0
  • An empty cart

    You have no item in your shopping cart

0
  • An empty cart

    You have no item in your shopping cart

Enter your keyword

Sukces 5. edycji Startup Art.!

Artykuł

Sukces 5. edycji Startup Art.!

Sukces 5. edycji Startup Art.!

Jubileuszowa edycja programu wsparcia biznesowego dla osób kreatywnych okazała się wyjątkowa i nie tylko ze względu na okrągłą rocznicę. Rekordowa liczba zgłoszeń przełożyła się na zrekrutowanie uczestników nietuzinkowych, zdeterminowanych i szczególnie skupionych na realizację swoich celów.

Projekt Startup Art. organizowany przez Startup Academy i Biuro Kultury Urzędu Miasta st. Warszawy rozpoczął się od całodniowej konferencji, która odbyła się 27 marca na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Cieszyła się ona dużym zainteresowaniem zarówno uczestników, jak i mediów, co przełożyło się na prawie 600 przyjętych zgłoszeń. Podczas wydarzenia wszyscy zainteresowani światem startupów mogli czerpać z wiedzy doświadczonych przedsiębiorców m.in. Dawida Wintera (Muscat), Karola Banaszkiewicza (Displate), Marka Cieśli (Woolet) czy Katarzyny Wierzbowskiej (Black Swan Fund). Podczas wystąpień prelegenci omówili swoje doświadczenia związane m.in. z rozwijaniem swojego pomysłu na biznes, finansowania czy budowania marki startupu.

Konferencja była również świetną okazją dla uczestników do nawiązania nowych znajomości i wstępem do kolejnego etapu programu, czyli Startup Shakera.

Już podczas rekrutacji do Startup Shakera wpłynęło prawie 160 zgłoszeń, z czego połowa dotyczyła kreatywnych pomysłów na biznes, a inne chęci dołączenia do zespołów i wspólnego tworzenia innowacyjnych startupów.

Startup Shaker odbył się w dniach 6-8 kwietnia w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego, który okazał się miejscem szczególnie sprzyjającym twórczej pracy.

Finalnie w wydarzeniu wzięło udział 19 zespołów, które przez 48 godzin tworzyło swoje projekty biznesowe przy wsparciu 25 mentorów z różnych dziedzin biznesu. Uczestników wspierali m.in. Jakub Łączkowski (Pozamiatane.pl), Tomek Styk (Sundose), Inga Kasak (Black Swan Fund), Aga Osytek (Deaf Respect), Wojciech Krzemień (Brief.pl), Martyna Zastawna (WoshWosh) czy Stanisław Eysmont (Ekspert Startup Design Thinking).

Podczas wytężonej pracy zespołu opracowywały swoje pomysły biznesowe, testowali zainteresowanie wśród potencjalnych odbiorców, budowali strategie marketingowe i sprzedażowe oraz tworzyli swoje pierwsze strony internetowe. Nie obyło się również bez pivotów, czyli częstych zmian kierunków i wprowadzania nowych modyfikacji w tworzonych startupach.

Na koniec Startup Shakera wszystkie zespoły zaprezentowały swoje startup pitche przed jury, które wybrało 10 zespołów do dalszego etapu programu Startup Art., czyli serii warsztatów biznesowych i indywidualnych konsultacji.

Podczas kolejnych dwóch weekendów uczestnicy pracowali nad swoimi startupami na warsztatach dotyczących tworzenia modelu biznesowego, metodologii Lean Startup i Customer Development, marketingu i sprzedaży, zagadnień prawnych oraz pitchingu. Zespoły pełne motywacji i determinacji do pracy nie zwalniały tempa nawet na minutę, co podkreślali szczególnie trenerzy, którzy mieli okazję współpracować z nimi w trakcie warsztatów i indywidualnych konsultacji.

Po 6 tygodniach wytężonej pracy uczestnicy zakończyli program akceleracji Startup Art. podczas Demo Day z udziałem inwestorów, którzy zadawali nierzadko trudne pytania, ale dawali również celne uwagi. Jury oceniające prezentujące się startupy w składzie: Maciej Panek (Panek CarSharing), Marcin Kurek (Market One Capital), Greg Albrecht (Data Ventures), Aleksander Mokrecki (StarFinder), Paweł Maj (bValue), Jakub Fijewski (Alfabeat) i Rafał Agnieszczak, wybrało zwycięzcę programu, którym okazał się projekt Zielony Box.

Zielony Box już wkrótce zaoferuje swoim klientom zestawy roślin antysmogowych, które będzie można kupić w różnych wielkościach, zarówno do mieszkania, jak i do biura. A wszystko w przystępnej dla każdego cenie i z dostawą we wskazane miejsce.

Zwycięski zespół w nagrodę otrzymał zagraniczny wyjazd na wybraną przez siebie konferencję branżową w Europie.

Gratulujemy zwycięzcom, ale doceniamy pracę również pozostałych 4 zespołów, które zaprezentowały się podczas finału programu Startup Art., którymi byli:

  • Varsztatownia – baza warszawskich warsztatów rozwojowych z możliwością wyszukiwania po umiejętnościach, które chce nabyć klient
  • Art Hub App – platforma łącząca artystów z osobami zainteresowanymi ich usługami
  • Me to the Point – aplikacja do tworzenia wyjątkowych i niepowtarzalnych planów podróży
  • Flanner – aplikacja agregująca wydarzenia artystyczne zrzeszające niszowych twórców, menedżerów, instytucje i użytkowników chcących śledzić konkretnych artystów lub miejsca.

 

Za wszystkie zespoły szczerze trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w dalszym rozwijaniu projektów:)