0
  • An empty cart

    You have no item in your shopping cart

0
  • An empty cart

    You have no item in your shopping cart

Enter your keyword

Druga edycja Meet4talk

Artykuł

Druga edycja Meet4talk

Druga edycja Meet4talk

Druga edycja Meet4talk odbędzie się 21 września o 19:00 w Pubie Podróżniczym Wędrówki we Wrocławiu.

Meet4Talk jest platformą wymiany wiedzy dla ekspertów z branży IT zainteresowanych szeroko rozumianym pojęciem Cloud Computing. Chcemy budować społeczność poprzez organizację różnego rodzaju wydarzeń, których celem będzie zbliżenie ludzi pracujących w technologiach cloudowych.

 

Głównymi obszarami naszego zainteresowania są:

DevOps, CI/CD

IaaS, Paas, Saas, IaaC in Cloud

Cloud programming

Cloud testing

Cloud computing and big data

Security in the Cloud

Azure

 

Harmonogram wydarzenia i informacja o prelegentach

19:00 – Start

19:15 – Prezentacja 1. – Prowadzi Jarosław Stadnicki

 

Lekki refaktoring, duże zmiany

Podczas prezentacji postaramy się wytłumaczyć na czym polega refaktoryzacja kodu, a także wytłumaczymy skomplikowane pojęcia z tym związane.  Zaprezentujemy przepis na udany refaktoring oraz odpowiemy na pytania czy warto go wdrażać w projektach. W czasie prezentacji pokażemy inne podejście, w którym nie tylko doświadczeni deweloperzy, ale także początkujący znajdą coś dla siebie. Postaramy się ułatwić analizę błędów podczas pracy z kodem.

 

20:30 – Prezentacja 2. – Prowadzi Piotr Rogala oraz Mirosław Choma

 

DevTest Lab w Azure

Azure DevTest Lab to nowa usługa, która umożliwia w prosty sposób tworzyć i udostępniać developerom środowiska do testów. Omówimy obsługę środowisk pod systemy Windows. Podczas prezentacji zapoznamy słuchaczy z minimalizowaniem strat za pomocą przydziałów i zasad, a także konfiguracją w automatyzacji służącą minimalizacji kosztów i ułatwieniu użycia tego samego środowiska w projekcie. Dzięki DevOps testerzy i developerzy zobaczą jak można wykorzystać wspomnianą usługę w celu zwiększenia produktywności oraz ułatwić zarządzanie zasobami.

 

21:30 – Pizza, piwo

22:00 – Zakończenie

 

 

Piotr Rogala pracuje w IT od wielu lat, specjalizując się w rozwiązaniach firmy Microsoft. Ukierunkowany w ostatnim czasie na automatyzację i zainspirowany rozwiązaniami DevOps, wdraża je w oparciu o Azure. Poza tym prowadzi projekty z wykorzystaniem chmury AWS oraz GCP. Po pracy zajmuje się motoryzacją i sportem rowerowym, a dodatkowo prowadzi bloga o rozwiązaniach chmurowych http://justcloud.pl.

 

Mirosław Choma posiada ponad dziesięcioletnie  doświadczenie w branży IT, głównie z systemami Microsoft. Po pracy jest fanem rozwiązań Apple’a. Aktualnie fascynat technologii i rozwiązań w chmurze Azure. Stawia również pierwsze kroki w DevOps.

 

Jarosław Stadnicki  to absolwent Politechniki Wrocławskiej, który na przestrzeni lat związany był z różnymi firmami m.in. Tieto, Siemens, czy Credit Suisse. Obecnie pracuje w PGS Software, w której zadomowił się już 4 lata temu. W początkowym etapie życia zawodowego skupił się na Javie, jednak szybko okazało się, że dużo lepiej odnajduje się w języku C++. W pewnym momencie zabrał się za podszlifowanie C#, dzięki czemu obecnie rozwiązuje problemy biznesowe, pisząc aplikacje internetowe na platformie Microsoftu. Dba o to by napisany kod był czytelny i jednocześnie spełniał wszystkie wymagania klientów. Ponadto prowadzi bloga http://jaroslawstadnicki.pl/, a także podcast Ostra Piła http://ostrapila.pl, które polecamy odwiedzić.

 

Strona wydarzenia: www.meet4talk.pl

 

Zachęcamy do udziału 😉