0
 • An empty cart

  You have no item in your shopping cart

0
 • An empty cart

  You have no item in your shopping cart

Enter your keyword

Szkoła Młodych Przedsiębiorców w Raciborzu

Artykuł

Szkoła Młodych Przedsiębiorców w Raciborzu

Szkoła Młodych Przedsiębiorców w Raciborzu

Coraz młodsi ludzie zaczynają swoją przygodę z biznesem, dlatego bardzo ważna jest edukacja młodzieży w zakresie przedsiębiorczości. Problemem jednak, często jest brak odpowiednio wyszkolonej kadry nauczycielskiej, która mogłaby przekazać uczniowie wiedzę w temacie rozwijania własnych startupów.

Starostwo Powiatowe w Raciborzu we współpracy ze Startup Academy podejmuje to wyzwanie realizując nowy projekt pn. Szkoła Młodych PrzedsiębiorcówCo go wyróżnia to unikatowa formuła, która pozwala na wykorzystanie, nabytej przez nauczycieli wiedzy, w praktyce jeszcze w czasie trwania programu, który składa się z dwóch części i finału z nagrodami. Stanowi to nowe rozwiązanie w kształceniu kadry dydaktycznej w Polsce. Po ukończeniu programu, wykształceni nauczyciele będą w stanie organizować nowe inicjatyw w dziedzinie przedsiębiorczości 

Pierwszą część programu stanowi seria 5 szkoleń dla 16 nauczycieli ze szkół powiatu raciborskiego, podczas których poszerzą swoją wiedzę w zakresie:

 • startupowych trendów,
 • modeli biznesowych,
 • testowania pomysłów na biznes,
 • budowania produktu w oparciu o potrzeby odbiorców,
 • podstaw marketingu i komunikacji z mediami,
 • dostępnych źródeł finansowania,
 • prezentacji pomysłów biznesowych.

Warsztaty prowadzone przez trenerów Startup Academy, mają na celu przygotować kadrę nauczycielską do następnego etapu programu, którym jest przeprowadzenie przez nich specjalnie przygotowanego programu edukacyjnego. Uczniowie pod okiem swoich opiekunów, wykreują swoje własne pomysły na biznes, stworzą strategię ich testowania, opracują ofertę dla klientów i plan finansowy, zaprojektują proste strony internetowe i przygotują prezentację inwestorską, która zachwyci jury.

W trakcie miesięcznej pracy z uczniami, powstaną projekty startupów, z których 10 najlepszych zostanie zaprezentowane podczas Pitch Day – finału programu 14 grudnia na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Program Szkoła Młodych Przedsiębiorców ma nie tylko rozbudzić przedsiębiorcze postawy wśród młodzieży, ale również poszerzyć ich horyzonty i pokazać, że własny biznes to jedna ze ścieżek kształtowania własnej kariery zawodowej.  W Raciborzu prężnie działa inkubator przedsiębiorczości i codziennie powstają nowe, innowacyjne firmy. Z tego powodu, program ma również za zadanie uświadomić młodzież, że prowadzić swój własny biznes mogą także w swoim rodzinnym regionie i nie muszą wyjeżdżać do większych miast, aby go rozwijać.

Trzymamy mocno kciuki za wszystkie zespoły oraz ich opiekunów i życzymy powodzenia!

P.S. Realizację programu Szkoła Młodych Przedsiębiorców wsparł Narodowy Bank Polski w ramach programu edukacji ekonomicznej. Więcej informacji o projekcie na stronie