Program doradczy Academy_Smolna#2022

Rozwiń skrzydła przy wsparciu doświadczonych ekspertów!

Przedsiębiorczość to droga pełna wyzwań, ale wierzymy, że przy odpowiednim wsparciu można pokonać przeszkody i odnieść sukces na rynku! Dobrze wie o tym również miasto stołeczne Warszawa, które wspiera przyszłych i obecnych przedsiębiorców nie od dziś!

 

Program Academy_Smolna#2022 to kompleksowy program doradczy, w ramach którego od marca do grudnia 2022 r. zrealizowane zostanie aż 665 godz. bezpłatnego doradztwa podzielonego na 4 kategorie. Ze względów epidemiologicznych konsultacje odbywać się będą w formie ONLINE.

Projekt jest wspófinansowany z budżetu m.st. Warszawy.
Wykonawcą programu Academy_Smolna#2022 jest Startup Academy

Jak zapisać się na spotkanie z doradcą:

  • Kliknij ZAPISZ SIĘ poniżej
  • Wybierz rodzaj doradztwa, z którego chcesz skorzystać
  • Wybierz dostępny termin, który chcesz zarezerwować
  • Wpisz swoje dane oraz zostaw notatkę, w której w kilku słowach napisz jakie kwestie chcesz omówić w czasie spotkania.
  • Zatwierdź – w odpowiedzi otrzymasz od nas maila z potwierdzeniem rezerwacji oraz linkiem, pod którym odbędzie się spotkanie online. Dzień przed konsultacjami otrzymasz od nas przypomnienie.

Pamiętaj! Jeśli nie możesz się pojawić – anuluj rezerwację – w otrzymanym mailu będzie odpowiedni odnośnik do tego, a jeśli nie możesz odszukać maila napisz na kontakt@startupacademy.pl

Program mentoringowy:

W ramach Academy_Smolna#2022 dziesięciu uczestników bierze udział w  10 – godzinnym programie mentoringowym. 
W programie udział biorą osoby fizyczne, które mają pomysł na biznes oraz przedsiębiorcy, którzy prowadzą swoje przedsiębiorstwa krócej niż 3 lata w
Warszawie.

W czasie indywidualnych sesji mentoringowych, dowiedzą się jak pokierować swoim przedsięwzięciem, aby zbudować przewagi konkurencyjne, pozyskać jak najwięcej klientów, stworzyć skuteczną kampanię marketingową, etc. 

Program trwa od połowy czerwca do grudnia, godziny spotkań ustalane są indywidualnie z mentorem. 

Rozwiń skrzydła w biznesie ze wsparciem mentora Academy_Smolna#2022.

 

Dla kogo jest program:

Osoby zamieszkujące w Warszawie i jej okolicach  posiadające pomysł na biznes i planujące założyć działalność gospodarczą

Warszawscy przedsiębiorcy prowadzący już swoje firmy i potrzebujący wsparcia w ich rozwoju

W ramach Academy_Smolna#2021 świadczone jest:

01

Doradztwo prawne

W ramach którego otrzymasz m.in. podstawową pomoc prawną związaną z prowadzonym przez siebie biznesem, poznasz przepisy, których musisz przestrzegać jako przedsiębiorca, dowiesz się czym jest Konstytucja biznesu, NDA, Founder agreement, jakie elementy powinny się znaleźć w umowach z kontrahentami, pracownikami czy inwestorami oraz jakich klauzul unikach.

02

Doradztwo księgowe

W ramach konsultacji dowiesz się m.in. jakie są formy prowadzenia działalności w Polsce i jaką najlepiej wybrać dla swojej przyszłej firmy, jakie są sposoby opodatkowania, jakie składki i podatki związane są z prowadzeniem biznesu, a także jakie są sposoby na optymalizację podatkową korzystając z przysługujących ulg tj. ulga na innowację IP Box.

03

Doradztwo biznesowe

W ramach doradztwa otrzymasz konsultacje biznesowe z obszarów m.in. testowania i rozwoju pomysłów, marketingu, sprzedaży, budowania zespołu, pozyskiwania finansowania czy zarządzania.

