0
  • An empty cart

    You have no item in your shopping cart

0
  • An empty cart

    You have no item in your shopping cart

Enter your keyword

Biznes połączony z pasją

Artykuł

Biznes połączony z pasją

Biznes połączony z pasją

Nie od dziś wiadomo, że biznes, który jest tworzony z pasji, jest najlepszym z możliwych rozwiązań. Dlatego jeśli jest coś, co kochasz robić tak po prostu, to zastanów się, czy nie dałoby się na tym zarobić.

Chcę jednak ostrzec Cię przed hura optymizmem. To, że robisz coś z pasją, nie znaczy, że pieniądze same przyjdą. Nadal wymaga to od Ciebie ciężkiej pracy i działania na wielu polach, dlatego nie możesz zapomnieć o takich sprawach jak marketing, sprzedaż, logistyka itp. Pamiętaj, by na każdym etapie w pełni wykorzystywać posiadane zasoby. Łączenie biznesu i pasji spowoduje jednak, że będziesz mieć o wiele więcej siły i samozaparcia, by nie poddać się przy pierwszej przeszkodzie.

Nie pozwól również, by chęć robienia tego, co kochasz, zastąpiła Ci przygotowania do rozpoczęcia swojego biznesu. Po pierwsze uważnie sprawdź rynek, na którym chcesz działać i zmierz popyt na Twój produkt lub usługę. Dodatkowo przeanalizuj, jakich zasobów potrzebujesz i znajdź swoją przewagę konkurencyjną nad firmami, które zaspokajają tę samą potrzebę co Twój pomysł!

W ramach inspiracji i motywacji przedstawiamy Wam kilka przykładów biznesów tworzonych przez przedsiębiorcze kobiety należące do Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, które postanowiły przekuć swoje zainteresowania w sposób na zarabianie pieniędzy.

ARTECTURA to miejsce działań twórczych oraz kreatywnego rozwoju osobistego dzieci z rodzin wielokulturowych. To propagowanie i promocja kultury i sztuki wśród najmłodszych poprzez aktywności i zajęcia prowadzone w różnych językach. To filozofia kształtowania poczucia estetyki dzieci poprzez oswajanie z dobrą architekturą, atrakcyjnym designem i mądrze zaplanowaną przestrzenią. To także miejsce spotkań rodzin oraz społeczności poszukujących alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu i okazji do samorozwoju.

Firma KF Niccolum sp. z o. o. jest młodym, prężnie rozwijającym się badawczo-rozwojowym startupem. Misją firmy jest rozwiązywanie problemów zdrowotnych i cywilizacyjnych poprzez podejmowanie nowatorskich, innowacyjnych przedsięwzięć naukowo-badawczych. Obecnie intensywnie zajmuje się wprowadzeniem na rynek kosmeceutyków opartych na substancjach bioaktywnych dedykowanych dla osób dotkniętych problemem alergii niklowej.

Firma Home Staging & Selling oferuje profesjonalną aranżację nieruchomości w przypadku sprzedaży lub wynajmu. Home Staging jest nowym trendem i narzędziem marketingowym na rynku obrotu lokalami, dzięki któremu transakcja sprzedaży mieszkania jest szybka i skuteczna.

ŁYKO to dwie siostry – Helena i Maria. Pierwsza ukończyła Szkołą Główną Handlową w Warszawie, druga obroniła dyplom na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Łączą swoje siły i tworzą nową markę – ŁYKO. Głównym ich produktem jest lniana pościel – materiał, o którego prozdrowotnych właściwościach wspólniczki mogłyby mówić w nieskończoność. Chęć tworzenia tych produktów bierze się również z sympatii do dobrego, polskiego wzornictwa.

Celem marki 28days jest popularyzacja nowego i skutecznego podejścia do leczenia zaburzeń odżywiania w Polsce poprzez: rozpowszechnianie e-booków, przeprowadzania szkoleń motywacyjnych i prowadzenia szkoły terapeutów jedzenioholizmu.

Jak widzisz, z zainteresowań i dobrego pomysłu może wyjść ciekawy biznes. I tak w tym nowym 2017 roku życzymy Ci wytrwałości w dążeniu do celu i tego, by praca nad rozwojem swojej pasji okazała się zyskownym biznesem!

Aleksandra Proksa-Bielawa, Maja Matuszewska