0
  • An empty cart

    You have no item in your shopping cart

0
  • An empty cart

    You have no item in your shopping cart

Enter your keyword

Piąta edycja Startup Art.!

Artykuł

Piąta edycja Startup Art.!

Piąta edycja Startup Art.!

W tym roku, jako Startup Academy we współpracy z Biurem Kultury Urzędu Miasta st. Warszawy, organizujemy jubileuszową piątą edycję programu Startup Art.

Pierwsza edycja programu Startup Art. odbyła się w maju 2014 roku i była mniej rozbudowana od obecnej. Przez lata projekt rozwijał się, a z roku na rok na uczestników czekało jeszcze więcej wydarzeń pozwalających zdobyć wiedzę i przejść drogę od pomysłu na biznes do jego realizacji. Główną grupą, do której kierowany jest program, są studenci i absolwenci uczelni artystycznych, ale zapraszani są również uczestnicy z innych uczelni, aby możliwe było stworzenie interdyscyplinarnych zespołów.

W tym roku program rozpoczyna konferencja w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, która odbędzie się 27 marca. Uczestnicy będą mieli okazję czerpać wiedzę od doświadczonych przedsiębiorców z różnych dziedzin biznesu. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Dorota Kawalec (Vanda Novak), Karol Banaszkiewicz (Displate), Katarzyna Wierzbowska (Black Swan Fund), Marek Cieśla (Woolet), Piotr Greiner i Marcin Adamski (Pictureworks), Kamil Laszuk (Musicon), Rafał Konieczny (Soundize Audio Branding) i Dawid Winter (MUSCAT). W czasie wystąpień posłuchać będzie można m.in. o testowaniu pomysłu na biznes, zdobywaniu finansowania, rozwoju i globalizacji oraz o budowaniu marki własnego startupu już od pierwszych dni jego istnienia.

W czasie wydarzenia odbędzie się również moderowany networking, w czasie którego uczestnicy będą mogli się poznać, a nawet stworzyć zespoły, które zgłoszą się do następnej części programu Startup Art.

Drugą częścią programu jest znany z poprzednich edycji Startup Shaker, czyli weekendowe wydarzenie podczas, którego studenci i absolwenci warszawskich uczelni będą mieli szansą zbudować swój startup w 48h. Uczestnicy rozpoczną swoją pracę w piątkowy wieczór 6 kwietnia, a w niedzielę po południu zaprezentują efekty testowania swoich koncepcji biznesowych.

Uczestnicy będą mieli szansę zdobycia praktycznej wiedzy i umiejętności podczas specjalistycznych prelekcji trenerów Startup Academy, objaśniających poszczególne zagadnienia i zadania do wykonania. Dużą wartością dla zespołów będzie możliwość skonsultowania swoich pomysłów z mentorami. Podczas tegorocznego Startup Shakera będą nimi nie tylko eksperci, ale również doświadczeni startupowcy m.in. Jakub Łączkowski (Pozamiatane.pl), Martyna Zastawna (WoshWosh), Katarzyna Maja Sambor (LEKKO) czy Tomasz Styk (Sundose).

Dziesięć najlepszych zespołów Startup Shakera zostanie zakwalifikowanych do następnego etapu, którym jest seria warsztatów biznesowych i indywidualny mentoring. W trakcie szkoleń uczestnicy dopracują swój model biznesowy oraz strategię testowania swojego przyszłego produktu. Opracują również swoje pierwsze kampanie marketingowe i sposoby sprzedaży. Dowiedzą się także o najważniejszych zagadnieniach prawnych, które powinni znać, zakładając swój własny biznes. Nie zabraknie również warsztatu z pitchingu, podczas którego uczestnicy będą mieli okazję przygotować swoje finałowe prezentacje i nauczą się jak przedstawiać swoje innowacyjne rozwiązania przed inwestorami.

Kwestie biznesowe uczestnicy będą mogli omówić także w czasie indywidualnych sesji mentoringowych.

Finałem Startup Art. będzie Demo Day, podczas którego najlepsze startupy, powstałe w trakcie programu, będą miały okazję zaprezentować się przed inwestorami oraz powalczyć o nagrodę główną – wyjazd na zagraniczną konferencję branżową.

Zwycięzcy poprzedniej edycji, czyli startup VRscopy miał okazję odwiedzić South Summit w Madrycie.

Jeśli marzysz o własnym biznesie i chcesz go rozwijać w branży kreatywnej zgłoś swój udział już dziś na stronie Startup Art. Możesz również dołaczyć do jednego ze startupowych zespołów:)