0
  • An empty cart

    You have no item in your shopping cart

0
  • An empty cart

    You have no item in your shopping cart

Enter your keyword

Let’s Start Up! – studencki festiwal startupów

Artykuł

Let’s Start Up! – studencki festiwal startupów

Let’s Start Up! – studencki festiwal startupów

Już w kwietniu rozpocznie się kolejna, już czwarta edycja Lets Start Up! – festiwalu startupów organizowanego w całości przez studentów. Trzy kompleksowe wydarzenia, tysiące uczestników, kilkadziesiąt startupów i szanse na realizację własnej koncepcji biznesu marzeń. To wszystko w ramach inicjatywy organizowanej przez Studenckie Koło Naukowe Biznesu działające przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Celem inicjatywy jest integracja środowiska akademickiego i biznesowego oraz ukazanie studentom świata startupów oraz wspieranie innowacyjności i przedsiębiorczości wśród młodych, ambitnych osób, wzorując się na amerykańskiej Dolinie Krzemowej, gdzie skorelowanie pracy studentów z kapitałem inwestorów uwarunkowało dynamiczny rozwój regionu i całego kraju.

Festiwal Let’s Start Up! składa się z konferencji Tech Expo, łączącej pasjonatów startupów z największymi liderami biznesu, inwestorami i funduszami Venture Capital, wydarzenia StartUp2Night, będącego niepowtarzalną okazją do stworzenia własnego startupu od zera i skonfrontowania swych koncepcji z realiami rynku oraz licencjonowanego wydarzenia Dragons’ Den, w którym najwięksi inwestorzy w kraju (Smoki) spotykają obiecujących przedsiębiorców i decydują o możliwości finansowania ich projektów.

Biznes w zasięgu ręki

Konferencja jest konfrontacją przedsiębiorców, mających genialny pomysł na biznes z inwestorami skłonnymi przeznaczyć środki pieniężne na unikatowe przedsięwzięcie, w zamian za objęcie w nim części udziałów.

Możliwość sfinansowania swego biznesu marzeń to jednak nie wszystko. DragonsDen to również doskonała sposobność do promocji w środowiskach startupowych, szansa na zdobycie kontaktów biznesowych i rozgłosu na skalę krajową i nie tylko.

Mimo, że jedynie kilka najlepszych projektów zostanie zaprezentowanych publicznie, szerokie grono przedsiębiorców weźmie udział także w fazie mentoringu. Podczas konsultacji z ponad 30 mentorami (przedstawicielami funduszy Venture Capital, ekspertami ds. technologii, sprzedaży, inwestycji czy marketingu) będą oni rozwijać swoje pomysły i uzupełniać je o zupełnie nowe koncepcje oraz zdobywać praktyczne doświadczenie niezwykle ważne w środowiskach biznesowych.

Zapisy dla startupów, które chcą zaprezentować swoją koncepcję biznesową przed Smokami trwają jedynie do 19 marca. Więcej informacji o wydarzeniu i zapisach można znaleźć na stronie Let’s Start Up!: www.lsuwarsaw.pl/dragons-den  oraz na profilu LSU na Facebook’u.

StartUp2Night, czyli własna firma w 72 godziny. Brzmi nierealnie? A jednak! To i wiele więcej można osiągnąć w gronie 40 ambitnych studentów w ciągu trzydniowego wydarzenia! Wiele pizzy, kawy, ale przede wszystkim motywacji i zacięcia biznesowego. Podczas StartUp2Night uczestnicy nie tylko mają okazję stworzyć własną wizję firmy i produktu, ale także nawiązać nowe znajomości i zostać założycielami nowego, prężnie działającego startupu.

Natomiast Tech Expo to unikalna konferencją, którą wyróżnia studencki charakter i startupowa formuła. Inspirujący prelegenci, najciekawsze startupy oraz ambitni i kreatywni studenci. To wszystko sprawia, że Tech Expo jest wydarzeniem wyjątkowym. Z jednej strony pozwala zrozumieć studentom jak cenne jest doświadczenie wynikające z prowadzenia własnego biznesu, z drugiej zaś, gwarantuje przedsiębiorcom dopływ „świeżej krwi” i innowacyjnych pomysłów.

Najbliższa edycja Lets Start Up! Talks będzie miała miejsce już 14 marca w Auli I budynku C Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Prelekcje poprowadzi Stefan Batory – CEO Booksy i iTaxi, który przybliży uczestnikom wydarzenia, z czym tak naprawdę wiąże się prowadzenie startupu oraz czy taka forma działalności gospodarczej jest odpowiednia dla każdego.

Dzięki LSU! powstają również liczne publikacje i materiały promocyjne kreujące świadomość świata startupów jako prężnie rozwijającej się sfery biznesu w Polsce.

Let’s Start Up!

Jak wziąć udział w Lets Start Up!? Najprościej odwiedzić profil festiwalu na portalu Facebook: https://goo.gl/qhBStc. Tam można znaleźć wszystkie niezbędne informacje na temat nadchodzącej edycji, jak i ciekawe newsy i informacje ze świata startupów.