Startup Blog

Zapraszamy Cię do naszego nowego cyklu Startup News, którym przybliżymy Ci aktualności ze świata startupów.

W każdy piątek będziesz mógł zapoznać się z najważniejszymi informacjami i zapowiedziami, które pomogą Ci odnaleźć się w świecie biznesu, innowacji i finansowania firmy.

Cykl prowadzi Michał Misztal, CEO Startup Academy.

Startup News możesz posłuchać także w formie podcastu na:

Niebawem rusza Toyota Startup Accelerator.

Wbrew pozorom, program ten nie jest skierowany wyłącznie do osób z zacięciem motoryzacyjnym, gdyż firma do udziału zaprasza zespoły z projektami dotyczącymi między innymi neutralności klimatycznej czy wykorzystania plastiku w obiegu zamkniętym. Dla finalistów Toyota, oprócz nagrody pieniężnej, zaoferowała doprowadzenie koncepcji do etapu działającego prototypu i prezentację projektu na przyszłorocznych targach a w przypadku dużego sukcesu, dalsze inwestowanie w przedsięwzięcie – ostateczny termin zgłoszeń mija 14 września.

Konkurs „Nowe technologie w zakresie energii”

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, ogłosiło niedawno konkurs, w ramach którego beneficjenci mogą starać się o duże dofinansowania. Program strategiczny „Nowe technologie w zakresie energii”, w którym alokacja wynosi ponad 370 mln zł, ma pomóc w realizacji badań oraz prac rozwojowych związanych przykładowo z energetyką wiatrową na lądzie oraz morzu czy z technologiami wodorowymi. Nabór startuje 1 września i potrwa do 30 listopada.

Akcelerator EIC 

Z kolei nieco wcześniej, bo 6 października zamykane są zapisy do akceleratora EIC, skierowanego do najbardziej obiecujących europejskich startupów. Warunkiem koniecznym do zgłoszenia jest posiadanie prototypu oraz osiągnięcie minimalnie piątego poziomu gotowości technologicznej. W tym przypadku również oprócz grantu czy komponentu inwestycyjnego, dla uczestników przewidziano bezpłatny mentoring, coaching oraz dalsze rozwijanie kontaktów biznesowych.

Startup-Heroes

Cykl bezpłatnych webinarów dla startupów

Dziewiątego sierpnia startuje kolejna edycja cyklu webinarów organizowanych przez Startup Academy w ramach projektu platform startowych Startup Heroes. Uczestnicy w ciągu czterech czwartkowych, wieczornych spotkań dowiedzą się jak stworzyć innowacyjny pomysł na biznes, ocenić jego szanse na powodzenie, poznają sposoby pozyskania pierwszych klientów oraz przygotują się do złożenia wniosku do projektu, w ramach którego można pozyskać do miliona złotych grantu oraz liczne działania rozwojowe i doradcze. 

Zapisz się na webinary tutaj >>

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze światem startupów koniecznie zasubskrybuj nasz kanał na Youtube lub dołącz do grupy na Facebooku! 

Przeczytaj inne artykuły:

Skip to content