Startup Blog

Nasze wsparcie młodych przedsiębiorców to nie tylko działania w kraju. W ramach Startup International Academy przygotowaliśmy zagraniczną wizytę studyjną. Na początku września razem z 3 mazowieckimi przedsiębiorcami z sektora MŚP wybieramy się do Madrytu, aby edukować się w obszarze internacjonalizacji działań oraz nawiązywać kontakty z zagranicznymi ośrodkami i inwestorami. Zobacz, kto jedzie z nami!

Fabian Rządkowski z VivaDrive

Fabian na naszej hiszpańskiej wizycie będzie reprezentował spółkę VivaDrive, która zajmuje się opracowywaniem spersonalizowanych rozwiązań do zarządzania i automatyzacji flot samochodowych. Prężnie działają również w dziedzinie elektryfikacji mobilności.

Obecnym wyzwaniem spółki budowa pośrednich kanałów sprzedażowych, dlatego z wyjazdem do Madrytu wiąże nadzieje na nawiązanie biznesowych relacji z potencjalnymi partnerami w Hiszpanii, zwłaszcza z obszaru leasingów, ubezpieczeń oraz producentów i dystrybutorów samochodów.

Mikołaj Komorek z Bookncamp

Drugi uczestnik naszej wizyty studyjnej rozwija Bookncamp, czyli aplikację, która łączy gości szukających wakacji w przyczepach, kamperach i glampingach z profesjonalnymi wypożyczalniami. Dzięki niej wakacje w nietypowym klimacie można zaplanować jeszcze szybciej!

Mikołaj uważa, że Hiszpania jest jednym z ważnych rynków, sprzyjających rozwojowi jego biznesu na polu zagranicznym. Z wizytą w Madrycie wiąże szanse na zdobycie prawnego i podatkowego know-how związanego z rozszerzeniem swoich usług na rynek hiszpański oraz pozyskanie nowych kontaktów inwestorskich i branżowych.

Wiktor Krzeszewski z TechOcean

Ostatni z członków naszej hiszpańskiej wizyty reprezentuje firmę specjalizującą się w druku 3D metodą FDM. TechOcean obecnie skupia się na rozwoju projektów kosmicznych: testuje i przygotowuje filamenty, które mogą być wykorzystane do produkcji struktur satelitarnych oraz wszystkich produktów wymagających wytrzymałych termicznie i mechanicznie materiałów.

Dzięki udziałowi w wizycie studyjnej Wiktor chce poszerzyć swoje kontakty z lokalnymi dystrybutorami filamentów oraz firmami związanymi z sektorem kosmicznym. Liczy również na możliwość wymiany doświadczeń z innymi firmami specjalizującymi się w druku 3D.

Nie musisz lecieć do Madrytu, by rozwijać swoją firmę

Bardzo cieszymy się ze wszystkich zgłoszeń na wizytę studyjną w Madrycie i wierzymy, że przedstawiciele wybranych firm zrobią dzięki niej kolejne kroki milowe w swoich biznesach. Jednak cały czas działamy też nad innymi, bardziej dostępnymi sposobami wsparcia polskich przedsiębiorców!

Już niebawem otworzymy centrum startupowego kształcenia online, w którym znajdziesz rozwijające kursy i szkolenia oraz będziesz mógł uczestniczyć w naszych wydarzeniach i programach z dowolnego miejsca na świecie! Obserwuj nasze media społecznościowe i dowiedz się o starcie platformy jako jeden z pierwszych.

Przeczytaj inne artykuły: