Startup Blog

W trzecim odcinku cyklu Startup News dowiesz się m.in. jakie możliwości dofinansowań otwierają się przed start-upami w najbliższym czasie oraz co wspólnego może mieć Zeus z protezami.

W ramach Startup News w każdy piątek będziesz mógł zapoznać się z najważniejszymi informacjami i zapowiedziami, które pomogą Ci odnaleźć się w świecie biznesu, innowacji i finansowania firmy.

Cykl prowadzi Michał Misztal, CEO Startup Academy.

Startup News możesz posłuchać także w formie podcastu:

Ruszają zapisy na VII edycję KPT ScaleUP

15 sierpnia wystartowały zapisy na już VII edycję programu akceleracyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego. Do odbywającego się stacjonarnie i trwającego 13 tygodni przedsięwzięcia, które ma być zwieńczone Demo Days, organizatorzy zapraszają zespoły z gotowymi prototypami z branży nowoczesnego przemysłu, które mają potencjał wspierania firm takich jak PGNiG, Aluprof czy Warbud. Zainteresowane spółki mogą liczyć na wsparcie do 200 tysięcy złotych grantu czy pomoc w pilotażowym wdrażaniu rozwiązań u partnerów oraz wsparcie uznanych mentorów wśród których będą również doradcy Startup Academy.

Więcej o programie przeczytasz tutaj>>

Granty na projekty UE

Pisaliście kiedyś projekt unijny? Czasami przypomina to błądzenie w labiryncie przepisów i regulaminów. Żeby ułatwić aplikowanie po środki bezpośrednio z komisji Europejskiej, PARP przygotował konkurs, którego celem jest sfinansowanie kosztów przygotowania Eurograntu, czyli projektu planowanego do realizacji w ramach jednego z Programów Komisji Europejskiej. Maksymalne dofinansowanie wynoszące ponad 280 tysięcy złotych, skierowane zostało do małych i średnich firm, które czas na zapis do 3 edycji programu mają do końca września.

Więcej o konkursie>>

Aether Biomedical z 14 mln zł na zaawansowane protezy

Aether Biomedical czyli polski startup z siedzibą w Poznaniu, zajmujący się technologiami bionicznymi, pozyskał 14 milionów złotych na dalszy rozwój technologii i ekspansję w Stanach Zjednoczonych. Spółka dysponująca protezą o wdzięcznej nazwie Zeus, za jeden ze swoich głównych celów stawia rozwiązanie problemu czucia pomiędzy ludzkim ciałem a sztuczną kończyną – aby przybliżyć się do realizacji tego założenia, planuje do końca roku poszerzyć swój zespół o kolejne 15 osób.

Więcej w tym temacie >>

Shoplo przejęte za 17,5 mln zł

Na zakupy z kolei udała się ostatnio grupa Shoper, właściciel platformy e-commerce, która za niespełna 18 milionów złotych nabyła 100% udziałów w spółce Shoplo i jak twierdzi, na tym nie zamierza poprzestać. Jest to jeden z elementów głównej strategii, wg. której zasięg działania firmy w ciągu najbliższych 5 lat ma się poszerzyć do 50 tysięcy obsługiwanych sklepów – a dzięki wspomnianej transakcji powiększono grono klientów o 4700 firm.

Dowiedz się więcej o transakcji >>

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze światem startupów koniecznie zasubskrybuj nasz kanał na Youtube lub dołącz do grupy na Facebooku! 

Przeczytaj inne artykuły:

Skip to content