CASE STUDY: STARTUP HEROES

Startup Heroes – Platforma Startowa dla nowych pomysłów

 

W ramach programu Startup Heroes na startupy czekało wsparcie w postaci usług podstawowych i specjalistycznych, które miały na celu pomóc pomysłodawcom zwalidować ich projekty. Warunkiem dołączenia do inkubacji było przejście wieloetapowej rekrutacji i założenie spółki na wschodzie Polski. Ukończenie programu z pozytywnym wynikiem dawało startupom szansę na pozyskanie 1 000 000 zł na dalszy rozwój.

Przebieg programu 

 

Pod okiem ekspertów młode spółki opracowywały modele biznesowe i finansowe, przeprowadzały eksperymenty, analizy rynku i konkurencji, doprecyzowały wymogi prawne i podatkowe, jakie muszą spełnić przed wejściem na rynek. W programie uczestnicy mieli okazję również zbudować swoje pierwsze prototypy innowacyjnych rozwiązań nad jakimi pracowali w postaci MVP – minimalnie satysfakcjonującego produktu. Każdy startup otrzymywał swojego opiekuna – menedżera inkubacji, który tworzył dla niego Indywidualny Program Inkubacji, który był spisaną, dedykowaną ścieżką danej spółki w programie oraz określał jej najważniejsze aspekty biznesowe. To tam zawarte były również kamienie milowe, które uczestnicy musieli osiągnąć, aby ukończyć program z pozytywnym wynikiem i otrzymać raport końcowy.

Zaangażowanie Startup Academy

 Startup Academy od 2020 roku jest partnerem Platformy Startowej Startup Heroes – kompleksowego programu inkubacyjnego dla startupów Polski Wschodniej.

Liderem partnerstwa jest Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny, a Startup Academy jest partnerem świadczącym usługi tj.

  • opieka menedżera inkubacji,
  • obsługa prawna,
  • doradztwo podatkowe,
  • podstawowe wsparcie marketingowe,
  • warsztaty z pitchingu i wystąpień publicznych,
  • warsztaty promocyjno-inspiracyjne oraz spotkania networkingowe w największych aglomeracjach kraju.

 

W ramach 5. cyklów inkubacyjnych programu opiekowaliśmy się 34 startupami, a swoje usługi świadczyliśmy w sumie dla 90 spółek, co przekłada się na ponad 8 000 godzin pracy naszych ekspertów.

Kluczowe statystyki

36

eventów

90

startupów

8200 godzin

pracy ekspertów

Skip to content