0
  • An empty cart

    You have no item in your shopping cart

0
  • An empty cart

    You have no item in your shopping cart

Enter your keyword

Startup na etacie

Artykuł

Startup na etacie

Startup na etacie

'Startupowe mięso' odc.4

Startup na etacie. Jak tego dokonać, kiedy czasu mamy tak mało a szef kolejny raz prosi nas o zostanie po godzinach? Jak myśleć innowacyjnie?

Poznajcie Marcina Kielara, współtwórcę MadamSale, aplikacji na skalę europejską. Pozwala ona na zapisywanie wybranych ubrań ze sklepów w jednym miejscu, zwanym „Szafą”. Wystarczy zainstalować odpowiednią wtyczkę do swojej przeglądarki. Dzięki temu aplikacja zaczyna monitorować naszą „Szafę”, informując o ewentualnych przecenach danego produktu i dając nam szansę na jego zakup w niższej cenie.

Czy zawsze jest tak, że każde doświadczenie z pracowania w różnych firmach jest cenne i  później zaprocentuje nam w przypadku założenia własnego biznesu? Jak zabrać się do planowania startupu?

„Dobrym pierwszym krokiem jest poznanie metod, pozwalających nam zweryfikować czy nasze pomysły, tezy, mają rację bytu”

Marcin chętnie opowiada o zaletach metod weryfikacyjnych i dlaczego warto się na tym skupić przed podjęciem jakichkolwiek dalszych działań. Następnie skupia się na analizie rynku: analizie konkurencji oraz wyszukaniu obszarów, gdzie możemy coś zaproponować lub zaoferować. A co z zespołem? Czy jesteśmy w stanie wszystko wykonać sami? Marcin twierdzi, że warto mieć doświadczoną osobę z branży, w której planujemy ruszyć ze swoim pomysłem. Dowiedz się, dlaczego.

Jak to jest z tym startupem na etacie?

„Jesteśmy właścicielami swojego czasu, więc to od nas zależy, na co ten czas poświęcimy”

Tworząc swój plan, jesteśmy w stanie mniej lub więcej określić, ile czasu będą wymagać od nas poszczególne etapy projektu, jakim jest startup. Warto rozłożyć swoje działania w czasie tak, aby pogodzić je z pracą na etacie. Wymaga to jednak samodyscypliny oraz dobrej organizacji czasu. Jaką rolę odgrywa budżet przy realizacji pomysłu i dlaczego to od niego zależy, ile czasu poświęcimy na rozwijanie swojego biznesu?

Tradycyjnie, zapytaliśmy na koniec o wskazówki dla osób rozpoczynających z biznesem. Obejrzyj video i dowiedz się, jakie według Marcina są kluczowe aspekty przy starcie ze swoim pomysłem.

„Jeśli nie będziemy w temat zaangażowani, to nic z tego nie wyjdzie”