Startup Blog

Zastanawiasz się, czy model biznesowy swojej firmy można stworzyć w zaledwie dwa dni? Jesteś uczniem szkoły średniej i chcesz rozwijać swoje przedsiębiorcze predyspozycje? Masz pomysł, który chciałbyś skonsultować i przetestować? Skorzystaj z wiedzy i bezpłatnego wsparcia specjalistów na wydarzeniach Startup Shaker – warsztaty dla młodzieży. Odbędą się one w maju i czerwcu 2022 roku w czterech miastach województwa zachodniopomorskiego. Organizowane są przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego oraz Startup Academy, a skierowane do młodych  ludzi, którzy marzą o własnym biznesie.

Celem wydarzeń jest wsparcie uczniów w tworzeniu własnych startupów oraz ich weryfikacji. W czasie trwania warsztatów, podczas dwóch dni intensywnych zajęć, teamy projektowe poznają najważniejsze narzędzia służące do konstruowania modeli biznesowych oraz będą miały okazje zastosować je w praktyce. Uczniowie zdobędą wiedzę pozwalającą im sprawnie określać przewagi konkurencyjne, budować komunikację marketingową, szacować przychody i koszty przedsięwzięcia. Będą także tworzyć prezentacje pomysłu, umożliwiające zachęcenie do współpracy potencjalnych inwestorów czy partnerów biznesowych.

– Dzięki propagowaniu przedsiębiorczości oraz kreatywności młodzież ma szansę zdobyć wiedzę niezbędną do konstruowania innowacyjnych firm, tym samym przyczyniając się do wzrostu gospodarczego regionu – zapewnia Olgierd Geblewicz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego. –  Zależy nam, by młodzież kształcić w obszarach pozwalających im później na bezpieczne i sprawne poruszanie się po meandrach własnego biznesu. 

Podczas wydarzeń Startup Shaker uczniom każdorazowo towarzyszyć będą mentorzy, osoby doświadczone zarówno w prowadzeniu własnych firm, jak też w codziennym doradzaniu startupowcom i przedsiębiorcom. Czuwać będą oni nad całością przedsięwzięcia, ale także starać się zarazić uczniów swoją pasją do swojego biznesu. Elementem wieńczącym każdy z dwudniowych warsztatów będą prezentacje wypracowanych pomysłów przed publicznością. 

– Osoby młode często mają w głowach doskonałe pomysły biznesowe, brakuje im jednakże odpowiedniej motywacji oraz wsparcia, koniecznego, by spróbować wcielić je w życie. Moim zdaniem każdy uczeń szkoły średniej powinien mieć okazję do stworzenia i przetestowania swojego pomysłu na firmę, także by sprawdzić, czy taki rodzaj pracy jest dla niego satysfakcjonujący, czy wręcz przeciwnie – dodaje Karolina Piotrowska, Członkini Zarządu Startup Academy.

Poznaj terminy i lokalizację najbliższych wydarzeń:

  • Zespół Szkół im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Sławnie: 23 – 24 maja 20222
  • Zespół Szkół im. Z. Herberta w Trzebiatowie: 25 – 26 maja 20222
  • Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Gryfinie: 6 – 7 czerwca 2022
  • Zespół Szkół w Drawsku Pomorskim: 8 – 9 czerwca 2022

Jeżeli uczęszczasz do szkoły na Pomorzu Zachodnim i chcesz by Startup Shaker odbył się również u Was – zgłoście kandydaturę szkoły do Organizatora. Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu pn. „Pomorze Zachodnie – gdzie biznes łączy się z nauką” ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. 

Przeczytaj inne artykuły:

Skip to content