Rozwiązujesz wyzwania z obszaru Urban Mobility i Smart City?

Rozwijaj z nami swój biznes.
Poszerz wiedzę biznesową i wygraj 2500 euro.

Aplikuj do 27 września!

Q

Wypełnij formularz!


Akcelerator EIT Urban Mobility Hub Poland. Citython 2022

Akcelerator skierowany jest do firm, które dostarczają rozwiązania, odpowiadające na wyzwania konkursowe z obszaru Urban Mobility i Smart City. Na wybrane zespoły czekają warsztaty praktyczne z ekspertami, których celem jest rozwój Twojego biznesu w obszarach customer development, marketingu i sprzedaży, finansowania firmy oraz pitchingu. Weź udział w akceleracji i wygraj 2500 euro oraz współpracę biznesową z najważniejszymi partnerami w obszarze Smart City! Program realizowany jest online.

Q

Wypełnij formularz!


Wyzwania – jakich rozwiązań szukamy?

Szukamy zarejestrowanych firm, które mają rozwiązanie jednego (lub kilku) z poniższych wyzwań:

Wyzwanie I  – Miasto przyjazne pieszym i rowerzystom

  • Rozwiązania usprawniające i optymalizujące infrastrukturę miejską i transport, również w obszarze transportu publicznego;
  • Rozwiązania ułatwiające micromobility, planowanie podróży, zintegrowane platformy usług mobilności (np. “Hulajnogą do przystanku”), systemy rowerów miejskich;
Więcej o wyzwaniu...
  • Rozwiązania służące przesyłaniu informacji, komunikacji dla mieszkańców i przesyłania zgłoszeń dotyczących komunikacji pieszej i rowerowej (przykład aplikacji mobilnej, za pośrednictwem której mieszkańcy mogliby wnioskować o montaż stojaków rowerowych);
  • Rozwiązania zwiększające bezpieczeństwa rowerzystów i pieszych (np. Aplikacje zbierające informacje takie jak: bezpieczne przejścia dla pieszych, warunki na drogach, warunki oświetlenia i widoczności lub natężenie ruchu, a także indywidualne wyposażenie rowerów, zwiększające bezpieczeństwo na drodze);
  • Rozwiązania związane z bezpiecznym parkowaniem rowerów, inteligentne systemy parkingowe;
  • Rozwiązań, dotyczących rowerów elektrycznych, w tym elektrycznych rowerów cargo.;
  • Ekomobilności towarów, w tym technologie ułatwiające dostęp do rowerów cargo, poprawa integracji komercyjnych i prywatnych rowerów towarowych w mieście, współdzielenie rowerów towarowych i miejsc parkingowych.

Wyzwanie II – Elektromobilność i energooszczędność

Rozwiązania związane z elektromobilnością i energoszczędnością, ze szczególnym uwzględnieniem:

  • Rozwiązań wspierających oszczędność energii na ulicach, ze szczególnym uwzględnieniem pieszych i rowerzystów (np. układy redukcji mocy i strumienia świetlnego do wbudowania w latarnie, które w nocy ograniczają zużycie prądu. Jeżeli zbliża się pieszy lub rowerzysta rozbłyskują mocniejszym światłem), możliwości podniesienia efektywności posiadanej infrastruktury miejskiej;
    Więcej o wyzwaniu...
    • Wprowadzenia ekologicznych rozwiązań do infrastruktury miasta (np. miejskie ogrody wertykalne, rowerowe czujniki jakości powietrza, zarządzanie odpadami);
    • Rozwiązania dotyczące inteligentnych budynków (np. Poruszania się wewątrz budynków, mobilność w biurowcach, budynkach instytucji publicznych).
    Q

    Wypełnij formularz!


    Dlaczego warto?

    N

    Praktyczna wiedza i możliwość rozwoju Twojej firmy – dopracowanie produktu/usługi, strategii marketingowej czy prezentacji inwestorskiej

    N

    Cenne kontakty biznesowe w świecie biznesu i nauki, a także networking z innymi uczestnikami

    N

    Możliwość wdrożenia z najlepszymi partnerami w obszarze budowania rozwiązań dla miast przyszłości

    N

    Zyskanie uwagi inwestorów z funduszy VC, którzy są partnerami akceleratora

    N

    Możliwość aplikowania o środki do Komisji Europejskiej w partnerstwie z Łukasiewicz – PIT  w ramach EIT Urban Mobility

    N

    Rozwój pomysłu pod okiem ekspertów na warsztatach i konsultacjach

    N

    Zwycięski zespół wygra nagrodę finansową o wartości 2500 euro

    N

    Szansa na współpracę z miastem Gdańsk, które jest partnerem strategicznym Programu

    Harmonogram Programu

    Citython 2022 odbędzie się w formule online.

