0
  • An empty cart

    You have no item in your shopping cart

0
  • An empty cart

    You have no item in your shopping cart

Enter your keyword

STARTUP ZONE W RAMACH EUROPEAN VR/AR CONGRESS

Zleceniodawca: Konferencje Agora (będące częścią Agora S.A.)

Data: 23-24 maja 2017 r. i 23-24 listopada 2017 r.

Założenia: Współtworzenie strefy wystawienniczej Startup Zone, gdzie swoje rozwiązania prezentowały najmłodsze firmy z branży VR i AR, podczas dwóch edycji kongresu.

Organizacja warsztatów z pitchingu i business datingu z inwestorami, obejmująca również promocję, rekrutację i przeprowadzenie szkolenia oraz spotkania. Podczas trzeciej edycji, zorganizowany został także Startup Contest, w trakcie której startupy prezentujące się przed jury walczyły o nagrodę główną kongresu.

Cel główny: Wsparcie organizacyjne dwóch edycji European VR/AR Congress w zakresie pozyskiwania wystawców strefy Startup Zone oraz przeprowadzenia warsztatów i business datingu z inwestorami. Pomoc w promocji całego kongresu i sprzedaży biletów na wydarzenie.

Grupa docelowa: Startupy działające w branży wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości.

Korzyści: Młode startupy miały okazję zaprezentować swoje innowacyjne rozwiązania wśród ludzi czynnie działających w branży i zyskać szansę na nawiązanie współpracy z większymi firmami działającymi na polskim i zagranicznym rynku. Dzięki udziałowi w warsztacie z pitchingu przedstawiciele startupów mogli przygotować się do spotkania z inwestorami podczas business datingu, a podczas zeszłej edycji również do Startup Contest.

O projekcie

4

2

720

dni trwania kongresu

strefy wystawiennicze

uczestników

Działania Startup Academy

Pozyskiwanie wystawców i wsparcie promocyjne

W strefie Startup Expo miały okazję zaprezentować się najlepsze startupy z Polski, które pracują nad innowacyjnymi rozwiązaniami z wykorzystaniem technologii i VR, AR i MR. Startup Academy było współorganizatorem strefy podczas drugiej i trzeciej edycji European VR/AR Congress.

Warsztat z pitchingu

Tomasz Jabłoński i Damian Strzelczyk ze Startup Academy przeprowadzili warsztat przygotowujący startupy do rozmów z inwestorami oraz (w trzeciej edycji) wystąpienia w trakcie Startup Contest. W trakcie szkolenia uczestnicy poznali tajniki skutecznej prezentacji oraz otrzymali cenne wskazówki przed business datingiem z przedstawicielami funduszy inwestycyjnych.

Business dating z inwestorami

Startupy uczestniczące w drugiej i trzeciej edycji European VR/AR Congress miały okazję wziąć udział w serii krótkich spotkań z 10 funduszami inwestycyjnymi i powalczyć o ich uwagę oraz dodatkowe finansowanie dla swoich innowacyjnych rozwiązań. Startup Academy odpowiadało za zaproszenie inwestorów, zrekrutowanie uczestników oraz przeprowadzenie całego spotkania.

Startup Contest

W ramach trzeciej edycji European VR/AR Congress odbył się po raz pierwszy konkurs dla startupów, które miały okazję zaprezentować się na scenie przed publicznością i jury oraz powalczyć o nagrodę główną. W Startup Contest wzięły udział najlepsze startupy biorące udział w business datingu i wyróżnione przez inwestorów.

Business Dating z Inwestorami

Fundusze Inwestycyjne, które wzięły udział w Business Datingu

Black Swan Fund
Inovo
Ceeban
Impera Alfa
Infini
Experior Venture Fund
Speed Up
Versawr
Alfa Beat
Starfinder

Galeria

Źródło : Agora S.A. - Polska spółka medialna

Relacja z konferencji

Źródło : Agora S.A. - Polska spółka medialna

Chcesz poznać szczegóły?

Pobierz bezpłatny informator