Wawerski Integrator Przedsiębiorczości

Skorzystaj z pomocy doświadczonych ekspertów.

Zapisz się na bezpłatne doradztwo!

Dzielnica Wawer m.st. Warszawy i Startup Academy łączą siły, by wspierać przedsiębiorców oraz osoby aspirujące do założenia własnych biznesów, które zamieszkują warszawski Wawer. W tym celu powstał Wawerski Integrator Przedsiębiorczości obejmujący program 200h bezpłatnego doradztwa podzielonego na trzy kategorie.

Jak zapisać się na spotkanie z doradcą?

  • Kliknij przycisk ZAPISZ SIĘ poniżej
  • Wybierz rodzaj doradztwa, z którego chcesz skorzystać
  • Wybierz dostępny termin, który chcesz zarezerwować
  • Wpisz swoje dane oraz zostaw notatkę, w której w kilku słowach napisz jakie kwestie chcesz omówić w czasie spotkania.
  • Zatwierdź – w odpowiedzi otrzymasz od nas maila z potwierdzeniem rezerwacji oraz linkiem, pod którym odbędzie się spotkanie online. Dzień przed konsultacjami otrzymasz od nas przypomnienie.

Pamiętaj! Jeśli nie możesz się pojawić – anuluj rezerwację – w otrzymanym mailu będzie odpowiedni odnośnik do tego, a jeśli nie możesz odszukać maila napisz na kontakt@startupacademy.pl

Dla kogo jest program?

Osób prowadzących biznes na terenie Warszawy

Osób planujących założyć biznes

W ramach Wawerskiego Integratora Przedsiębiorczości oferujemy:

01

Doradztwo prawne

W ramach którego otrzymasz m.in. podstawową pomoc prawną związaną z prowadzonym przez siebie biznesem, poznasz przepisy, których musisz przestrzegać jako przedsiębiorca, dowiesz się czym jest Konstytucja biznesu, NDA, Founder agreement, jakie elementy powinny się znaleźć w umowach z kontrahentami, pracownikami czy inwestorami oraz jakich klauzul unikać.

doradztwo prawne

02

Doradztwo księgowe

W ramach konsultacji dowiesz się m.in. jakie są formy prowadzenia działalności w Polsce i jaką najlepiej wybrać dla swojej przyszłej firmy, jakie są sposoby opodatkowania, jakie składki i podatki związane są z prowadzeniem biznesu, a także jakie są sposoby na optymalizację podatkową korzystając z przysługujących ulg tj. ulga na innowację IP Box.

03

Doradztwo biznesowe

W ramach doradztwa otrzymasz konsultacje biznesowe z obszarów m.in. testowania i rozwoju pomysłów, marketingu, sprzedaży, budowania zespołu, pozyskiwania finansowania czy zarządzania.

Uwaga: Każdy uczestnik może skorzystać maksymalnie z 2 godz. doradztwa danego rodzaju.

Poznaj Doradców biznesowych:

Jacek Aleksandrowicz

Jacek Aleksandrowicz

CEO Polska Przedsiębiorcza, co-founder BusinessLink & AIPInkubatory.pl

Poznaj doradcę ➞

Partner zarządzający w funduszu inwestycyjnym bValue. Jest pionierem przedsiębiorczości i startupów w Polsce – współtwórcą inkubatorów AIP, coworkingu Business Link i inwestycji seedowych na polskim rynku AIP Seed Capital.

Od 2004 roku tworzy i wdraża strategię rozwoju największej sieci Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości w Europie (56 lokalizacji), dzięki którym na rynek trafiło ponad 15 tysięcy startupów.

Od 2008 roku kreuje i wdraża strategię rozwoju największej sieci coworków w Polsce Business Link, oferującej przedsiębiorcom ponad 20 tysięcy m2 w 14 lokalizacjach.

Od 2009 roku tworzy i wdraża strategię rozwoju funduszy seedowych AIP Seed Capital (obecnie bValue), które zainwestowały w ponad 120 spółek. Jest mentorem i współtwórcą globalnych sukcesów biznesowych firm takich jak Glov, Call Page, Sidly, Qpony.pl. Doradzał ministrom, był członkiem ciał doradczych w obszarze przedsiębiorczości. Został laureatem wielu nagród. Obecnie realizuje doktorat w dziedzinie finansowania startupów.

Tomasz Karwowski

Tomasz Karwowski

CEO & Founder – Business Supporter

Poznaj doradcę ➞

Doświadczony przedsiębiorca i praktyk biznesu. Zna wszystkie tajniki tworzenia i zarządzania przedsiębiorstwem. Posiada 10-letnie doświadczenie w prowadzeniu własnej firmy, specjalizującej się w działaniach marketingowych, sprzedażowych i promocyjnych. Specjalista w budowaniu nowych produktów, pozyskiwaniu dodatkowych źródeł finansowania dla działalności firm oraz budowaniu i rozszerzaniu bazy klientów.

Posiada bogatą wiedzę w obszarze funkcjonowania ekosystemów startupowych w Polsce. Realizował we współpracy z korporacjami i samorządami projekty, mające na celu rozwój przedsiębiorczości w Polsce m.in. z Fundacją Kronenberga przy Citi Handlowy, PKP, Aviva, czy Lotos.

