśnianie współpracy pomiędzy start-upami, dojrzałymi firmami i organizacjami publicznymi, które doceniają potencjał technologii nisko i zeroemisyjnych ze szczególnym uwzględnieniem wodoru. 

Dla kogo jest wydarzenie Startup Day?

młodych ludzi

szukających swojej ścieżki kariery i zainteresowanych przedsiębiorczością oraz nowymi technologiami związanymi z gospodarką niskoemisyjną

osób zainteresowanych

chcących pozyskać nową wiedzę w zakresie rozwijania swoich pomysłów na biznes oraz potencjału technologii nisko i zeroemisyjnych ze szczególnym uwzględnieniem wodoru

ekspertów i firm

działających w obszarze energetyki niskoemisyjnej lub chcących wdrożyć nowe technologie związane z tym sektorem w swoich firmach

Jakie są korzyści z udziału?

  • zdobycie nowej wiedzy o innowacyjnych metodach pracy nad projektem biznesowym, budżetowaniem, wprowadzaniem zmian oraz pozyskiwaniu finansowania,
  • poznanie startupów, które rozwijają w Polsce innowacje związane z gospodarką niskoemisyjną,
  • podniesienie świadomości potrzeb inwestowania w rozwój rozwiązań niskoemisyjnych, a także możliwości biznesowych związanych z takimi inwestycjami.
  • stworzenie platformy wymiany i transferu wiedzy oraz doświadczeń w obszarze tworzenia ekosystemu gospodarki niskoemisyjnej ze szczególnym uwzględnieniem technologii wodorowych oraz gospodarki wodorowej z jej całym łańcuchem dostaw i wartości.

Co czeka na Ciebie w ramach Startup Day?

#warsztaty

Weź udział w interesujących szkoleniach i dowiedz się jakie zmiany możesz wprowadzić w swoim biznesie. Poznaj możliwości z jakich możesz skorzystać!

#konsultacje

Skorzystaj z indywidualnego doradztwa z ekspertami biznesowymi prowadzącymi warsztaty. Skonsultuj swój pomysł lub rozwijany projekt biznesowy!

#networking

Spotkaj się ze startupami działającymi bezpośrednio w branży energetyki niskoemisyjnej i poznaj jakie innowacje tworzą polskie firmy.

Szkolenia podczas wydarzenia:

Weryfikacja założeń biznesowych i praca z modelem biznesowym + Kanały sprzedaży

(Ania Wojcieszczak)

Budżetowanie i szacowanie kosztów i przychodów + Zarządzanie ceną produktów i usług

(Paweł Puzio)

Pozyskiwanie inwestora (rozmowa z inwestorem, przygotowanie pitch decka) +  Prezentacja pomysłu – pitchowanie

(Paweł Maj)

Zdefiniowanie potencjalnych klientów (customer development)

(Jacek Lipski)

Sposoby pozyskiwania kapitału na rozwój firmy od najprostszych (rodzina, znajomi itp.) do bardziej zaawansowanych (crowdsourcing)

(Michał Misztal)

Harmonogram wydarzenia

31 maja 2021, godz. 10:00-17:30

Warsztaty

W każdym bloku zajęciowym masz do wyboru 1 z 5 dostępnych szkoleń, w którym możesz wziąć udział. Każde z nich potrwa 1,5 godz.

I blok – godz. 10:00-11:30 + 30 min. przerwa
II blok – 12:00-13:30 + 30 min. przerwa
III blok – 14:00-15:30

Konsultacje

Doradztwo z ekspertami biznesowymi odbędzie się w godz. 15:30-17:30. Każda konsultacja potrwa 30 min. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja poprzez formularz.

Poznaj trenerów:

Paweł Puzio

Paweł Puzio

Paweł Puzio posiada 12 lat doświadczenia w finansach, w tym ponad 8 lat doświadczenia w sektorze Venture Capital. Posiada „Licencję maklera papierów wartościowych z uprawnieniami do czynności doradztwa inwestycyjnego” oraz jest Certyfikowanym Trenerem Biznesu.

Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując i współpracując z firmami doradztwa finansowego oraz doradztwa biznesowego. W tym czasie współpracował z największymi instytucjami finansowymi w Polsce, w tym bankami, firmami leasingowymi, towarzystwami funduszy inwestycyjnych oraz domami maklerskimi.

Pracował również jako Analityk Biznesowy/Menadżer projektów w funduszu Venture Capital oraz Sieci Inwestorów Indywidualnych. Doradzał przy powstaniu, rozwoju i komercjalizacji wielu projektów/firm.

Jacek Lipski

Jacek Lipski

Ekspert od budowania strategii marketingowych i planów komunikacji marketingowej, w tym z wykorzystaniem social media. Od grudnia 2015 r. zajmuje się strategicznym doradztwem marketingowym oraz szkoleniami dla MŚP i startupów we własnej firmie B&L Consulting.

Doświadczenie w marketingu zdobywał korporacjach z branży energetycznej (Vattenfall Distribution Poland, Gliwice) i finansowej (Żagiel S.A., Warszawa), a także w agencji reklamowej (Vena Art, Lublin).

Szkoleniami z zakresu marketingu, brandingu, social media marketingu, webwritingu oraz Business Model Canvas i Value Proposition Canvas zajmuje się od 2012 r. Prowadził zajęcia oraz konsultacje dla kilkudziesięciu MŚP oraz startupów. Oprócz tego jest koordynatorem programu Youth MediaLab Lublin, mentorem startupów w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości w Lublinie.

