0
  • An empty cart

    You have no item in your shopping cart

0
  • An empty cart

    You have no item in your shopping cart

Enter your keyword

Lubelska Akademia Startup

Lubelska Akademia Startup

Dla przedsiębiorczych mieszkańców Lublina na przełomie października i listopada 2015 roku przeprowadziliśmy 3 edycje weekendowych warsztatów prezentując najnowsze metodologie budowy startupów oraz inspirując do zakładania własnych biznesów.

 

Jakie tematy były poruszone podczas Lubelskiej Akademii Startup?

STARTUPOWE TRENDY

Skąd czerpać inspiracje? Jak znaleźć i dopracować pomysł na biznes? Podczas warsztatów prześledziliśmy obecne trendy dominujące w świecie startupów. Pokazaliśmy jak powstają najlepsze pomysły, które zdobywają milionowe finansowanie na rozwój od inwestorów.

POMYSŁ NA STARTUP

Podczas warsztatów uczestnicy poznali metody tworzenia nowych produktów w oparciu o dodatkową wartość, modyfikację modelu biznesowego czy połączenie już istniejących na rynku rozwiązań. Dowiedzieli się, że nie muszą dokonywać przełomu aby osiągnąć sukces w biznesie. Wystarczy, że lepiej rozwiążesz problem klienta.

25 MODELI BIZNESOWYCH

Wiele startupów koncentruje się na budowie produktu zapominając o tym, że startup już od pierwszych dni powinien mieć określone źródła przychodów. W trakcie warsztatów przedstawiliśmy 25 różnych modeli w jakich startup może generować strumienie pieniężne w zamian za wartość jaką dostarcza klientom.

NASTĘPCA BIZNESPLANU

Zadaniem każdego startupowca jest zbudowanie rentownego, powtarzalnego i skalowalnego modelu biznesowego dla swojego pomysłu. Startupy nie powinny tracić czasu na pisanie biznesplanu, ale korzystać z dynamicznych form planowania biznesowego takich jak Business Model Canvas.

TESTOWANIE POMYSŁU – LEAN STARTUP

Podczas warsztatu uczestnicy zdobyli informacje jak przetestować potencjał pomysłu. Otrzymali narzędzia służące do weryfikacji, czy rozwiązanie które zamierzasz stworzyć i wprowadzić na rynek jest faktycznie potrzebne Twoim klientom, a także czy będą w stanie za nie płacić.

ROZWÓJ STARTUPU – CUSTOMER DEVELOPMENT

Dzięki poznaniu przełomowej metody budowania startupów, już od pierwszych dni pracy nad swoim pomysłem będziesz działać efektywnie i wyeliminujesz ryzyko zbudowania produktu, którego nikt nie chce. Pokażemy jak stosować Customer Development w praktyce, niezależnie od pomysłu, czy branży w której chcesz działać.

STARTUP W LICZBACH – LEAN ANALYTICS

Mentalność kierowania się danymi jest niezbędna do odniesienia sukcesu w biznesie. W trakcie szkolenia poznasz metodologię AARRR a także inne metody analityczne pozwalające na optymalizację procesu jaki musi przejść klient, aby dokonać zakupu. Dowiesz jak budować lejek konwersji, aby pozyskany klient nie tylko kupił produkt, ale również polecił go swoim znajomym.

REJESTRACJA DZIAŁANOŚCI (KOSZTY, RYZYKO, INWESTOR)

Po dopracowaniu i przetestowaniu pomysłu na biznes przychodzi czas na jego rejestrację. Stoisz wówczas przed szerokim wyborem dostępnych form pod jakimi może rozpocząć działalność. W trakcie warsztatów otrzymasz wskazówki jak uniknąć zbędnych kosztów i ryzyka w prowadzeniu działalności, a także przygotować się na współpracę z inwestorem.