Startup Blog

9 listopada 2021 r. – warto zapamiętać tę datę. To wtedy odbędzie się druga międzynarodowa konferencja o otwieraniu danych – „The Future is data. Przyszłość to dane”. Zapraszamy!

Wydarzenie odbędzie się online. Weźmie w nim udział 20 prelegentów – polskich i zagranicznych ekspertów, doświadczonych praktyków i entuzjastów otwierania danych. Uczestnicy konferencji przekonają się o potencjale wykorzystania open data w innowacyjnych usługach i produktach. Poznają też efekty ich otwierania i wymiany w Polsce i na świecie. Dołączcie!

Tematy konferencji

Co mają wspólnego otwarte dane ze sztuczną inteligencją i nowymi technologiami? Jak cyfryzować polskie rejestry handlowe i otwierać kolejne dane? To tylko niektóre tematy, jakie omówimy na konferencji.

Prelegenci i paneliści poruszą też m.in. zagadnienia Europejskiej strategii w zakresie danych, opowiedzą o nowych modelach wymiany danych w kontekście Data Governance Act oraz planach Komisji Europejskiej w zakresie działań legislacyjnych i pozalegislacyjnych dotyczących zarządzania danymi i ich wymianą. Zaprezentują ponadto dobre praktyki w wykorzystywaniu danych. Partnerzy projektu „Otwarte dane plus” zaprezentują efekty swoich prac, czyli nowe bazy, które zostały lub wkrótce zostaną udostępnione przez API do nieograniczonego wykorzystywania w aplikacjach i usługach.

– Dane stały się jednym z najważniejszych zasobów współczesnej gospodarki i siłą napędową transformacji cyfrowej. Zwiększanie liczby oraz podnoszenie jakości danych dostępnych do ponownego wykorzystywania w państwie i gospodarce stanowi jeden z priorytetów rządu. Serdecznie zapraszam do udziału w międzynarodowej konferencji o otwartych danych – mówi minister Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera.

Rejestracja

Przypominamy! Konferencja „The future is data. Przyszłość to dane” odbędzie się online 9 listopada 2021 r. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. Rejestracja umożliwia jednak aktywny udział poprzez zadawanie pytań, czy możliwość kontaktu z innymi uczestnikami. Pełna transmisja będzie dostępna dla wszystkich na stronie dane.gov.pl oraz na profilu Otwarte Dane na Facebooku. Organizatorem wydarzenia jest Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Dane z portalu dane.gov.pl

A czekając na konferencję zapraszamy na nasz portal dane.gov.pl. Znajdziecie tam ponad 23 tys. zasobów od 165 dostawców, m.in. ministerstw, samorządów, GUS, ZUS, inspekcji sanitarnych, czy państwowych instytutów. Dzięki nim możecie analizować i swobodnie wykorzystywać dane z takich obszarów jak zdrowie, bezpieczeństwo, biznes i gospodarka, budżet i finanse publiczne, kultura, nauka i oświata, czy administracja publiczna. Co ważne, wszystkie są dostępne bezpłatnie, co oznacza możliwość niemalże nieograniczonego wykorzystywania, również do celów komercyjnych.

jak założyc startup

Konferencja „The future is data. Przyszłość to dane” jest współfinansowana w ramach projektu „Otwarte dane plus”, realizowanego w ramach poddziałania 2.3.1 „Cyfrowe udostępnienie informacji sektora publicznego ze źródeł administracyjnych i zasobów nauki” Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC) na lata 2014-2020.

Przeczytaj inne artykuły:

Skip to content