0
  • An empty cart

    You have no item in your shopping cart

0
  • An empty cart

    You have no item in your shopping cart

Enter your keyword

Szkoła Młodych Przedsiębiorców – podsumowanie projektu

Artykuł

Szkoła Młodych Przedsiębiorców – podsumowanie projektu

Szkoła Młodych Przedsiębiorców – podsumowanie projektu

Zakończyliśmy projekt „Szkoła Młodych Przedsiębiorców”, który Startup Academy organizowało wspólnie z Powiatem Raciborskim, przy wsparciu Narodowego Banku Polskiego. Celem przedsięwzięcia było zwiększenie wiedzy w temacie testowania i rozwijania pomysłów biznesowych wśród nauczycieli i młodzieży z Raciborza i okolic. Projekt trwał od września do grudnia 2018 roku.

Projekt składał się z trzech części. W pierwszej części odbyło się 5 specjalistycznych warsztatów, podczas których nauczyciele poznali obecne trendy panujące w świecie startupów oraz wykorzystywane modele biznesowe, ale także sposoby weryfikacji pomysłów, podstawy marketingu, komunikacji z mediami czy dostępne na rynku źródła finansowania firmy. Podczas drugiej części projektu nabyta przez nauczycieli wiedza została przekazana uczniom. Efektem tego było stworzenie przez uczniów swoich własnych startupów oraz przygotowanie prezentacji inwestorskich.

Finał projektu odbył się w piątek 14 grudnia 2018 roku. Podczas wydarzenia 14 najlepszych zespołów zaprezentowało swoje pomysły biznesowe. Zwycięzcy zostali nagrodzeni, a każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy certyfikat.Podczas realizacji projektu powstało wiele kreatywnych pomysłów biznesowych tj. mapa korepetycji, inteligentna lodówka, dzienna placówka dla zwierząt, system modułowego zarządzania energią w domu czy aplikacja do komponowania własnych stylizacji. Najwyżej ocenione zostały projekty w wykonaniu drużyn z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Raciborzu – popularnego „Mechanika”.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna z CKZiU Nr 2 „Mechanik” w Raciborzu, która zamierza rozwijać projekt biurka indukcyjnego. Zaprezentowali wyposażenie biurowe, umożliwiające bezprzewodowe ładowanie urządzeń. Uczniowie chcieliby nim zainteresować dostawców mebli tj. koncern IKEA.

Drugie miejsce zajęli ponownie uczniowie z tej samej szkoły, z projektem pod nazwą „Technotron”, czyli ulepszoną wersję „Smartdom” z wykorzystaniem własnoręcznie zaprojektowanych systemów modułowych, które umożliwiają oszczędne gospodarowanie energią elektryczną.

Trzecie miejsce przypadło zespołowi z II LO w Raciborzu, który przedstawił funkcjonującą z sukcesem firmę „Witaminy Mickiewicza”. Uczniowie produkują soki, które są sprzedawane w szkole. Młodzież zaprezentowała pomysł na dalszy rozwój i ekspansję na nowe grupy klientów.

Dodatkowo jury wyróżniło projekt Smart Touch (inteligentna elektronika, CKZiU nr 2 “Mechanik”) oraz IFridge (aplikacja i skanery do lodówek, ZSE W Raciborzu).

Zdobycie wiedzy potrzebnej do założenia własnego biznesu jest nie tylko interesujące dla młodzieży, ale również bardzo przydatne, szczególnie w dzisiejszym konkurencyjnym świecie. Ważne jest również to, że po ukończeniu projektu nauczyciele, bogatsi o nową wiedzę i umiejętności, są w stanie organizować nowe inicjatywy w dziedzinie przedsiębiorczości w swoich szkołach i regionie. Takie efekty pokazują, że warto działać!

Jeśli chcesz, by w Twoim regionie powstał podobny projekt, skontaktuj się z nami! kontakt@startupacademy.pl

Szkoła Młodych Przedsiębiorców - Finał