0
  • An empty cart

    You have no item in your shopping cart

0
  • An empty cart

    You have no item in your shopping cart

Enter your keyword

Ruszyły zgłoszenia na konkurs dla startupów – ł.pitch

Artykuł

Ruszyły zgłoszenia na konkurs dla startupów – ł.pitch

Ruszyły zgłoszenia na konkurs dla startupów – ł.pitch

Na London School of Economics and Political Science ruszył konkurs dla polskich startupów – ł.pitch /ɛw/!

O co chodzi?

Trwają zapisy do ł.pitch /ɛw/, drugiej edycji LSE Polish Business Society Start-Up Challenge. Najbardziej obiecujące polskie startupy w fazie seed lub post-seed będą miały szansę zaprezentować się przed potencjalnymi inwestorami i przedstawicielami sektora technologicznego. Aplikować mogą przedsiębiorcy, których firmy należą do kategorii data-driven. ł.pitch jest najszybciej rozwijającym się projektem LSE Polish Business Society, stowarzyszenia polskich studentów na London School of Economics and Political Science. Pierwsza edycja, która odbyła się w marcu 2018 roku, była wielkim sukcesem —zgłoszenia z pomysłami na startupy nadesłało aż 75 polskich przedsiębiorców. Zwycięzcami zostali Zbigniew Wojna i Robert Kozikowski – założyciele TensorFlight, startupu zmniejszającego koszty dokonywania wyceny nieruchomości poprzez wykorzystanie zdjęć satelitarnych.

Zgłoś swój startup!

Rejestracja do tegorocznej edycji konkursu jest otwarta –  zgłoszenia trwają do 13 lutego 2019. Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.polisheconomicforum.org oraz profilu facebookowym LSE PBS ł.pitch. W tegorocznej edycji konkursu organizatorzy nawiązali współpracę m.in. z funduszem Black Pearls VC (partner główny), Microsoft, kancelarią prawną Kondracki Celej, CVC Capital Partners oraz Atlantis Angels.

Skąd pomysł?

Nazwa konkursu, ł.pitch, nawiązuje do postaci pioniera przemysłu naftowego i wynalazcy lampy naftowej, Ignacego Łukasiewicza. Prowadził on również szeroką działalność społeczną i w dużej mierze przyczynił się do rozwoju przedsiębiorczości w Polsce, co współgra z misją naszego przedsięwzięcia. Organizatorzy chcieliby, aby startupy wykazały się przede wszystkim innowacyjnością i możliwościami wpłynięcia na sektor biznesowy i gospodarkę, ale również, w miarę możliwości, prospołecznym charakterem.

Nagrody dla zwycięzców

Do finału konkursu, który odbędzie się 9 marca 2019 roku w Londynie podczas LSE SU Polish Economic Forum 2019, zakwalifikuje się 5 startupów. Każdy startup zaprezentuje swój pomysł na biznes przed potencjalnymi inwestorami i uczestnikami konferencji. Następnie zostanie oceniony przez jury, które wybierze zwycięzców i wręczy nagrody.

W tym roku zwycięzcy otrzymają m.in. nagrodę pieniężną w wysokości £3000, pomoc przy rozwoju firmy od specjalistów z Microsoft, miejsce w programie Space3ac Poland Prize z możliwością zdobycia nagrody w wysokości 45 tys. euro (equity-free), pakiet opieki prawnej od współpracującej z nami kancelarii, cykl warsztatów i spotkań mentoringowych z ekspertami z CVC, tygodniowy pobyt w luksusowych apartamentach Golden Apartments wraz z 6-dniowym kursem wakeboardingu w Sliders Cable Park w Egipcie oraz jednorazowy program indywidualnego mentoringu biznesowego i marketingowego ufundowanego przez Atlantis Angels.

Finał konkursu będą mogły obejrzeć na żywo setki uczestników Forum, a całe wydarzenie będzie również transmitowane przez kanały internetowe.
Przypominamy, że termin składania zgłoszeń startupów mija 13 lutego 2019 roku. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie: www.polisheconomicforum.org.