    27 września

    Zamknięcie etapu rekrutacji rozwiązań. Preselekcja zgłoszeń i wybór 20 projektów.

    5 października

    Eliminacje (panel w nurcie Dragons Den w formule online), prezentacja zespołów i wybór 10 najlepszych zespołów do programu akceleracyjnego.

    10 października - 12 grudnia

    Akceleracja (w formule online): warsztaty i mentoring z ekspertami.

    Połowa grudnia

    Wydarzenie Citython – wybór zwycięskiego rozwiązania.

    Q

    Wypełnij formularz!


    Program Akceleratora

    Akcelerator to dwa miesiące intensywnej pracy zespołów, której finałem będzie zaprezentowanie swoich projektów przed jury w czasie wydarzenia Citython i wyłonienie zwycięzcy. Uczestnicy akceleratora otrzymają wiedzę od najlepszych ekspertów w dziedzinach customer development, marketingu i sprzedaży, finansowania firmy oraz pitchingu w formie online oraz 10 godzin indywidualnych konsultacji i mentoringu online.

    Customer development

    Finansowanie firmy

    Marketing i sprzedaż

    Pitching

    Q

    Wypełnij formularz!


    Poznaj naszych ekspertów

    Więcej informacji wkrótce

    Kacper Różyński

    Poznaj eksperta ➞

    Ponad 7 lat w sprzedaży, negocjacjach i w doradztwie dla Startup”ów. Zakres konsultacji: generowanie pomysłów biznesowych, sprzedaż i negocjacje – w tym zdobycie pierwszego klienta, crowdfunding & crowdinvesting, wystąpienia publiczne – w tym wystąpienia przed inwestorami, doradca ds. biznesowych w programie Academy Smolna #2021.
    Zaczynał swoją przygodę biznesową z Akademickimi Inkubatorami Przedsiębiorczości, gdzie od praktykanta przeszedł drogę do samego Dyrektora AIP SGGW i Uczelni Łazarskiego, gdzie tworzył jeden z najlepiej funkcjonujących Inkubatorów w kraju. W między czasie tworzył programy szkoleniowe dla studentów i młodzieży. Był wielokrotnie zapraszany jako ekspert do przeprowadzenia zajęć z zakresu przedsiębiorczości, sprzedaży, marketingu czy sztuki prezentacji na uczelniach takich jak SGH, SGGW, Uczelnia Łazarskiego, UKSW, AWF i wielu innych dostarczając praktyczną wiedzę do ponad 3000 aktywnych uczestników jego wykładów.

    Dzięki bogatemu doświadczeniu zawodowemu posiada wiedzę i doświadczenie w następujących obszarach tematycznych: sztuka debatowania i argumentacji, pobudzanie kreatywności, sztuka negocjacji, samodzielność i krytyczne myślenie, nowe technologie, treningi motywacyjne, kształtowanie kompetencji przedsiębiorcy, nauka profesjonalnej prezentacji biznesowej, tworzenie projektów i praca zespołowa. Dzięki temu z powodzeniem prowadzi i szkoli w trakcie warsztatów dla młodzieży w różnych stronach Polski. Realizował takie programy warsztatowe, jak Startup Shaker Junior oraz Business Class.

    Michał Misztal

    Poznaj eksperta ➞

    Prezes Startup Academy, trener biznesu, wykładowca Uczelni Łazarskiego, koordynator i twórca licznych programów nauczania przedsiębiorczości, ekspert Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w zakresie oceny innowacyjności startupów.

    Jest autorem biznesowych programów edukacyjnych dla początkujących przedsiębiorców, dla których przeprowadził kilka tysięcy godzin doradczych. Był konsultantem przy kilkudziesięciu procesach inwestycyjnych, z których wiele zakończyło się powodzeniem. Z sukcesem pozyskał wiele dotacji na rozwój firm, których kwoty przekroczyły 20 mln zł.

