0
  • An empty cart

    You have no item in your shopping cart

0
  • An empty cart

    You have no item in your shopping cart

Enter your keyword

Jak zrobić 10 startupów w 48 godzin?

Artykuł

Jak zrobić 10 startupów w 48 godzin?

Jak zrobić 10 startupów w 48 godzin?

Mark Twain powiedział, że za 20 lat będziemy bardziej żałować tego, czego nie zrobiliśmy, aniżeli tego, co zrobiliśmy. Takie przekonanie na pewno podziela blisko 70 uczestników drugiego już Startup Shakera, którzy w słoneczny weekend 12-14 maja zamiast spotkać się ze znajomymi i bawić się podczas juwenaliowych koncertów, woleli pracować nad swoim pomysłem biznesowym w nadziei, że to oni założą startup na miarę nowego Ubera czy Spotify.

Zadanie, które zostało postawione przed uczestnikami, wydawało się początkowo bardzo proste – sprawdzić, czy ich pomysł na biznes jest w stanie zainteresować potencjalnych odbiorców. W tym celu stawiali pierwszą, prostą stronę internetową, tworzyli prototypy aplikacji czy przeprowadzali badania wśród grupy docelowej. Pomagało im w tym blisko 30 mentorów, wśród których znalazły się takie osoby jak Stanisław Eysmont z Deloitte Digital, Lech Wilczyński, założyciel i CEO InPay, czy Aleksander Mokrecki – dyrektor inwestycyjny funduszu Star Finder oraz analityk biznesowy fundacji Startup Hub Poland.

Startup Shaker zakończył się prezentacją efektów pracy 10 zespołów przed jury. Zdaniem jego członków największym wysiłkiem wykazała się grupa pracująca nad pomysłem VRscopy – aplikacji wykorzystującej wirtualną rzeczywistość, dzięki której lekarze będą mogli ćwiczyć przeprowadzanie zabiegu laparoskopii – operacji, która jest bezpieczniejsza od laparotomii, jednak jest rzadziej przeprowadzana ze względu na brak odpowiedniego przygotowania lekarzy. Aplikacja i narzędzia będą jednocześnie dostatecznie tanie, by być w zasięgu finansowym szpitali z całego świata. Wśród innych pomysłów, które według naszego jury zasłużyły na wyróżnienie, znaleźć można było Promovolt – narzędzie służące do oceny zrozumiałości pisanych tekstów oraz Twee – designerską lampkę do rowerów.

Organizatorami Startup Shakera było Biuro Kultury Urzędu m.st. Warszawy, Startup Academy oraz Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie. Wydarzenie było drugą częścią tegorocznego programu Startup Art. W najbliższych dniach uczestników czekają intensywne warsztaty, a następnie Demo Day, podczas którego najlepsze pomysły rozwijane na Startup Shakerze będą zaprezentowane inwestorom.