0
  • An empty cart

    You have no item in your shopping cart

0
  • An empty cart

    You have no item in your shopping cart

Enter your keyword

INSPIRUJĄCE WARSZTATY I NETWORKING W NAJLEPSZYM WYDANIU czyli mocny start Startup Art #2018

Artykuł

INSPIRUJĄCE WARSZTATY I NETWORKING W NAJLEPSZYM WYDANIU czyli mocny start Startup Art #2018

INSPIRUJĄCE WARSZTATY I NETWORKING W NAJLEPSZYM WYDANIU czyli mocny start Startup Art #2018

Pierwsze wydarzenie z cyklu Startup Art, zorganizowane 27 marca w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Nasi prelegenci podbili serca słuchaczy szczerością, pasją i prawdziwą, nieskrywaną frajdą ze swojej pracy. Zaszczepili w uczestnikach ogromną dawkę energii i przekonanie, że wraz z nieszablonowym pomysłem i odpowiednim nakładem energii można wszystko.

Konferencja rozpoczęła się sesją networkingową, podczas której w niezobowiązującej atmosferze uczestnicy i prelegenci mogli porozmawiać na każdy temat, wymienić się doświadczeniami oraz kontaktami.

W czasie prelekcji uczestnicy mogli dowiedzieć się m.in. jak przełożyć pomysł na konkretne działania, jak zdobyć środki finansowania na rozwój swojego startupu czy jak wyróżnić swój produkt  na rynku. Wykłady poprowadzili założyciele startupów m.in.: Dorota Kawalec (Vanda Novak), Karol Banaszkiewicz (Displate) czy Kamil Laszuk (Musicon). Katarzyna Wierzbowska z Black Swan Fund podzieliła się konkretnymi wskazówkami, jak profesjonalnie przygotować się do pitchu i jak przekonać potencjalnych inwestorów do zainwestowania w pomysł. Marek Cieśla z Woolet opowiedział z kolei o tym, że najważniejsze to przekonać do swojego pomysłu odbiorców, wtedy inwestorzy pojawią się sami.

Uczestnicy mieli szansę usłyszeć autentyczne historie założycieli startupów. Poznać odpowiedź na pytanie – jaka była ich droga do celu? A prosta nie była. Dzięki opowieściom studenci mieli szansę z zainspirować się doświadczeniami prelegentów.

Dawid Winter podzielił się pasjonującą historią o tym jak pół roku na wymianie studenckiej sprawiło, że zainspirował się do stworzenia wspólnie z Dawidem Porucznikiem marki Muscat. Rafał Konieczny z Delphy Records uświadomił słuchaczom, że przyszłością w dobie IoT i VR w budowaniu świadomości marki jest dźwięk.

Na koniec uczestnicy wysłuchali debaty na temat roli artysty w biznesie. Emilian Kamiński, dyrektor Teatru Kamienica, przekonywał, że prawdziwy artysta to przede wszystkim rzemieślnik, a rola ta nie różni się wiele od roli przedsiębiorcy – każdy przedsiębiorca jest rzemieślnikiem w swoim fachu. Katarzyna Rzehak, Dyrektor Działu Kreatywnego i PR IWP, zwróciła uwagę, że jedynie studenci wzornictwa są od początku przygotowywani do współpracy ze środowiskiem biznesowym. Anna Karpińska z Centrum Badań nad Gospodarką Kreatywną Uniwersytetu SWPS przedstawiła twarde dane, uświadamiając zgromadzonej publiczności, jak wymagająca i trudna potrafi być ścieżka kariery artysty. Konkluzja debaty okazała się być jednak pozytywna – biznes i artyzm mogą iść ze sobą  w parze, uzupełniając się.

Jesteśmy pewni, że po tej konferencji uczestnicy są gotowi podejmować kolejne wyzwania na drodze do założenia własnego biznesu. A okazja do tego nadarzy się już za chwilę!  6 kwietnia rusza kolejna odsłona Startup Shakera, podczas której w 48h można zrealizować swój oryginalny pomysł na startup. Pracując w multidyscyplinarnych zespołach pod okiem doświadczonych mentorów, ma się niepowtarzalną szansę stworzyć i zaprezentować przed jury złożonym z ekspertów efekty pracy całego zespołu. Najlepszy projekt weźmie udział w jednej z największej branżowej konferencji w Europie. Daj sobie szansę! Zapisz się już dziś na https://startupart.pl/startup-shaker/#zapisz-sie