0
  • An empty cart

    You have no item in your shopping cart

0
  • An empty cart

    You have no item in your shopping cart

Enter your keyword

5 powodów, dla których powinieneś promować się na Facebooku!

Artykuł

5 powodów, dla których powinieneś promować się na Facebooku!

5 powodów, dla których powinieneś promować się na Facebooku!

Rola reklamy w internecie jest obecnie niezwykle istotna a wiele biznesów w całości się na niej opiera. Jeżeli Twój biznes jeszcze nie wszedł do nowej ery reklamy online, to najwyższa pora to naprawić. Pamiętaj, ze prawie 45 proc. osób korzystających z internetu deklaruje, że codziennie korzysta z portali społecznościowych [1]. Nie zaniedbuj tego kanału. Dowiedz się, jak wykorzystać potencjał reklamy na Facebooku i zacznij liczyć zyski!

#1 Facebook ma ogromny zasięg
Ostatnie dane mówią o 14 mln użytkowników w Polsce – czyli konto na Facebooku posiada ponad ponad 36% Polaków. Oprócz tego po około 3 000 000 użytkowników posiadają serwisy takie jak Instagram oraz Twitter. Spodziewamy się dalszego wzrostu popularności Social Media i wzrostu aktywności użytkowników w ich obrębie.

11 000 000 użytkowników Facebooka w Polsce odwiedza serwis codziennie, spędzając w nim coraz więcej czasu!

#2 Docieraj tylko do swojej grupy docelowej22
Każdy produkt i usługa mają swoją określoną grupę docelową, która w największym stopniu będzie nim zainteresowana. Możliwość ograniczenia emisji wyłącznie do osób, które Cię interesują znajdziesz na Facebooku, a takiej opcji nie da Ci reklama w telewizji czy innych mediach tradycyjnych!

Teraz łatwiej dotrzesz tylko do kobiet, osób w określonym przedziale wiekowym, ludzi żyjących w dużych miastach lub zainteresowanych konkretnym obszarem, np. piłką nożną, nieruchomościami, produktami dziecięcymi lub książkami z serii „Gra o Tron”.

Ogranicz wydatki reklamowe docierając wyłącznie do zainteresowanych osób!

#3 Skuteczne reklamy zorientowane na cele
Faceboook oferuje szereg form wyświetlania reklam, które pomogą Ci lepiej realizować cele biznesowe. W zależności od tego czy posiadasz sklep internetowy, szukasz cennych kontaktów (leadów, zapytań ofertowych) lub masz lokalny biznes, Twoje potrzeby reklamowe będą się znacząco różniły. Facebook wychodzi naprzeciw tym potrzebom, oferując szereg formatów reklamowych pozwalających skutecznie realizować Twoje cele biznesowe.

FB-cele artykul
Źródło: Facebook https://web.facebook.com/business/

#4 Facebook jest stosunkowo tani
Reklama na Facebooku wciąż jest tanią alternatywą dla niedostępnych dla małych i średnich przedsiębiorstw kanałów takich jak radio czy telewizja. Co więcej, pozwala w większym stopniu zmierzyć realny efekt tego typu kampanii i ocenić jej opłacalność. Dzięki niemu będziesz w stanie wyliczyć, jaki jest koszt pozyskania nowego klienta i ocenić jego opłacalność. Podsumowując, Facebook daje Ci szerokie możliwości w zakresie optymalizacji kosztów, które ponosisz tak, aby realizować Twoje cele efektywniej.

#5 Możesz się tego nauczyć!
Żeby promować się na Facebooku, możesz skorzystać z usług wyspecjalizowanych agencji reklamowych lub interaktywnych, możesz jednak także zdecydować się na zajęcie się tą kwestią osobiście. To nie jest skomplikowane!

Wystarczy, że będziesz chciał się tego nauczyć! Warto zapoznać się z funkcjonowaniem serwisu, systemu reklamowego tak, aby móc w pełni wykorzystać potencjał dla Twojego Biznesu

 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się w jaki sposób wykorzystać reklamę na Facebooku, zapisz się na nasze Warsztaty!

SPRAWDŹ →

[1] Badania Deloitte „Biznes społecznościowy – nowa era w komunikacji biznesowej”