0
 • An empty cart

  You have no item in your shopping cart

0
 • An empty cart

  You have no item in your shopping cart

Enter your keyword

Poznaj zwycięzcę Startup Art. #2019!

Artykuł

Poznaj zwycięzcę Startup Art. #2019!

Poznaj zwycięzcę Startup Art. #2019!

Zakończyliśmy VI. edycję programu akceleracyjnego dla kreatywnych Startup Art.!

To była niezwykła przygoda, która po 7 tygodniach pracy nad pomysłami uczestników 15 maja 2019 dobiegła końca. W trakcie Demo Day zaprezentowało się 6 najlepszych startupów, a zwycięzca otrzymał nagrodę w postaci zagranicznego wyjazdu na konferencję branżową.

Był to pracowity czas zarówno dla zakwalifikowanych do programu pomysłodawców, jak i osób, które zdecydowały się dołączyć do tworzonych zespołów i razem budować biznes. Wyzwania jakie przed nim stawiali trenerzy i mentorzy miały na celu przede wszystkim zwalidowanie pomysłu i ocenę jego potencjału rynkowego. Oprócz tych kwestii zwracali oni uwagę na budowanie społeczności wokół projektów startupowych już na wczesnym etapie rozwoju. Do etapu Demo Day przedostało się 6 zespołów, którymi były:

 • Muzeum Kaset The Bridge – objazdowe muzeum kaset magnetofonowych i walkmanów oraz sprzedaż gadżetów związanych z przywoływaniem wspomnień, które nieodzownie łączą się ze słuchaniem muzyki właśnie w ten sposób.
 • Burza Workshop – stacjonarne warsztaty malarskie, które mają stanowić nie tylko ciekawą formę spędzania czasu, ale również arteterapię dla osób zmagających się ze stresem.
 • Expo Heroes – niezwykłe stoiska wystawiennicze wytwarzane z papieru. Dzięki temu, nie tylko są one przyjazne dla środowiska i wzbudzają ciekawość wśród oglądających, ale również lekkie i łatwe w transporcie.
 • MetaLove – projektowanie i sprzedaż lamp o industrialnym wyglądzie, wytwarzanych z metalu, do samodzielnego złożenia w domu.
 • Simpla –  customizowane protezy piersi, które mogę podnieść jakość życia wielu kobiet po mastektomii. Będą one idealnie dopasowane do ciała klientki, co znacznie wpłynie na jej samopoczucie, ale także komfort codziennego życia.
 • SWAP – aplikacja, która ma na celu ułatwić wymianę kontaktów, dzięki zastosowaniu kodów QR, dzięki czemu nowo poznana osoba będzie miała dostęp do wszystkich kanałów komunikacji po jego zeskanowaniu.

 

Jury miało niełatwe zadanie, aby wybrać zwycięzcę tegorocznej edycji programu Startup Art. Wystąpienia zespołów oceniali: Aleksander Mokrecki – partner zarządzający funduszem VC StartFinder, Dorota Czekaj – współzałożycielka funduszu VC Black Swan Fund oraz wiceprezeska Fundacji Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, Michał Misztal – CEO Startup Academy oraz Jan Sikora – założyciel i CEO Planet Plus.

Pierwsze miejsce VI. edycji programu Startup Art. zajął zespół Expo Heroes, który łączy artystyczne zacięcie z dużym potencjałem do komercjalizacji i zbudowania rentownego biznesu. Zaraz po nim na podium uplasowały się zespoły SWAP i Simpla.

Szczerze kibicujemy wszystkim zespołom i życzymy powodzenia na dalszej przedsiębiorczej drodze.

Projekt Startup Art. #2019 finansowany jest z budżetu miasta stołecznego Warszawy i realizowany przez Startup Academy od 2014 roku.

Expo Heroes