0
 • An empty cart

  You have no item in your shopping cart

0
 • An empty cart

  You have no item in your shopping cart

Enter your keyword

Google Analytics od podstaw

Sold

About Instructor

Mateusz Muryjas – doświadczony analityk, strateg i szkoleniowiec. Pomaga firmom rozwiązywać problemy z analityką internetową i optymalizacją konwersji. Pasjonat wizualizacji danych. Uwielbia opowiadać prostym językiem o złożonych zagadnieniach. Za swoich zawodowych przyjaciół uważa Google Analytics i Google Data Studio.

Sprawdź termin

O szkoleniu


Szkolenie z Google Analytics wprowadzi Cię w fascynujący świat analityki internetowej i pozwoli raz, a dobrze zrozumieć, które działania reklamowe przynoszą wymierne efekty, a które nierozsądnie marnują Twój budżet reklamowy.
Podczas szkolenia rozpoczniesz pracę z najpopularniejszym narzędziem analitycznym jakim jest Google Analytics: poznasz zasady jego działania, nauczysz się sprawnie poruszać po interfejsie narzędzia oraz poznasz najważniejsze raporty.

Dzięki szkoleniu poznasz lepiej swoich użytkowników – dowiesz się, kto odwiedza Twoją witrynę i w jaki sposób wchodzi z nią w interakcję. Sprawdzisz też, które kanały reklamowe generują ruch na Twoją stroną i jak przekładają się one na sprzedaż.
Poznasz i zrozumiesz wskaźniki, które definiują skuteczność działań w świecie digitalu. Dowiesz się również jak weryfikować działania firm, którym zlecasz prowadzenie kampanii oraz jak rozmawiać z nimi o efektywności prowadzonych działań.

Sprawdź termin

DLACZEGO WARTO?

 • zrozumiesz rolę analityki internetowej jako kluczowego procesu towarzyszącego Twoim codziennym działaniom w rozwoju firmy,
 • dowiesz się jak działa i jak rozpocząć pracę z najpopularniejszym narzędziem analityki internetowej na rynku,
 • poznasz interfejs Google Analytics i nauczysz się sprawnie poruszać pomiędzy różnymi zakładkami, wykresami i tabelami,
 • nauczysz się korzystać z raportów standardowych, dzięki którym dowiesz się wielu rzeczy o użytkownikach swojej strony,
 • dowiesz się, jak sprawdzić, które kanały reklamowe generują ruch na Twoją stronę internetową i jak wygląda ich efektywność,
 • poznasz metody wyznaczania i mierzenia realizacji celów (konwersji), dzięki którym ocenisz, czy Twoje działania w sieci są skuteczne
 • nauczysz się weryfikować działania firm trzecich, którym zlecasz prowadzenie działań reklamowych i nauczysz się prowadzić z nimi merytoryczną dyskusję
Sprawdź termin

 

Wymagania wstępne

Brak wymagań wstępnych, jeśli chodzi o poziom wiedzy – szkolenie jest prowadzone od podstaw. Szkolenie prowadzone jest w formie warsztatowej, dlatego wymagane jest, aby uczestnicy posiadali swoje komputery.
(*) Jeśli posiadasz już swój projekt (start-up) i korzystasz z Google Analytics zadbaj o to, abyś podczas szkolenia miał dostęp do Twojego konta. W przeciwnym razie będziemy korzystać z konta Demo Google Analytics.

DLA KOGO JEST SZKOLENIE?

 • sprzedajesz on-line lub off-line i prowadzisz działania reklamowe – chcesz zmierzyć, które z nich są skuteczne, a które niepotrzebnie marnują budżet,
 • prowadzisz kampanie reklamowe (Google Ads, Facebook Ads) i chcesz zmierzyć (porównać) ich skuteczność i wpływ na sprzedaż,
 • planujesz swój projekt (start-up) i zastanawiasz się, jakie cele i wskaźniki będą istotnie określać sukces działania,
 • pracujesz jako marketer lub specjalista IT i do tej pory nie miałeś styczności z Google Analytics – czas zrobić pierwszy krok i poznać narzędzie, które pozwoli Ci zmierzyć i ocenić efektywność prowadzonych działań
Sprawdź termin

PROGRAM WARSZTATÓW

SOBOTA GODZ. 9:00-17:00

  • Analityka internetowa to kluczowy proces w Twojej firmie. Zanim rozpoczniesz pracę z narzędziem musisz poznać podstawowe pojęcia oraz zrozumieć jej rolę w odniesieniu do marketingu i sprzedaży – dowiesz się, dlaczego analityka jest aż tak istotna!