04

Doradztwo technologiczne

 W ramach konsultacji uczestnicy będą mieli możliwość spotkania online z ekspertem ds. Krajowych Inteligentych Specjalizacji nr. 2.5, 2.11,2.12, 2.13,4.6, 5.3, 6.2,6.2, 6.4,6.5, 8.5, 8.7, 8.9,12.2,12.2,12.3,12.4,12.5,13.1,14.1,. W programie Academy_Smolna#2022 zrealizowane zostanie tylko 15 godz. tego rodzaju doradztwa. Ze względu na ograniczoną liczbę godzin konsultacji inżynieryjnych, udział w nim akceptowany jest po analizie zapytania w systemie.

Uwaga: Każdy uczestnik może skorzystać maksymalnie z 2 godz. doradztwa danego rodzaju.

Poznaj Doradców biznesowych:

Paweł Przybyszewski

Paweł Przybyszewski

Chief Product Officer Startup Academy

Poznaj doradcę ➞

Paweł Przybyszewski jest pierwszym polskim brokerem technologii. Popularyzatorem polskiej nauki. W Startup Academy jako CPO jest odpowiedzialny za wprowadzanie nowych produktów na rynek. W FibriTech jako CPO odpowiadał za opracowanie nowych produktów w oparciu o wypracowane w FibriTech ekologiczne technologie.

W Business Technology Progress jako ekspert ds. transferu technologii specjalizuje się w kompleksowej analizie technologii, ocenia projekty innowacyjne/ technologiczne pod kątem potencjału komercjalizacji i atrakcyjności inwestycyjnej, pośredniczy w pozyskiwaniu technologii współpracując bezpośrednio z wynalazcami i inwestorami. Aktywny w polskim i międzynarodowym środowisku R&D, doświadczony mentor i doradca z zakresu transferu technologii, ochrony i przenoszeniu praw własności
intelektualnej, aplikacji biznesowej nowych produktów na rynek i możliwości ich finansowania.

Tomasz Karwowski

Tomasz Karwowski

CEO Business Supporter

Poznaj doradcę ➞

Doświadczony przedsiębiorca i praktyk biznesu. Zna wszystkie tajniki tworzenia i zarządzania przedsiębiorstwem. Posiada 10-letnie doświadczenie w prowadzeniu własnej firmy, specjalizującej się w działaniach marketingowych, sprzedażowych i promocyjnych. Specjalista w budowaniu nowych produktów, pozyskiwaniu dodatkowych źródeł finansowania dla działalności firm oraz budowaniu i rozszerzaniu bazy klientów. 

Kacper Różyński

Kacper Różyński

Ekspert biznesowy

Poznaj doradcę ➞

Ponad 7 lat w sprzedaży, negocjacjach i w doradztwie dla Startup”ów.  Zakres konsultacji: generowanie pomysłów biznesowych, sprzedaż i negocjacje – w tym zdobycie pierwszego klienta, crowdfunding & crowdinvesting, wystąpienia publiczne – w tym wystąpienia przed inwestorami. Był wielokrotnie zapraszany jako ekspert do przeprowadzenia zajęć z zakresu przedsiębiorczości, sprzedaży, marketingu czy sztuki prezentacji na uczelniach takich jak SGH, SGGW, Uczelnia Łazarskiego, UKSW, AWF i wielu innych.

Doradcy prawni:

Justyna Ratajczak

Justyna Ratajczak

Ekspert Startup Academy

Poznaj doradcę ➞

Posiada ponad 14-letnie doświadczenie w pracy z przedsiębiorcami udzielając doradztwa biznesowego, prowadząc szkolenia, usprawniając procesy funkcjonujące w przedsiębiorstwach. Przeprowadza audyty związane z oceną efektywności pracowników, tworzeniem strategii rozwoju.  Pracuje z firmami w obszarze obsługi prawnej i księgowej, tworzenie strategii marketingowych, tworzenia modeli biznesowych. W obecnej spółce, funduszu inwestycyjnym TBC Investement poszukuje startupów pod inwestycje. Pracuje z klientami w obszarze audytów, tworzenia modeli biznesowych, szkoleń.

