0
  • An empty cart

    You have no item in your shopping cart

0
  • An empty cart

    You have no item in your shopping cart

Enter your keyword

Tworzenie modeli biznesowych. Podręcznik wizjonera.

Artykuł

Tworzenie modeli biznesowych. Podręcznik wizjonera.

Tworzenie modeli biznesowych. Podręcznik wizjonera.

To lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy marzą o własnym startupie i chcą realizować swój pomysł na biznes.

Autor książki Alexander Osterwalder to twórca jednego z dwóch najpopularniejszych szablonów modeli biznesowych, czyli Business Model Canvas. Dzięki, któremu możemy naszą koncepcję biznesową przełożyć na 9 podstawowych elementów wpisujących się w definicję modelu biznesowego, czyli w najprostszym tego sformułowania znaczeniu opisu przesłanek stojących za tym jak organizacja tworzy wartość i czerpie z niej zyski.

W książce bardzo dokładnie zostały opisane wszystkie aspekty szablonu, z przykładami konkretnych firm tj. Skype, Apple, Google, Amazon i wielu innych. To odkrycie rąbka tajemnicy, co stoi za sukcesem tych sławnych gigantów, dzięki czemu niektóre elementy ich modeli biznesowych można zaimplementować we własnym biznesie. Chociaż każdy startup stoi przed wyzwaniem znalezienia swojego skalowalnego, rentownego i powtarzalnego modelu biznesowego, autorzy wskazują również na te najpopularniejsze jak:schemat długiego ogona, platform wielostronnych, freemium, czy przynęty i haczyka. Czytając możemy również dowiedzieć się  jak wprowadzić innowacje w swoim modelu biznesowym, w których polach szablonu możemy szukać ich epicentrum.

Liczne przykłady, nie tylko opisowe przypadki konkretnych firm, ale także ich wizualizacja sprawiają, że treści są przystępne dla wszystkich czytelników. Autorzy zwracają także uwagę na zastosowanie szablonu, który możemy wykorzystać nie tylko do startupów, ale także m.in. do organizacji typu non-profit. Model ten to narzędzie, które w prosty sposób pozwoli stworzyć swoistą strategię prowadzenia własnej działalności, bez konieczności tworzenia szczegółowych biznesplanów. Warto także pamiętać o aktualizacji oceny poszczególnych elementów szablonu modelu biznesowego, aby były dostosowane do panujących warunków otoczenia.

Business Model Canvas jest bardzo często wykorzystywany przez młode firmy. Zdarza się jednak, że jest on błędnie stosowany. Książka “Tworzenie modeli biznesowych. Podręcznik wizjonera” jest w tym aspekcie nieoceniona. Pokazuje krok po kroku całą metodologie oraz to jak z niej poprawnie korzystać. Zdecydowanie polecamy tą lekturę dla każdego, kto myśli o założeniu własnego biznesu

Dla naszej społeczności mamy kod rabatowy: TWORZENIEMODELIBIZ, dający 30% zniżki na książkę (ważna do 3 czerwca)! Możesz ją kupić tutaj: http://onepress.pl/ksiazki/tworzenie-modeli-biznesowych-podrecznik-wizjonera-alexander-osterwalder-yves-pigneur,twmobi.htm