Startup Blog


Już w kwietniu startuje kolejna edycja Let’s Start Up! – festiwalu startupów organizowanego w całości przez studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie działających w Studenckim Kole Naukowym Biznesu.

Czym się zajmuje Let’s Start Up!?

Celami inicjatywy są: integracja środowiska akademickiego i biznesowego oraz ukazanie studentom świata startupów. Głównym założeniem jest wspieranie innowacyjności i przedsiębiorczości wśród młodych i ambitnych osób. Uczestnicy będą mogli zobaczyć inne ścieżki kariery, które lepiej wykorzystują potencjał i innowacyjne koncepcje, niż praca w korporacjach. Zostaną zaprezentowane przykłady współpracy studentów z inwestorami z Doliny Krzemowej i Izraela, dzięki której powstawały ciekawe projekty wpływające na rozwój regionu czy państw.

Wydarzenie Let’s Start Up! ma pokazać studentom korzyści z prowadzenia własnego biznesu, połączyć ambitnych i kreatywnych młodych ludzi z przedsiębiorcami zainteresowanych współpracą w innowacyjnym środowisku oraz popularyzować wiedzę o startupach. Startup Academy zostało patronem tej inicjatywy.

Trzy części wydarzenia

Pierwsza daje możliwość skonfrontowania swoich pomysłów na biznes z opinią ponad 30 mentorów (przedstawicieli funduszy venture capital, ekspertów ds. technologii, sprzedaży, inwestycji czy marketingu), którzy chętnie poradzą, jak rozwijać koncepcje startupowe. Najlepsze projekty zostaną zaprezentowane podczas Dragons’ Den przed inwestorami skłonnymi przeznaczyć pieniądze na ich rozwój w zamian za przekazanie części udziałów.

Drugą inicjatywą jest StartUp2Night. Projekt zakłada, że po trzech dniach intensywnej pracy 40 ambitnych studentów powstanie wiele wizji firm i produktów, które będą prężnie rozwijane jeszcze długo po zakończeniu wydarzenia.

Ostatnią częścią Let’s Start Up! jest Tech Expo, podczas którego zaprezentują się najciekawsze startupy z kategorii software, hardware, games i aplikacje. Ponadto podczas VC Open Hours młodzi przedsiębiorcy zyskają możliwość spotkania przedstawicieli funduszy venture capital i zasięgnięcia opinii z pierwszej ręki na temat finansowania i zakładania startupów. Projekt zostanie uzupełniony przez ciekawą konferencję, podczas której wystąpią inspirujący prelegenci, najciekawsze startupy oraz ambitni i kreatywni studenci.

A już 14 grudnia odbędzie się Let‘s Start Up! Talks, czyli wydarzenie zapowiadające przyszłoroczną edycję festiwalu Let‘s Start Up! Zapraszamy!

Więcej informacji znajdziesz:

www.letsstartup.pl

www.facebook.com/letsstartupsgh

Przeczytaj inne artykuły:

Skip to content