Bartosz Wsół

Bartosz Wsół

Radca Prawny

Poznaj doradcę ➞

Posiada ponad 15 lat doświadczenia w zakresie wszechstronnego doradztwa prawnego w obszarze cywilnoprawnym, w tym korporacyjnym oraz transakcyjnym, w zakresie prawa umów, w tym transakcji finansowania oraz M&A. W ramach Bartosz Wsół Rozwiązania Prawne, świadczy usługi prawne dla start-upów, a także usługi prawne w obszarze tworzenia i zarządzania funduszami inwestycyjnymi typu seed, VC
oraz wspiera Aniołów Biznesu.

Specjalizuje się w zakresie obsługi prawnej transakcji, także tych realizowanych przy wykorzystaniu krajowej i unijnej pomocy publicznej. Działalność doradcza, jaką świadczy obejmuje także wsparcie przy projektach finansowanych ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Polskiego Funduszu Rozwoju oraz Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. W obszarze współpracy z podmiotami z sektora nieruchomości komercyjnych, zajmował się m. in. bieżącym doradztwem prawnym dla spółek w obszarze umów najmu powierzchni biurowych; w segmencie deweloperskim, w ramach zarządzania strukturami typu fundusz inwestycyjny zamknięty, obsługiwał transakcje dużego dewelopera z województwa dolnośląskiego, czy też transakcje funduszu ziemskiego z województwa śląskiego.

W zakresie projektowym, m. in. prowadził doradztwo prawne i transakcyjne przy strukturyzacjach i restrukturyzacjach dla akcjonariuszy oraz dla spółek, w tym spółek giełdowych, w obszarach pozyskiwania i utrzymywania finansowania w formie equity, mez, dłużnej, wraz z operacjami na instrumentach finansowych w zarówno na rynku prywatnym, jak i w zorganizowanym systemie obrotu w relacji zarówno wobec KNF, KDPW S.A., jak i GPW w Warszawie S.A. Prowadził szkolenia dla GPW w Warszawie S.A. oraz dla Związku Maklerów i Doradców [kurs dla kandydatów na maklerów].

Andrii Romanchuk

Andrii Romanchuk

Adwokat, Partner „EUCON Grupa Prawnicza”

Doradztwo w języku ukraińskim ➞

Андрій Романчук успішно надає юридичну підтримку іноземним компаніям при виході на український ринок та великим вітчизняним компаніям при виході на нові європейські ринки. Надає юридичну допомогу з урахуванням усіх факторів бізнесу, потреб та побажань клієнтів. Надає консультації міжнародним компаніям з питань підготовки документації, звітності та впровадження систем трансфертного ціноутворення.

Він є наставником для стартапів, які переїжджають до Польщі. Здійснюючи юридичну діяльність, він зосереджується переважно на корпоративному праві, M&A та IP. Має досвід та компетенції, що дозволяють йому допомагати в оцінці шансів по залученню капіталу з фондiв Venture Capital (200k EUR – 1 mln EUR), Mezzanine (7-100 mln EUR) та Private Equity (30-150 mln EUR).

Poznaj doradcę ➞

Doradca ds. współpracy międzynarodowej Zrzeszenia Ukraińskiego Biznesu w Polsce. Adwokat, Partner „EUCON Grupa Prawnicza”.

Andrii Romanchuk pomyślnie zapewnia wsparcie prawne firmom zagranicznym przy wejściu na rynek ukraiński i dużym firmom krajowym przy wejściu na nowe rynki europejskie. Udziela asysty prawnej z uwzględnieniem wszystkich czynników działalności, potrzeb i życzeń klientów. Prowadzi konsultacji firmom międzynarodowym w zakresie przygotowania dokumentacji, sprawozdań i wprowadzenia systemów kształtowania cen transferowych.

Jest mentorem dla start-upów, które relokują się do Polski. W przeprowadzeniu działalności prawnej koncentruje się głównie na  prawie korporacyjnym, M&A oraz IP. Posiada doświadczenie i kompetencje umożliwiające okazanie pomocy w ocenie szanse na pozyskanie kapitału w funduszach Venture Capital (200 tys. euro – 1 mln euro), Mezzanine (7-100 mln euro) oraz Private Equity (30-150 mln euro). „

Радник з міжнародного співробітництва в Асоціації Українського Бізнесу в Польщі. Адвокат, Партнер EUCON Grupa Prawnicza.