Ekspert w programie inkubacyjnym Platformy Startowe PARP, odpowiedzialny za analizy, oceny i rekomendacje dla inkubowanych pomysłów. Pasjonat przedsiębiorczości – jego misją jest wspieranie początkujących przedsiębiorców na ich drodze do sukcesu.

Michał Misztal

Michał Misztal

CEO Startup Academy

Poznaj doradcę ➞

Prezes Startup Academy, trener biznesu, wykładowca Uczelni Łazarskiego, koordynator i twórca licznych programów nauczania przedsiębiorczości, ekspert Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w zakresie oceny innowacyjności startupów. Prowadził dziesiątki szkoleń i występował na wielu konferencjach biznesowych i startupowych, wspierając rozwój największej w Europie organizacji startupowej.

Doradcy prawni:

Paulina Ślisz – Sandecka

Paulina Ślisz – Sandecka

Radca prawny

Poznaj doradcę ➞

Radca prawny wpisana na Okręgową Izbę Radców Prawnych w Warszawie. Stypendystka programu International LegalSkills certyfikowanego przez International LegalStudies w Salzubrgu. Wieloletni współpracownik Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w zakresie obsługi funduszy inwestycyjnych.

Od 2018 Partner Zarządzający Ślisz-Sandecka & Kozioł Sp. p. z siedzibą  w Warszawie, specjalizuje się w obsłudze procesu inwestycyjnego, zarówno na publicznym,  jak i niepublicznym ryku kapitałowym, doradza także startupom i inwestorom VC. Biegle włada językiem angielskim i niemieckim.

Jędrzej Kozioł

Jędrzej Kozioł

Radca prawny

Poznaj doradcę ➞

Adwokat wpisany na listę adwokatów prowadzoną przez Okręgową Radę Adwokacką w Warszawie. Od 2018 Partner Zarządzający Ślisz-Sandecka & Kozioł Sp. p. z siedzibą w Warszawie, zajmuje się obsługą korporacyjną spółek, prawem umów oraz szeroko rozumianym prawem nowych technologii. Aktywnie wspiera startupy powstałe w wyniku inwestycji w spółki portfelowe w ramach funduszy VC.

Specjalizuje się głownie prawem gospodarczym (w szczególności skoncentrowanym na organizacji przedsięwzięć gospodarczych oraz obsłudze procesu inwestycyjnego) oraz prawie karno-skarbowym. Pracuje w języku polskim oraz angielskim.

Doradcy księgowi:

Aleksandra Nowak-Grombka

Aleksandra Nowak-Grombka

Dyrektor finansowy Startup Academy

Poznaj doradcę ➞

Wcześniej pełniła rolę krajowego managera regionalnych centrów rozliczeniowych AIP, odpowiadając za prawidłowość rozliczeń podatkowych ponad 1000 startupów z całej Polski. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i bezpośredniemu doradztwu dla początkujących firm, potrafi układać procesy i optymalizować istniejące procedury w sposób ułatwiający funkcjonowanie całej organizacji.

Przeprowadziła kilkaset godzin doradztwa indywidualnego oraz ponad 40 szkoleń z zagadnień prawno-księgowych i podatkowych dla ponad 800 startupów.

Anna Misztal

Anna Misztal

Księgowa Startup Academy

Poznaj doradcę ➞

Jest absolwentką studiów magisterskich z zakresu zarządzania i marketingu , które ukończyła w roku 2007 , a w między czasie pracowała jako samodzielna księgowa . W roku 2011 ukończyła studia podyplomowe z zakresu rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie co potwierdziło zdobytą wiedzę uzyskaniem certyfikatu księgowego wydanego przez Ministerstwo Finansów uprawniającego do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych.

Ma 15 letnie doświadczenie jako księgowa spółek oraz działalności gospodarczych. Obecnie pełni funkcję głównej księgowej w biurze rachunkowym, prowadzi również swoją działalność gospodarczą. Ukończyła wiele kursów i szkoleń o tematyce księgowej. Prowadzi dla Smolna Academy doradztwo księgowe oraz warsztaty z rachunkowości.

Justyna Ratajczak

Justyna Ratajczak

Ekspert Startup Academy

Poznaj doradcę ➞

Posiada ponad 14-letnie doświadczenie w pracy z przedsiębiorcami udzielając doradztwa biznesowego, prowadząc szkolenia, usprawniając procesy funkcjonujące w przedsiębiorstwach. Przeprowadza audyty związane z oceną efektywności pracowników, tworzeniem strategii rozwoju.  Pracuje z firmami w obszarze obsługi prawnej i księgowej, tworzenie strategii marketingowych, tworzenia modeli biznesowych. W obecnej spółce, funduszu inwestycyjnym TBC Investement poszukuje startupów pod inwestycje. Pracuje z klientami w obszarze audytów, tworzenia modeli biznesowych, szkoleń.

W ramach programu możesz wziąć również udział w bezpłatnych warsztatach: