0
  • An empty cart

    You have no item in your shopping cart

0
  • An empty cart

    You have no item in your shopping cart

Enter your keyword

Startup Shaker w Koninie

Artykuł

Startup Shaker w Koninie

Startup Shaker w Koninie

W Konińskim Domu Kultury KDK Konin odbyła się gala podsumowująca warsztaty Startup Shaker, organizowane z Urzędem Miasta w Koninie w ramach kampanii informacyjno-promocyjnej ,,Być przedsiębiorcą” –  Programu Wspierania Przedsiębiorczości w latach 2017-2019. Uczestnikami byli uczniowie konińskich szkół ponadgimnazjalnych. Na gali finałowej wystąpił również zespół XXANAXX.

Uczestnicy podczas dwudniowych warsztatów opracowywali swój pomysł na innowacyjny biznes, przygotowywali plan wprowadzenia go na rynek i poznawali bezpłatne narzędzia do prowadzenia firmy. Uczniowie również nauczyli się przedstawiać swoje pomysły tak, aby zaciekawić potencjalnych partnerów lub inwestorów. Rezultaty swoich prac przedstawiali podczas Gali Finałowej.

07http://www.konin.pl/index.php/jeden-news/items/byc-przedsiebiorca-final.html

Zwycięzcami konkursu był zespół Ostium, w skład którego wchodzili uczniowie Zespołu Szkół Górniczych i Energetycznych – Wiktor Andrzejak, Mikołaj Kazimierczak, Dawid Kokociński, Mateusz Kulterman, Mateusz Stasiak i Bartosz Zarębski. Ich pomysł oraz techniczne rozwiązanie jego realizacji na wygodniejsze korzystanie z gniazdek i kabli domowych w domach zachwycił jurorów, którzy zachęcali do opatentowania rozwiązania.

Drugie miejsce zajął zespół Easy-Agro z Zespołu Szkół Technicznych i Hutniczych w Koninie, który zaprezentował stronę internetową, która ułatwia wynajem maszyn pomiędzy rolnikami, którzy je mają, ale ich nie użytkują w danym momencie i tymi, którzy taki sprzęt chcieliby użytkować. Jako trzeci najlepszy pomysł jurorzy ocenili aplikację motywującą do ćwiczeń, catering dietetyczny i system osiągnięć, pomysły które przedstawili uczniowie Zespołu Szkół im. M. Kopernika pod nazwą Fithouse.

11http://www.konin.pl/index.php/jeden-news/items/byc-przedsiebiorca-final.html

Warsztaty zostały poprowadzone przez ekspertów ze Startup Academy. Podczas finału wystąpił założyciel – Tomasz Jabłoński i opowiedział o tym jakie szanse i zagrożenia pojawiają się w startupach. Na zakończenie zaśpiewała Klaudia Szafrańska – koninianka, uczestniczka programu X-Factor, członkini duetu XXANAXX.