Doradcy księgowi:

Aleksandra Nowak- Grombka

Aleksandra Nowak- Grombka

Dyrektor finansowy Startup Academy

Poznaj doradcę ➞

Wcześniej pełniła rolę krajowego managera regionalnych centrów rozliczeniowych AIP, odpowiadając za prawidłowość rozliczeń podatkowych ponad 1000 startupów z całej Polski. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i bezpośredniemu doradztwu dla początkujących firm, potrafi układać procesy i optymalizować istniejące procedury w sposób ułatwiający funkcjonowanie całej organizacji. Przeprowadziła kilkaset godzin doradztwa indywidualnego oraz ponad 40 szkoleń z zagadnień prawno-księgowych i podatkowych dla ponad 800 startupów.

Anna Misztal

Anna Misztal

Księgowa Startup Academy

Poznaj doradcę ➞

Jest absolwentką studiów magisterskich z zakresu zarządzania i marketingu , które ukończyła w roku 2007 , a w między czasie pracowała jako samodzielna księgowa . W roku 2011 ukończyła studia podyplomowe z zakresu rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie co potwierdziło zdobytą wiedzę uzyskaniem certyfikatu księgowego wydanego przez Ministerstwo Finansów uprawniającego do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych.

Ma 15 letnie doświadczenie jako księgowa spółek oraz działalności gospodarczych. Obecnie pełni funkcję głównej księgowej w biurze rachunkowym, prowadzi również swoją działalność gospodarczą. Ukończyła wiele kursów i szkoleń o tematyce księgowej. Prowadzi dla Smolna Academy doradztwo księgowe oraz warsztaty z rachunkowości.

Justyna Ratajczak

Justyna Ratajczak

Ekspert Startup Academy

Poznaj doradcę ➞

Posiada ponad 14-letnie doświadczenie w pracy z przedsiębiorcami udzielając doradztwa biznesowego, prowadząc szkolenia, usprawniając procesy funkcjonujące w przedsiębiorstwach. Przeprowadza audyty związane z oceną efektywności pracowników, tworzeniem strategii rozwoju.  Pracuje z firmami w obszarze obsługi prawnej i księgowej, tworzenie strategii marketingowych, tworzenia modeli biznesowych. W obecnej spółce, funduszu inwestycyjnym TBC Investement poszukuje startupów pod inwestycje. Pracuje z klientami w obszarze audytów, tworzenia modeli biznesowych, szkoleń.

Doradca technologiczny:

Prof. Marcin Bajkowski

Prof. Marcin Bajkowski

Naukowiec i wykładowca Politechniki Warszawskiej

Poznaj doradcę ➞

Naukowiec i wykładowca Politechniki Warszawskiej. Ukończył studia magisterskie na Politechnice Warszawskiej , Wydział Inżynierii Produkcji,  Kierunek Zarządzanie i Marketing, tytuł doktora nauk technicznych uzyskał  również w Politechnice Warszawskiej na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych.  W 2017 roku uzyskał tytuł doktora habilitowanego  nadany przez Radę Naukową Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych.  Członek Komitetu Budowy Maszyn Polskiej Akademii Nauk  – Wydział IV Nauk Technicznych. Od wielu lat związany współpracą z szeroko rozumianym przemysłem ze szczególnym uwzględnieniem obszarów z zakresu bezpieczeństwa i obronności.  Twórca i współtwórca kilkunastu patentów, które są obiektami licznych wdrożeń.  Autor ponad stu recenzowanych publikacji i wystąpień naukowych. Czynny ekspert z zakresu innowacji w  licznych instytucjach pośredniczących (NCBiR, BGK, MCP, MJWPU, COP etc.) Specjalista branżowy Najwyższej Izby kontroli. Czynny naukowiec działający w obszarze najnowszych technologii. 

Patronat medialny