0
  • An empty cart

    You have no item in your shopping cart

0
  • An empty cart

    You have no item in your shopping cart

Enter your keyword

Polish Tech Night Berlin

Artykuł

Polish Tech Night Berlin

Polish Tech Night Berlin

O polskich startupach znowu było głośno za granicą. Tym razem okazją do wymiany doświadczeń i zwrócenia uwagi na możliwości biznesowe na polskim rynku było wydarzenie Polish Tech Night, które odbyło się 24 listopada w Berlinie.

Impreza miała na celu zaprezentowanie potencjału polskich firm technologicznych, które według raportu „Polskie Startupy 2016: startupy zatrudniają i zarabiają na siebie” dominują na rynku – software i usługi mobilne to 14,2%, e-commerce – 13,8%, a oprogramowanie dla biznesu 13,8%  spośród 2700 startupów skupionych w 10 polskich miastach (przede wszystkim Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Poznaniu i Wrocławiu). Większość z nich (54%) decyduje się na wejście na rynki Unii Europejskiej, a co czwarty próbuje swoich sił w USA. Co ciekawe, 80% polskich startupów korzysta przede wszystkim z własnego finansowania, a 38% z nich zarejestrowało działalność w ostatnich dwóch latach. Raport opracowany przez Startup Poland prezentowała Agata Kowalczyk i był wstępem do późniejszej dyskusji podczas panelu eksperckiego, podczas którego poruszono kwestie czynników wpływających na ekosystem czy braku jednego wiodącego hubu w Polsce.

Podczas Polish Tech Night Berlin okazję do pitchowania przed niemieckimi VC i zgromadzoną widownią miało także 6 polskich startupów – Adam Pachucki (Everytap), Adam Micek (Giant), Aleksandra Gawrońska (MREH), Mikołaj Małaczyński (Legimi) oraz Artiom Komardin (Sense). Prezentacji uważnie słuchali: Paweł Chudziński (Point Nine Capital), Bartek Gola (SpeedUp Group), Zeo Adamowicz (Neufund), Steffen von Bünau (Kontakt.io) i Tobias Szarowicz (Bundesverband Deutsche Startups e.V.).

Wydarzenie w Berlinie odbyło się po raz pierwszy. Zostało zorganizowane  przez: Polish Berlin Tech, Plug, SpeedUp Venture Capital Group, Startup Poland, ShopAlike.pl i Factory.

 

WRITING 101