Startup Blog

Startup Academy od prawie 7 lat realizuje projekty dla startupów, współpracując z samorządami i dużymi firmami. W związku z dynamicznym rozwojem, organizacja poszerza skład dotychczasowego Zarządu o dwie utalentowane kobiety – Kingę Misztal oraz Karolinę Piotrowską

Kinga Misztal wcześniej piastowała stanowisko Dyrektor operacyjnej. Odpowiadała za kwestie kadrowo-finansowe i monitoring projektów dotacyjnych. Obecnie będzie odpowiedzialna także za rozwój nowego produktu, czyli biura księgowego. Karolina Piotrowska, od prawie początku istnienia organizacji, pracowała przy koordynacji projektów samorządowych i korporacyjnych, pracując z kluczowymi partnerami. W dalszym ciągu będzie nadzorowała i rozwijała ten obszar. 

W ciągu ostatnich 2 lat zespół Startup Academy urósł od 2 do ponad 20 osób. Nowe członkinie zarządu są naturalną konsekwencją rozwoju, który już miał miejsce, ale ten ruch jest też związany z naszymi planami na przyszłość. Niebawem uruchomimy edtechową platformę edukacyjną, tworzymy nowe kursy online oraz planujemy rozpoczęcie aktywności na arenie międzynarodowej. Te wyzwania wymagają właściwych ludzi na odpowiednich miejscach. – mówi Michał Misztal, który pozostaje na swoim dotychczasowym stanowisku Prezesa Zarządu. 

Kim są nowe Członkinie Zarządu?

Kinga Misztal to dotychczasowa dyrektor operacyjna Startup Academy. Była zaangażowana w realizację licznych projektów dedykowanych rozwojowi ekosystemu startupowego, m.in. Academy_Smolna#2021 czy Przedsiębiorcze Mazowsze (2018-2019), realizowane przez Fundację Polska Przedsiębiorcza. Od 3 lat odpowiada za realizację wskaźników merytorycznych i monitoring finansowy takich inicjatyw jak projekt Praktyczna Lekcja Przedsiębiorczości czy Platformy Startowe Startup Heroes. Jest certyfikowanym audytorem wewnętrznym, odpowiedzialnym za wdrażanie procedur zarządzania jakością, dbającym o ułożenie procesów w stale rosnącej organizacji. 

Karolina Piotrowska jest związana ze Startup Academy od prawie 5 lat. W ostatnim czasie piastowała stanowisko Senior Project Managerki oraz Managerki Inkubacji w platformie Startup Heroes. Współpracowała z ponad 200 startupami z różnych branż, koordynując liczne programy akceleracyjne w całej Polsce. Na co dzień poszukuje synergii działań pomiędzy korporacjami, samorządami lokalnymi i startupami, wspierając je w skutecznym wdrażaniu innowacji. Chętnie dzieli się swoją wiedzą oraz bogatym doświadczeniem – startupowy świat poznała z różnych stron, odpowiadając m.in. za walidację własnych konceptów biznesowych. 

Startup Academy chce być organizacją, która dba o przyjazną atmosferę i równouprawnienie w środowisku pracy. Tym większą radość sprawia zatem awans dwóch, zasłużonych dla organizacji kobiet, na kierownicze stanowiska. 

Startup Academy jest odpowiedzialna za takie inicjatywy jak Startup Art., Genesis Startup, IdeaBox, Herosi na Starcie, Startup Shaker, Startupowe Środy, Startup Heroes, Academy_Smolna#2021 czy indywidualna ścieżka akceleracyjna Rozwiń Swój Startup. Ostatnie zmiany w Zarządzie organizacji nastąpiły w 2018 roku, kiedy to rolę Prezesa Zarządu objął Michał Misztal, a dotychczasowi Członkowie Zarządu i założyciele – Tomasz Jabłoński oraz Damian Strzelczyk – odeszli, aby rozwijać swój własny startup Tutlo. Od tamtej pory organizacja systematycznie powiększa zespół i pozyskuje kolejne projekty, których odbiorcami są startupy z całej Polski. 

Przed Startup Academy wiele nowych i wymagających projektów, ale życzymy całemu Zarządowi sukcesów, które wszyscy będziemy mogli obserwować. 

Przeczytaj inne artykuły:

Skip to content