0
 • An empty cart

  You have no item in your shopping cart

0
 • An empty cart

  You have no item in your shopping cart

Enter your keyword

SMART FOODIES ACCELERATOR

Program akceleracji dla startupów działających w obszarze żywienia, żywności funkcjonalnej, odżywek, wellbeing, fitness, sportu, healthcare, life science i agri-tech.

Twórcy: AmerPharma i Startup Academy

Założenia: Przeprowadzenie warsztatów biznesowych pozwalających na dopracowanie zgłoszonych do programu pomysłów oraz określenie najważniejszych elementów przyszłego modelu biznesowego. Współpraca z firmą AmerPharma i jej pracownikami w celu wspólnej pracy nad zaproponowanymi, nowymi, innowacyjnymi produktami możliwymi do stworzenia dzięki wykorzystaniu zasobów firmy oraz trenerami Startup Academy, którzy dopracowują z uczestnikami ich pomysły, pomagają z doborem modelu biznesowego, czy też dają wskazówki w rozwoju projektu. 

Cel główny: Współpraca dużej firmy (AmerPharma) ze startupami ma jeden główny cel – stworzenie nowych, innowacyjnych produktów. Możliwe jest to dzięki połączeniu pomysłów uczestników i możliwości pracy z wykorzystaniem zasobów firmy.

Grupa docelowa: Osoby posiadające pomysł na biznes w wybranym obszarze, ale nie posiadających funduszy i infrastruktury do jego realizacji.

Korzyści: Możliwość nabycia wiedzy biznesowej oraz pracy z zasobami firmy AmerPharma, będącej europejskim liderem w produkcji żywności funkcjonalnej.

O projekcie

Warsztaty biznesowe

Zespoły zakwalifikowane do programu mają okazję dopracować swoje pomysły z zastosowaniem startupowych technik pod okiem trenerów Startup Academy. Podczas warsztatów rozwijają swoją wiedzę o takie zagadnienia jak : 

 • opracowanie person dla wybranych segmentów klientów;
 • projektowanie propozycji wartości;
 • omówienie składowych elementów oraz przykładów Business Model Canvas;
 • opracowanie Business Model Canvas dla swoich pomysłów;
 • omówienie sposobów weryfikacji i oceny modelu biznesowego przed jego wdrożeniem z wykorzystaniem metod Lean Startup i Customer Development;
 • testowanie hipotez z wykorzystaniem Experiment Board;
 • testowanie i projektowanie eksperymentów dzięki Test Card i Learning Card;
 • poznanie metod analitycznych umożliwiających optymalizację procesów zakupowych;
 • tworzenie lejka marketingowo-sprzedażowego.

Praca z wykorzystaniem zasobów AmerPharmy

Podczas dwumiesięcznej intensywnej pracy uczestnicy rozwijają swoje pomysły, wykorzystując zasoby firmy AmerPharma.

 • Uzyskują dostęp nie tylko do technicznej infrastruktury, ale również doświadczonych pracowników, którzy pełnią rolę ich mentorów.
 • Opracowują produkcyjny skład oraz technologię produkcji MVP (minimalnie satysfakcjonującego produktu) z działem B+R.
 • Dokonują burzy mózgów z działem sprzedaży w celu jeszcze lepszego dostosowanie produktu do potrzeb klientów.
 • Sprawdzają zainteresowanie swoim produktem wśród klientów AmerPharma z 21 krajów świata.
 • Projektują opakowania, etykiety i materiały marketingowe.
 • Wyprodukują partię pilotażową produktu.

Wszystkie sprawy biznesowe uczestnicy mogą omawiać na bieżąco z mentorami Startup Academy, którzy stanowią wsparcie merytoryczne.

Demo Day

Wszystkie zespoły, biorące udział w programie, prezentują się podczas wydarzenia finałowego przed jury i zaproszonymi gośćmi. Zwycięzcy otrzymują propozycję dalszej współpracy w trzech formach do wyboru:

 • wejścia kapitałowego Amerpharma w nowy startup w roli inwestora,
 • wykupu licencji na dany produkt przez firmę AmerPharma,
 • partnerstwa biznesowego i wspólnego wprowadzenia rozwiązania na rynek.

Wybrany zespół może również nie skorzystać z żadnej z zaproponowanych modeli współpracy.

STARTUPY BIORĄCE UDZIAŁ W PIERWSZEJ EDYCJI SMART FOODIES ACCELERATOR

Aplikacja do szybkiego tworzenia i weryfikowania diety, która określa również ilość spożywanych mikro i makroelementów oraz dostosowuje do naszych potrzeb. Skierowana głównie do dietetyków i trenerów personalnych, którzy potrzebują narzędzia pozwalającego im na szybkie ułożenie diety oraz monitorowanie postępów swoich klientów, którzy również są użytkownikami aplikacji.

Innowacyjny suplement diety łagodzący skutki nadmiernego spożywania alkoholu, czyli kaca. Chodź zapotrzebowanie na takie środki w sali naszego kraju rośnie, to istnieje zasadniczy problem z dobraniem prawidłowej receptury, tak aby dany suplement faktycznie zadziałał. Adepci jednej z polskich uczelni medycznych postanowili podjąć to wyzwanie i opracowali środek o unikalnej recepturze.

Portfel aplikacji służących do ustalania zgodności składu i znakowania produktów zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa żywnościowego Unii Europejskiej i krajów sąsiadujących. Aplikacje odpowiadałyby na problem, który obserwuje się m.in. w obszarze odpowiedzialnym za budowę receptur produktów oraz weryfikację poprawności znakowania etykiet. Ich zastosowanie pomoże i przyspieszy pracę nad wdrożeniem produktów na nowych rynkach oraz zredukuje możliwość błędów w ich oznakowaniu.

Napisali o nas

Zobacz artykuły o Smart Foodies Accelerator.

Mamstartup
Free
Biotechnologia
Agro

ETAPY PROGRAMU SMART FOODIES ACCELERATOR

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat współpracy startupów i dużych firm?

Pobierz bezpłatny informator

Startup Academy