SZKOLENIE: TWORZENIE MODELI BIZNESOWYCH

Jak budować innowacyjne modele biznesowe?

SZABLON MODELU BIZNESOWEGO

Co to jest?

Celem każdego komercyjnego projektu jest zbudowanie rentownego, powtarzalnego i skalowalnego modelu biznesowego.

Uruchamiając i rozwijając innowacje, funkcjonuje się na dynamicznym rynku w warunkach skrajnej niepewności i w ciągle zmieniającym się otoczeniu, dlatego w budowaniu strategii biznesowej nie sprawdza się tradycyjny biznesplan.

Efektywniejsze okazują się dynamiczne formy planowania biznesowego, pozwalające na szybką weryfikację powstających pomysłów i zwinne dokonywanie zmian. Jedną z takich form jest szablon modelu biznesowego.

DLACZEGO BUSINESS MODEL CANVAS?

Wykorzystanie metody Business Model Canvas sprawdza się nie tylko w tworzeniu modelu biznesowego startupów, ale także przynosi bardzo dobre efekty w procesie opracowywania nowych ofert usługowych lub produktowych dużych organizacji. Pozwala to na skupieniu się na oferowaniu konkretnej wartości dla wybranego, zdefiniowanego segmentu klientów. Jednocześnie ważną częścią kanwy jest określenie strumieni przychodów, dlatego tworzenie innowacji nie rozmywa się z celem, jakim jest przynoszenie zysków.

KORZYŚCI ZE SZKOLENIA

Uczestnicy nauczą się:

  • Myślenia o swoich innowacyjnych pomysłach w kategoriach modelu biznesowego
  • Korzystania z metody Business Model Canvas
  • Budowania innowacyjnych modeli biznesowych
  • Segmentowania klientów 
  • Określania struktury kosztów i przychodów
  • Korzystania z 25 modeli biznesowych
  • Tworzenia propozycji wartości dla odbiorców
  • Charakteryzowania wykorzystywanych kanałów
  • Definiowania relacji z klientami

 

 

KONCEPCJA SZKOLENIA

Podczas szkolenia uczestnicy zapoznają się z metodą tworzenia innowacyjnych modeli biznesowych za pomocą Business Model Canvas oraz generowania innowacji w ramach kanwy. Szkolenie skupia się na dwóch głównych modułach:

25 MODELI BIZNESOWYCH

Wiele firm koncentruje się na budowie produktu, zapominając o tym, że projekt już od pierwszych dni powinien mieć określone źródła przychodów. W trakcie szkolenia przedstawiamy 25 różnych modeli, w których projekt biznesowy może generować strumienie pieniężne w zamian za wartość, jaką dostarcza klientom. 

BUSINESS MODEL CANVAS

Podstawą każdego pomysłu, który odnosi sukces na konkurencyjnym rynku, jest zbudowanie rentownego, powtarzalnego i skalowalnego modelu biznesowego. Nie powinno się tracić czasu na pisanie obszernych biznesplanów, ale warto skorzystać z dynamicznych form planowania biznesowego takich jak Business Model Canvas.

Podczas szkolenia uczestnicy poznają w praktyce kanwę modeli biznesowego tworząc model biznesowy projektu, który mogą zrealizować w ramach struktury swojej organizacji.

CHCESZ WIEDZIEĆ JESZCZE WIĘCEJ?

Napisz do nas lub zadzwoń.

RAMOWY PROGRAM

Poniższy program może być zmodyfikowany na podstawie badania potrzeb szkoleniowych.

25 MODELI BIZNESOWYCH

GENEROWANIE POMYSŁÓW BIZNESOWYCH

Z

TWORZENIE PERSON SWOJEGO IDEALNEGO KLIENTA

TWORZENIE PROPOZYCJI WARTOŚCI

w

SZABLON MODELU BIZNESOWEGO - WARSZTAT

BUDOWANIE PRODUKTU W OPARCIU O POTRZEBY KLIENTA – CUSTOMER DEVELOPMENT

DLACZEGO MY?

Od 6 lat pomagamy pomysłodawcom, startupom i korporacjom tworzyć lub modyfikować modele biznesowe swoich projektów. Z kanwą modelu biznesowego pracujemy od wielu lat prowadząc setki szkoleń na temat budowania innowacyjnych modeli biznesowych. Posiadamy ogromne doświadczenie oraz mnóstwo przykładów z polskiego rynku od osób i firm, z którymi współpracowaliśmy. Angażując nas do poprowadzenia szkolenia możesz liczyć na profesjonalizm, konkretne, realne przykłady w polskich realiach oraz inspirujący i aktywizujący sposób prowadzenia. Zapraszamy do kontaktu.

ZAUFALI NAM:

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Chcesz otrzymać zindywidualizowaną ofertę? Napisz lub zadzwoń.

Mateusz Kaliszewski

mateusz@startupacademy.pl
+48 575 701 115

CHCESZ POZNAĆ SZCZEGÓŁY?

POBIERZ PREZENTACJĘ Z OFERTĄ DLA FIRM