    Przez 11 lat pracował nad rozwojem przedsiębiorczości w Polsce w ramach Fundacji AIP. Opiekował się ponad 600 startupami spośród różnych branż pełniąc następnie rolę Dyrektora Regionalnego AIP. Współtworzył fundusz inwestycyjny AIP Seed Capital, zajmując się selekcją i scoutingiem startupów. Następnie objął zarządzanie sprzedażą warszawskich Business Linków – akceleratorów biznesu i przestrzeni coworkingowych.

    Judyta Weglowska edCAMP

    Jacek Lipski

    Poznaj eksperta ➞

    Ekspert od budowania strategii marketingowych i planów komunikacji marketingowej, w tym z wykorzystaniem social media. Od grudnia 2015 r. zajmuje się strategicznym doradztwem marketingowym oraz szkoleniami dla MŚP i startupów we własnej firmie B&L Consulting.

    Doświadczenie w marketingu zdobywał korporacjach z branży energetycznej (Vattenfall Distribution Poland, Gliwice) i finansowej (Żagiel S.A., Warszawa), a także w agencji reklamowej (Vena Art, Lublin).

    Szkoleniami z zakresu marketingu, brandingu, social media marketingu, webwritingu oraz Business Model Canvas i Value Proposition Canvas zajmuje się od 2012 r. Prowadził zajęcia oraz konsultacje dla kilkudziesięciu MŚP oraz startupów. Oprócz tego jest koordynatorem programu Youth MediaLab Lublin, mentorem startupów w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości w Lublinie.

    Katarzyna Klimek

    Poznaj eksperta ➞

    Ekspertka zarządzania projektami z ponad 15-letnią praktyką zawodową. Posiada duże doświadczenie w zarządzaniu projektami współfinansowanymi ze środków publicznych oraz projektami komercyjnymi. Od 2009 roku aktywnie uczestniczy w polskim ekosystemie startupowym, pracowała dla funduszu seed VC oraz na rzecz akceleratorów. Mentorka ds. komercjalizacji innowacji. Na codzień wspiera innowacyjne projekty dla zaawansowanych technologicznie MŚP. Założyła i sprzedała startup w branży kosmetycznej (2016-2020). Obecnie jest współzałożycielką startupu KlubAktywnych.pl z obszaru Age-Tech.

    Marcin Szymański

    Poznaj eksperta ➞

    Współzałożyciel Open Innovation House – niekonwencjonalnej firmy doradczej wyspecjalizowanej w zagadnieniach otwartych innowacji. Posiada bogate doświadczenie w pracy w międzynarodowym środowisku na różnorodnych stanowiskach w obszarze controllingu finansowego, zarządzania projektami oraz audytu finansowo-operacyjnego.

    Obecnie swoje szerokie doświadczenie wykorzystuje do stymulacji rodzimego ekosystemu innowacji – pracując zarówno ze start-upami, dużymi firmami, instytucjami otoczenia biznesu oraz administracją publiczną i samorządową.

    Lubi i potrafi prowadzić wymagające projekty. W wyzwaniach, których się podejmuje szuka niekonwencjonalnych i skutecznych metod osiągania rezultatów.

    Judyta Weglowska edCAMP

    Paweł Przybyszewski

    Poznaj eksperta ➞

    Paweł Przybyszewski jest pierwszym polskim brokerem technologii oraz popularyzatorem polskiej nauki. W Startup Academy jako CPO jest odpowiedzialny za wprowadzanie nowych produktów na rynek. W FibriTech jako CPO odpowiadał za opracowanie nowych produktów w oparciu o wypracowane w FibriTech ekologiczne technologie. W Business Technology Progress jako ekspert ds. transferu technologii specjalizuje się w kompleksowej analizie technologii, ocenia projekty innowacyjne/ technologiczne pod kątem potencjału komercjalizacji i atrakcyjności inwestycyjnej, pośredniczy w pozyskiwaniu technologii współpracując bezpośrednio z wynalazcami i inwestorami. Aktywny w polskim i międzynarodowym środowisku R&D, doświadczony mentor i doradca z zakresu transferu technologii, ochrony i przenoszeniu praw własności intelektualnej, aplikacji biznesowej nowych produktów na rynek i możliwości ich finansowania.

    Organizatorzy

    Partner instytucjonalny

    Partnerzy

    Skip to content