Startup Blog

W drugim odcinku cyklu Startup News dowiesz się m.in. jak Orlen angażuje się w starupy, jak PARP wspiera w kwestiach prawnych oraz jak zyskać 1 mln na rozwój pomysłu na innowacyjne rozwiązania dla edukacji.

W ramach Startup News w każdy piątek będziesz mógł zapoznać się z najważniejszymi informacjami i zapowiedziami, które pomogą Ci odnaleźć się w świecie biznesu, innowacji i finansowania firmy.

Cykl prowadzi Michał Misztal, CEO Startup Academy.

Startup News możesz posłuchać także w formie podcastu:

Orlen otwiera się na start-upy

Już tylko kilka dni pozostało na rejestrację i wypełnienie formularza w stworzonym przez PKN Orlen programie akceleracyjnym, który za główny cel stawia sobie wsparcie dla technologicznych spółek, skupionych na przykład wokół branży petrochemicznej czy energetycznej. Na opracowywane rozwiązania, mogące wspomagać obszary biznesowe firmy, oprócz środków finansowych zarezerwowano pomoc ze strony ekspertów i szansę na dalszą współpracę nad produktami w przyszłości. Deadline? 16 sierpnia, więc zainteresowanym radzę się pospieszyć.

Więcej o programie przeczytasz tutaj>>

Aion – bank bez oddziałów

Aion Bank, pierwszy startupowy, w pełni cyfrowy bank, rozpoczął już swoją działalność. Przyszłych klientów, którzy mają korzystać z jego usług na zasadzie miesięcznego abonamentu, mają zachęcić perspektywa korzystnych, tanich przewalutowań, wysoko oprocentowanych kont oszczędnościowych oraz załatwianiem absolutnie wszystkich spraw cyfrowo, bez konieczności odwiedzania stacjonarnego oddziału. Gratulujemy startupowi i trzymamy kciuki.

Więcej o banku >>

Novakid beneficjentem rynkowych zmian

NovaKid pozyskał prawie 30 mln euro inwestycji – które przeznaczy na innowację produktowe oraz rozszerzenie swojej działalności na nowe rynki. Platforma służąca do nauki języka angielskiego jest obecnie najpopularniejsza wśród Europejczyków do których mają w większej liczbie dołączyć osoby z Bliskiego Wschodu oraz Afryki Północnej, będący mieszkańcami terenów, gdzie firma chce wzmocnić swoją pozycję.

Więcej w tym temacie >>

PARP pomoże prawnie

Startupom, które są w procesie pozyskiwania inwestycji, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oferuje 100% dofinansowanie na różnego rodzaju konsultacje, doradztwo czy analizy treści umów inwestycyjnych. Wnioski do aktualnego naboru można przesyłać od 19 sierpnia do końca września bieżącego roku. W poprzednim naborze zainteresowanie było tak duże, że zapewne 20 sierpnia w południe nie będzie już czego zbierać…

Dowiedz się więcej jak uzyskać wsparcie >>

Zmień oblicze edukacji – startuje edCAMP

Na koniec ciekawa informacja o czwartej edycji EdCamp, dwudniowego hackathonu, w trakcie którego uczestnicy będą rozwijać swoje pomysły na innowacyjne rozwiązania dla edukacji. Przedstawiciele najlepszych projektów wezmą udział w serii indywidualnych konsultacji z ekspertami a w trakcie wydarzenia finałowego, 3 zespoły zostaną zaproszone do akceleratora EduLAB i staną przed szansą na 1 mln zł inwestycji w projekt na finansowanie tworzonego rozwiązania.

Zgłość swój pomysł >>

Startup-Heroes

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze światem startupów koniecznie zasubskrybuj nasz kanał na Youtube lub dołącz do grupy na Facebooku! 

Przeczytaj inne artykuły:

Skip to content