0
 • An empty cart

  You have no item in your shopping cart

0
 • An empty cart

  You have no item in your shopping cart

Enter your keyword

Startup Art.

Program akceleracji dla studentów kierunków artystycznych współorganizowany z Miastem st. Warszawą i ASP

Zleceniodawca: Miasto Stołeczne Warszawa

Data: cyklicznie od 2014

Założenia: przygotowanie i przeprowadzenie projektu wsparcia biznesowego składającego się z konferencji, weekendowej pracy podczas Startup Shaker’a, cyklu warsztatów, indywidualne konsultacje oraz Demo Day.

Cel główny: Wsparcie studentów kierunków artystycznych w procesie tworzenia ich własnych firm poprzez:

 • inspirowanie i motywowanie do podjęcia działania,
 • tworzenie zespołów łączącym ludzi o odmiennych kompetencjach,
 • intensywną zespołową pracę nad pomysłem,
 • zdobywanie wiedzy z różnych dziedzin biznesu,
 • dopracowywanie najważniejszych aspektów przyszłego startupu,
 • prezentowanie stworzonych projektów biznesowych.

 

Grupy docelowe: studenci i absolwenci warszawskich uczelni artystycznych, a także technicznych i ekonomicznych.

Korzyści:

 • Łączenie kompetencji (artystycznych, technicznych i biznesowych), dzięki któremu możliwe jest stworzenie interdyscyplinarnych zespołów, w których powstają startupy, które po ukończeniu programu mają szansę odnieść sukces na rynku.
 • Wsparcie w tworzeniu innowacyjnych startupów w branży kreatywnej
 • Dostarczanie fachowej wiedzy biznesowej i zastosowanie jej w praktyce podczas trwania programu.
 • Możliwość czerpania z doświadczenia praktyków biznesu.
 • Mentoring z ekspertami (przedsiębiorcami, inwestorami, trenerami i specjalistami z różnych dziedzin biznesu).
 • Przetestowanie pomysłu biznesowego podczas dwudniowych prac w trakcie Startup Shakera oraz jego dopracowanie na warsztatach.
 • Możliwość nawiązania cennych kontaktów.

O projekcie

Startup Art. kontynuowany jest od 4 lat i z każdym rokiem się rozwija i poszerza o kolejne moduły, dzięki czemu uczestnicy mogą jeszcze lepiej dopracować swój projekt biznesowy i wejść na rynek po jego zakończeniu. Żywymi dowodami są startupy, które brały udział w projekcie, a są nimi m.in. Wise Stories, Sefe Pacz, Promovolt czy VRscopy.

Startup Art w latach 2014-2018

Startup Art. 2014

Pierwszą edycję programu Startup Art. zapoczątkowały warsztaty dla studentów i absolwentów kierunków artystycznych. Tuż po nich odbyła się konferencja, podczas której uczestnicy mogli zainspirować się do dalszego działania. Po wydarzeniu odbył się również specjalnie zorganizowany networking, w czasie którego każdy mógł się poznać, wymienić doświadczeniami, a także nawiązać relacje i znaleźć wspólnika do dalszej pracy nad swoim pomysłem biznesowym.

W ramach projektu Startup Art. 2014 został również stworzony ebook nt. narzędzi inkubacji dla osób z branży kreatywnej planujących założenie własnej działalności.

Startup Art. 2015

Druga edycja programu to przede wszystkim warsztaty, podczas których uczestnicy pracowali nad swoimi kreatywnymi pomysłami na biznes. Podczas dwóch tygodni pracy stworzyli swoje projekty biznesowe, które zaprezentowali podczas PitchDay – finałowym wydarzeniu kończącym program. Startupy były oceniane przez jury złożone z przedstawicieli funduszy inwestycyjnych i aniołów biznesu.

Startup Art. 2016

W trzeciej edycji pojawiła się nowość w postaci weekendowego Startup Shakera, w trakcie którego uczestnicy intensywnie pracowali nad swoimi startupami w interdyscyplinarnych zespołach. Wydarzenie odbyło się po dwóch warsztatach i indywidualnych konsultacjach z ekspertami, podczas których studenci i absolwenci biorący udział w projekcie, mogli dopracować swoje modele biznesowe.

Startup Art. 2017

W 2017 roku program Startup Art. poszerzył się o kolejne elementy, które dostarczały uczestnikom jeszcze więcej wiedzy i jeszcze lepiej przygotowywały ich na wejście na rynek. Całość rozpoczęła się od całodniowej konferencji, podczas której uczestnicy mogli dowiedzieć się m.in. o trendach biznesowych panujących w branży kreatywnej. Następnie odbył się Startup Shaker, gdzie uczestnicy mieli okazję stworzyć swój projekt biznesowy, który dopracowywali na warsztatach i konsultacjach indywidualnych. Finałem programu był Demo Day, podczas którego trzy najlepsze zaespoły zaprezentowały się przed jury i powalczyły o nagrodę główną.

Startup Art. 2018

Rok 2018 przyniósł nam całodniową konferencję połączoną z networkingiem. Podczas prelekcji uczestnicy zobaczyli nie tylko trendy biznesowe, ale także sposoby na zdobycie finansowania. Następnie odbył się Startup Shaker, na który zgłosiła się bardzo duża grupa studentów. Powstało 19 pomysłów na biznes, z czego 10 zespołów jest w trakcie warsztatów specjalistycznych i dopracowują swoje startupy. Prezentacja najciekawszych pomysłów na biznes odbędzie się na początku maja 2018r. Najlepsze startupy zaprezentują się przed inwestorami i powalczą o nagrodę główną.

Chcesz poznać szczegóły?

Pobierz bezpłatny informator