0
  • An empty cart

    You have no item in your shopping cart

0
  • An empty cart

    You have no item in your shopping cart

Enter your keyword

Pomagamy wystartować nowym pomysłom :)

Artykuł

Pomagamy wystartować nowym pomysłom :)

Pomagamy wystartować nowym pomysłom :)

Pewnie myślisz, że tytuł tego artykułu brzmi jak pusty frazes. Może masz rację, jednak w tych słowach jest też dużo prawdy. Oprócz warsztatów i konsultacji, które oferujemy, współpracujemy także z różnymi instytucjami i urzędami miast.

Dzięki takiej współpracy powstały nasze eventy takie jak: Startup Art., Startup Shaker, Bitwa Startupów czy LBN#BIZNESSTART2. Oprócz tego współpracujemy z Platformami Startowymi, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem z osobami, które mają niesamowite pomysły na biznes. W ramach platformy startowej Connect współtworzyliśmy wydarzenia: Kick-Off Session oraz Preparation Camp, a w ramach Platformy Startowej TechnoparkBiznesHub – Szkołę Startupów. W tych projektach uczestnicy walczą o nawet 800 000 zł!

Kick-Off Session

Uczestnicy platformy startowej CONNECT, rozpoczęli projekt trzydniowym zjazdem zerowym „kick off session”. Podczas tego wydarzenia dowiedzieli się, co to kanwa modelu biznesowego, jak badać potrzeby klienta za pomocą narzędzia Customer Development oraz testować pomysł, wykorzystując technikę Lean Startup i budując MVP, a także poznali zasady skutecznego pitchingu. Zdobyta wiedza pomogła pomysłodawcom przygotować się do Panelu Ekspertów, podczas którego zdecydowano, kto przechodzi dalej do inkubacji i trafia do Preparation Camp.

Preparation Camp

Preparation Camp to program 12 intensywnych dni warsztatowych, w których biorą udział startupy podczas inkubacji. Podczas tego wydarzenia Tomek i Damian przygotowywali uczestników do tworzenia porywających prezentacji. Pomysłodawcy poznali strukturę prezentacji inwestorskiej, a także dowiedzieli się, jak skutecznie opowiadać o swoich pomysłach oraz jakich błędów unikać, aby zrobić dobre wrażenie. Cały blok warsztatowy kończył Demo Day, podczas którego startupy rywalizowały o zainteresowanie komitetu złożonego z ekspertów i inwestorów.

Szkoła Startupów

Od listopada trwają także warsztaty „Szkoła Startupów” w ramach Platformy Startowej TechnoparkBiznesHub, której animatorem jest Kielecki Park Technologiczny. To 4-dniowy program szkoleniowy, który ma przygotować uczestników do dalszych etapów. Szkoła Startupów to już konkretna praca nad pomysłem. Uczestnicy podczas wydarzenia dowiadują się jak zbudować model biznesowy, określić personę wzorowego klienta danej usługi bądź produktu, wraz z trenerami planują budowę prototypu, a także jego przetestowania poprzez wywiady z kiientami. Ważne moduły szkoły Startupów dotyczą również sposobów na pozyskiwanie klienta, marketingu online a także sprzedaży.

Widzisz, jak dużo się dzieje dla rozwoju startupów? Jeśli masz pomysł na biznes, to nie wahaj się, tylko działaj! Poszukaj możliwości dla siebie! No i oczywiście chodź do nas! 🙂

Zespół Startup Academy