Michał Misztal

Michał Misztal

Prezes Startup Academy, trener biznesu, wykładowca Uczelni Łazarskiego, koordynator i twórca licznych programów nauczania przedsiębiorczości, ekspert Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w zakresie oceny innowacyjności startupów.

Jest autorem biznesowych programów edukacyjnych dla początkujących przedsiębiorców, dla których przeprowadził kilka tysięcy godzin doradczych. Był konsultantem przy kilkudziesięciu procesach inwestycyjnych. Z sukcesem pozyskał wiele dotacji na rozwój firm, których kwoty przekroczyły 20 mln zł.

Przez 11 lat pracował nad rozwojem przedsiębiorczości w Polsce w ramach Fundacji AIP. Opiekował się ponad 600 startupami spośród różnych branż pełniąc następnie rolę Dyrektora Regionalnego AIP. Współtworzył fundusz inwestycyjny AIP Seed Capital, zajmując się selekcją i scoutingiem startupów.

Paweł Maj

Paweł Maj

Ekspert ds. Inwestycji. W okresie 2017-2020 dyrektor inwestycyjny bValue VC, a do 2016 roku partner zarządzający Skyline Venture (którego był współzałożycielem) oraz Członek Zarządu Skyline Investment S.A. (spółki notowanej na GPW).

Podczas swojej kariery był zaangażowany w około 50 transakcji (w fazie startup, growth oraz turnaround stage) o łącznej wartości około 140 mln PLN. Dodatkowo uczestniczył w ponad 100 projektach konsultingu finansowego (M&A, IPO/SPO na GPW, dofinansowania z UE, obligacje korporacyjne) o łącznej wartości blisko 1 mld PLN.

Jest absolwentem University of Wisconsin-Whitewater (dyplom na kierunku Zarządzanie)

Anna Wojcieszczak

Anna Wojcieszczak

Doświadczony trener biznesu i wykładowca akademicki, specjalizuje się w procesach design thinking, lean innovation oraz szkoleniach z modelowania biznesowego, strategii rozwoju biznesu, wystąpień publicznych i umiejętności prezentacji.

Ma bogate doświadczenie szkoleniowe, prowadziła liczne warsztaty i szkolenia dla różnorodnych grup (od studentów i pracowników na poziomie podstawowym, po kadrę kierowniczą międzynarodowych korporacji). Anna pracuje na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i na Uniwersytecie SWPS w Katowicach – gdzie prowadzi zajęcia z technik komunikacji, negocjacji i mediacji. Prowadziła szkolenia biznesowe m.in. dla: Credit Agricole, Euroclear Bank, 10A Software House, Climate Accelerator, Creative Labs.

Startupy

W czasie wydarzenia możesz spotkać startupy tj.

Hydrum

Hydrum

Głównym celem projektu HydroHub jest zagospodarowanie różnego rodzaju wód poprodukcyjnych, w szczególności utylizacja dołowych wód kopalnianych

z czynnych i zlikwidowanych kopalń węgla kamiennego w procesie elektrolizy celem wytwarzania zielonego wodoru z udziałem OZE.

CO2 Energy Storage

CO2 Energy Storage to spółka założona przez firmę Innox Nova w celu wdrożenia do przemysłu innowacyjnej technologii produkcji metanolu z CO2 i wodoru.

 Nasza opatentowana technologia pozwala na magazynowanie energii i wodoru w formie chemicznej, sprawia, że gazy poprodukcyjne można wykorzystać do produkcji metanolu, DME, olefin i dalej używać w postaci paliwa, tworzyw sztucznych czy innych surowców chemicznych. Nawiązujemy współpracę z elektrowniami oraz firmami przemysłowymi, chcącymi zmniejszyć emisję CO2, magazynować energię lub wodór, wdrożyć gospodarkę cyrkularną CO2 i H2 oraz przetwarzać swoje gazy emisyjne na wartościowy produkt do użytku własnego lub na sprzedaż

Stream Energy

to firma technologiczna zajmująca się projektowaniem, produkcją i sprzedażą innowacyjnych generatorów energii elektrycznej wytwarzanej z wody.

Stream to unikalny na rynku OZE generator prądu wykorzystujący dostarczoną pod ciśnieniem wodę do produkcji energii elektrycznej. Przedział mocy od 1 kW do 5 kW, niewielkie wymiary, prostota instalacji, wieloletnia gwarancja oraz krótki okres zwrotu z inwestycji sprawia, iż Stream to doskonałe rozwiązanie uzupełniające bilans energetyczny w Twojej firmie, domu czy zakładzie produkcyjnym. A to dopiero początek…

Hydrogen First

Hydrogen First

Jesteśmy Start Upem z pomysłami, jak w innowacyjny sposób radzić sobie z przechowywaniem i transportem wodoru.

Jesteśmy na początku rozwoju tego pomysłu, dlatego poszukujemy wszystkich partnerów (technicznych, finansowych itp.), Którzy tak jak my chcą, aby gospodarka wodorowa rosła szybciej dzięki nowatorskim technologiom.

Pracujemy nad:
-płaskimi zbiornikami wysokociśnieniowymi i kriogenicznymi
-cylindrycznymi zbiornikami wysokociśnieniowymi
-kulistymi zbiornikami wysokociśnieniowymi
toroidalnymi zbiornikami wysokociśnieniowymi
Chcielibyśmy odpowiedzieć na potrzeby każdego przedstawiciela branży – motoryzacyjnej, lotniczej, energetycznej, kolejowej, morskiej 
itp.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy:


Zapisz się na konsultację z ekspertem biznesowym:

Organizatorzy

Partnerzy

Skip to content