 

   

   • Jak działa Google Analytics? Czego potrzebujesz, aby rozpocząć pracę z narzędziem? Czym jest kod śledzenia i dlaczego samo wstawienie kodu na stronę to za mało, aby mówić o poprawnej konfiguracji?

   

   • Dowiesz się, nie tylko jak zorganizowane jest konto Google Analytics, ale również jak wyciągnąć z niego więcej niż tylko podstawowe informacje – otrzymasz checklistę podstawowej konfiguracji narzędzia.

   

    

    • Czas na pierwsze kroki z narzędziem! Mimo, iż Google często wprowadza zmiany w wyglądzie narzędzia, sama logika działania pozostaje niezmienna – dowiesz się, jak poruszać się po interfejsie i jak korzystać z Google Analytics na co dzień.

    

    • Poznasz kluczowe wymiary i metryki, stałe elementy interfejsu oraz techniki analizowania i segmentowania danych tak, aby Twoje analizy były podstawą do dalszych decyzji

    

    Przerwa obiadowa
    13:00-14:00
    Przewidujemy co 90 min krótkie przerwy kawowe. Podczas przerw zapewniamy kawę, herbatę, wodę, soki i ciasteczka. Dłuższa przerwa obiadowa (60 min). W pobliżu jest dosyć duża baza gastronomiczna z której będzie można skorzystać.

     

     • Które raporty są istotne na początku, a którymi nie warto zawracać sobie głowy? Wspólnie sprawdzimy, co Google Analytics może powiedzieć o użytkownikach strony i jak na podstawie tych danych skonstruować persony: dane demograficzne, dane geograficzne i behawioralne.

     

     • Dowiesz się, jak sprawdzić które części strony odwiedzają użytkownicy i w jaki sposób wchodzą w interakcje z witryną, a także jak wygląda ich ścieżka podczas wizyty na stronie.

     

      

      • Skąd bierze się ruch na Twojej stronie? Jak zmierzyć skuteczność prowadzonych działań reklamowych? Które źródła ruchu prowadzą do konwersji i realizacji celów na stronie?

      

      • Dowiesz się, jak poprawnie tagować ruch przychodzący do witryny i jak sprawdzić, którzy użytkownicy i które źródła ruchu realizują wyznaczone na stronie cele.

      

      Czas na Twoje pytania i podsumowanie podstawowej wiedzy o Google Analytics. Analityka to bardzo szeroka dziedzina, dlatego na sam koniec wyposażymy Cię w kilka wskazówek jak samodzielnie pracować z narzędziem, gdzie szukać pomocy i inspiracji do analizowania danych oraz jakie inne narzędzia i działania warto uwzględnić w swojej strategii analitycznej.

      Sprawdź termin

      Poza zdobytą wiedzą podczas 8 godzinnych warsztatów, otrzymasz:

      ✓ Dostęp do praktycznej wiedzy trenera i możliwość poznania sposobów analizy Twojego biznesu
      ✓ Imienny certyfikat potwierdzający zdobytą wiedzę oraz uczestnictwo w warsztacie;
      ✓ Materiały ze szkolenia wraz z pełną prezentacją szkoleniową, które pozwolą uporządkować zdobytą wiedzę i umiejętności;
      ✓ Catering – kawa, herbata, soki i ciasteczka
      ✓ Dostęp do inspirującej grupy absolwentów Startup Academy na Facebooku;
      ✓ Specjalne zniżki na książki i czasopisma związane z tematyką startupową i marketingową;
      ✓ Atrakcyjną zniżkę na inne szkolenia Startup Academy.

      Sprawdź termin
      ""
      1
      Nie pasuje Ci termin? Zostaw do siebie kontakt, poinformujemy Cię o nowym terminie szkolenia.
      Imię i nazwisko
      Telefon
      Uwagi
      0 /
      Previous
      Next
      Duration 8H
      Level Warszawa
      MIEJSCE AS-BUD al. Jerozolimskie 81
      Price 738.00 

      Brak w magazynie

      Location map

      Share our course