Startup Blog

Piąty odcinek cyklu Startup News m.in. odpowie na pytanie kto zgarnął okrągłą sumkę w dotacji, oraz w którym sektorze notowane są rekordowo duże inwestycje.

W ramach Startup News w każdy piątek będziesz mógł zapoznać się z najważniejszymi informacjami i zapowiedziami, które pomogą Ci odnaleźć się w świecie biznesu, innowacji i finansowania firmy.

Cykl prowadzi Michał Misztal, CEO Startup Academy.

Startup News możesz posłuchać także w formie podcastu:

PARP z zaproszeniem dla zagranicznych firm

Nie po raz pierwszy goszczący na naszych łamach PARP, przychodzi z pomocną dłonią skierowaną w stronę zagranicznych start-upów. Program akceleracji Poland Prize ma stanowić zachętę do rozpoczęcia prowadzenia biznesu na terenie Polski. A co czeka na osoby, których aplikacje zostaną zaakceptowane? Przede wszystkim obietnica stałego wsparcia ze strony opiekuna zespołu i pomoc w poszukiwaniu potencjalnego partnera biznesowego u którego w późniejszym etapie mogą odbyć się przykładowo pilotażowe wdrożenia. W ramach programów zarezerwowano maksymalnie 300.000 zł wsparcia zaś wnioski przyjmowane są do końca września.

Więcej o programie przeczytasz tutaj>>

Oblivious z milionem dolarów na rozwój technologii

Tematy związane z ochroną danych regularnie przebijają się na pierwsze okładki gazet i witryn internetowych a Oblivious AI, firmie założonej przez polskiego prezesa Roberta Pisarczyka, udało się ostatnio pozyskać milion dolarów dofinansowania wstępnego na dalszy rozwój technologii. Tworzona przez nich platforma ma umożliwiać łatwe przetwarzanie danych bez dostępu do podstawowych informacji wrażliwych.

Więcej w tym temacie >>

Most dla ukraińskich start-upów

Jedni budują mury, inni budują mosty! Przed nami druga edycja Polish-Ukrainian Startup Bridge, stanowiącej połączenie pozwalające start-upom od naszych wschodnich sąsiadów uzyskać m.in wsparcie mentorskie i dofinansowanie do 50.000 zł. Do całości zwieńczonej konferencją, na której ujrzymy prezentacje najlepszych pomysłów, można aplikować do 30 września a sam udział w nim jest bezpłatny.

Więcej w tym temacie >>

Sektor cyberbezpieczeństwa z dużymi wzrostami

Pomimo trwającej pandemii, istnieje wiele sektorów, które nie odczuły mocno jej skutków a nawet powiem więcej – są jeszcze większe niż wcześniej. Za przykład niech posłuży tutaj wspomniane przed chwilą cyberbezpieczeństwo. Tylko w pierwszym półroczu 2021r inwestorzy przeznaczyli 11,5 mld dol. na finansowanie startupów powiązanych właśnie z tą branżą – prawie trzykrotnie więcej niż rok wcześniej. Jeżeli więc szukasz swojego miejsca na startupowym rynku ten sektor z pewnością może być atrakcyjny

Dowiedz się więcej >>

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze światem startupów koniecznie zasubskrybuj nasz kanał na Youtube lub dołącz do grupy na Facebooku! 

Partnerem Startup News jest BeIn Offices – operator biur serwisowanych w Warszawie, Katowicach, Krakowie i Szczecinie – Sales@biurabiznesowe.pl

Przeczytaj inne artykuły:

Skip to content