0
  • An empty cart

    You have no item in your shopping cart

0
  • An empty cart

    You have no item in your shopping cart

Enter your keyword

Ostatni dzień rekrutacji na Smart Foodies Weekend!

Artykuł

Ostatni dzień rekrutacji na Smart Foodies Weekend!

Ostatni dzień rekrutacji na Smart Foodies Weekend!

Ponownie poszukiwane są osoby lub zespoły mające pomysł na nowe produkty lub usługi w branżach: food tech, wellbeing, żywienia (w tym produktów wegańskich), żywności funkcjonalnej, odżywek, fitness, sportu, healthcare, life science, agri-tech, digital health oraz rozwiązań IT dla e-commerce w branży spożywczej. Rekrutacja do nowej edycji programu Smart Foodies potrwa do 17 września.

Do grona członków akceleratora Smart Foodies dołączyła ostatnio Anna Lewandowska i jej marka Foods by Ann. Znana w Polsce sportsmenka założyła swoją firmę, w której sprzedaje naturalne produkty, ze względu na miłość do jedzenia i misji, jaką jest promowanie zdrowych nawyków żywieniowych. Dołączenie Foods by Ann do grona firm, które chcą wesprzeć pomysłodawców w rozwijaniu produktów w ramach akceleratora Smart Foodies, daje jeszcze więcej możliwości dla pomysłodawców.

Smart Foodies Accelerator to wyjątkowa możliwość dla osób, które mają ciekawy pomysł na produkt lub usługę i chcą się zaangażować w jego rozwój – mówi Mariusz Klementowski, szef firmy AmerPharma i współzałożyciel SFA. – Dzięki synergii firm i pomysłodawców możliwe będzie szybkie testowanie pomysłów biznesowych uczestników i dotarcie do potencjalnych klientów już w czasie realizacji programu.

Wrześniowa edycja Smart Foodies rozpoczyna się od dwudniowych warsztatów pod nazwą Smart Foodies Weekend, które odbędą się w dniach 22-23 września w Hubhubie (ul. Postępu 14). Podczas szkolenia uczestnicy: przeanalizują model biznesowy, opracują propozycję wartości dla zdefiniowanych segmentów klientów, stworzą eksperymenty biznesowe oraz MVP (minimalnie satysfakcjonujący produkt) oraz nauczą się prezentować swoją koncepcję.

Wykorzystanie metodologii Lean Startup i Customer Delelopment pozwala na szybkie zweryfikowanie zainteresowania klientów danymi produktami lub usługami jeszcze przed zainwestowaniem w ich rozwój dużego kapitału ­– przyznaje Tomasz Jabłoński, współzałożyciel Startup Academy i SFA. – Podczas finału Smart Foodies Weekendu w niedzielę, gdy uczestnicy będą prezentowali m.in. model biznesowy startupu oraz wyniki przeprowadzonych eksperymentów, będzie widać, czy ich projekty warte są dalszego rozwijania w Smart Foodies Accelerator.

Po zakończeniu Smart Foodies Weekendu członkowie akceleratora Smart Foodies zaproponują współpracę pomysłodawcom projektów, z którymi widzą największą synergię. Uczestnicy wezmą udział w dalszej, kilkutygodniowej akceleracji, podczas której będą mieli możliwość:

  • zbudowania działającego prototypu i zaprezentowania go przed potencjalnymi klientami,
  • korzystania ze wsparcia mentorów na każdym etapie tworzenia produktu,
  • dostępu do zasobów umożliwiających efektywną pracę w czasie trwania całego programu,
  • nawiązania długofalowej współpracy w różnych formach z firmą inkubującą produkt.

 

Wszystkie szczegóły dotyczące programu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: www.smartfoodies.pl/weekend.