0
  • An empty cart

    You have no item in your shopping cart

0
  • An empty cart

    You have no item in your shopping cart

Enter your keyword

Smart Foodies Accelerator

Artykuł

Smart Foodies Accelerator

Smart Foodies Accelerator

AmerPharma i Startup Academy łączą siły, aby dać szansę kreatywnym osobom na stworzenie innowacyjnego rozwiązania. Trwają zgłoszenia do nowego programu akceleracyjnego Smart Foodies Accelerator. Program ma pomóc w stworzeniu innowacji z obszarów takich jak żywienie, żywność funkcjonalna, odżywki, wellbeing, fitness, sport, healthcare, life science lub agri-tech. Rozmawialiśmy o akceleratorze z jego pomysłodawcami i zapytaliśmy ich, skąd pomysł na taką inicjatywę i dlaczego zdecydowali się na współpracę.

Startup Academy od 4 lat organizuje programy akceleracji we współpracy z samorządami, parkami naukowo-technologicznymi oraz korporacjami. Smart Foodies Accelerator, wykorzystując olbrzymi potencjał firmy AmerPharma, zamierza wprowadzić na polski i europejski rynek najbardziej innowacyjne startupy – mówi o programie Tomasz Jabłoński, współzałożyciel Startup Academy.

Do programu może zgłosić się każdy, kto ma pomysły na innowacje w obszarach tematycznych akceleratora. Może posiadać już własną firmę, która pracuje już nad rozwiązaniem albo dysponować jedynie koncepcją.

Od 3 lat interesuje się rynkiem startupowym. W tym roku uświadomiłem sobie, że prawdziwa rewolucja startupowa to nie fintech, software, Saas’y, a rewolucja w tym co jemy – foodtech. Wartość branży spożywczej jest szacowana na ponad $1.6 trylion, a potencjał branży foodtech jest 10 razy większy od globalnej branży oprogramowania wartej $406bln. Polska, a przede wszystkim Lubelszczyzna to obszar rolniczy. Analizując wzrost eksportu, można zaobserwować, że cała Europa uwielbia nasze produkty, więc co stoi na przeszkodzie, żeby stworzyć spożywczego Uber’a, Teslę, Groupon’a właśnie u nas w kraju, Lublinie? – stwierdza Mariusz Klementowski, założyciel AmerPharma.

Trzy najlepsze pomysły spośród zgłoszonych dostaną niepowtarzalną szansę na wzięcie udziału w akceleratorze. Podczas projektu uczestnicy wezmą udział w poprowadzonych przez Startup Academy warsztatach, podczas których nauczą się, jak zweryfikować swój pomysł z wykorzystaniem takich metod jak Lean Startup i Customer Development oraz dzięki ich pomocy stworzą swój model biznesowy. AmerPharma oferuje swoje zasoby do pracy nad rozwiązaniem w postaci urządzeń produkcyjnych oraz bazy klientów z kilkunastu krajów, dzięki którym uczestnicy stworzą prototyp, zweryfikują jego potencjał i wprowadzą swój produkt na rynek w 21 krajach. W trakcie realizacji projektów uczestnicy będą mogli liczyć na wsparcie mentorskie ekspertów z obu firm.

Mamy świetne warunki, doświadczenie, wiedzę w zakresie produkcji spożywczej i przede wszystkim mamy młodych, ambitnych ludzi. Ludziom tym brakuje tylko rynku, wiedzy jak się rozwinąć i stworzyć globalną firmę – podkreśla założyciel AmerPharma. – Lubimy to, co robimy i z chęcią pomożemy innym rozwijać polskie firmy na rynku narodowym. Teraz jest czas na Polskę.

Na koniec programu uczestnicy przedstawią swój projekt przed jury, a zwycięzca będzie mógł zaprezentować swoją innowację na targach sportowych FIBO 2018 w Kolonii oraz na największych na świecie targach żywności funkcjonalnej Vitafoods w Genewie.

Firma AmerPharma zaproponuje zwycięzcy również dalszą współpracę w formie stworzenia nowej spółki albo zaproponowanie modelu partnerstwa.
Już teraz poznaj więcej szczegółów na stronie i wyślij swój formularz zgłoszeniowy!