Creative Mikser

FOOD FOR THOUGHT, CZYLI O ŻYWIENIU I NASZYCH MIASTACH
Zapisz się!

6-7 kwietnia 2022

Wydarzenie Online

Creative Mikser

Creative Mikser to cykliczne spotkania networkingowe sektora kreatywnego, organizowane wspólnie przez British Council i Miasto Stołeczne Warszawa wraz z lokalnymi partnerami. To prezentacje, dyskusje, warsztaty oraz możliwość nawiązania nowych kontaktów biznesowych i poznania ciekawych ludzi.

Creative Mikser to swego rodzaju „most” między Warszawą, Londynem i innymi miastami na świecie, za pomocą którego chcemy łączyć przedsiębiorców, urzędników, lokalnych działaczy i animatorów działających w różnych kontekstach kulturowych.

22. edycja programu odbędzie się ONLINE i poświęcona będzie tematyce żywienia. Zastanowimy się nad tym, jakie działania można podejmować, by zwiększać dostęp mieszkańców miast do wysokiej jakości żywności oraz gospodarować nią w sposób zrównoważony. Zaproszeni goście zaprezentują szereg ciekawych inicjatyw i rozwiązań z obszaru projektowania, nowych technologii oraz aktywizmu lokalnego związanego z miejskim rolnictwem i ogrodnictwem.

6 kwietnia zapraszamy na prezentacje i dyskusję, dzień później na warsztaty. Szczegółowy program wydarzenia oraz link do zapisów poniżej.

Agenda

Poznaj program wydarzenia

Dzień 1 - 6 kwietnia 2022

15.00 – 15.10 – Przywitanie (Ewa Ayton – Head of Arts, British Council Poland, Przedstawiciel/ka Miasta Stołecznego Warszawy, Karolina Zdrodowska – Dyrektor Koordynator z Gabinetu Prezydenta m.st. Warszawy)
15:10 – 15:15 – Wprowadzenie do tematyki, projekt Circular Cultures (Parvinder Marwaha, British Council)
15:15 – 15:25 – Prezentacja (Francesca Sarti, Arabeschi di Latte)
15:25 – 15:55 – Prezentacja (Kasper de Graaf, Design Manchester (projekt Doing Zero))
15:55 – 16:10 – Case study (Anna Galas, Biennale Warszawa (Jadalne miasto Warszawa))
16:10 – 16:20 – Case study (Matylda Szyrle, Listny Cud)
16:20 16:30 – Case study (Paulina Barros It’s bean!)
16:30 17:10 – Dyskusja
(Goście oraz moderatorka (Parvinder Marwaha))
17:10 – 17:15 – Podsumowanie (British Council i Miasto Stołeczne Warszawa)

Dzień 2 - 7 kwietnia 2022 (warsztat 1)

10:00-12:00 – Warsztat: What’s your past, present and future of food? 

Warsztat będzie interaktywną podróżą, która uruchomi refleksję na temat naszych nawyków żywieniowych w dzieciństwie oraz postawi pytania o to, czego możemy nauczyć się od naszych przodków oraz o nasze podejście do jedzenia dzisiaj. „Czy byłbyś w stanie zjeść owada lub mięso, które zostały wydrukowane lub wyhodowane w laboratorium?”

Uwaga od prowadzącego: Uczestnicy mogą się podłączać z urządzeń mobilnych – podczas warsztatu uruchomiona zostanie tablica interaktywna (miro lub google jamboard).

Warsztat odbędzie się w języku angielskim; zapewnione będzie tłumaczenie symultaniczne na język polski.

Prowadzący: Adrian Jankowiak, Nairobi Design Week

Dzień 2 - 7 kwietnia 2022 (warsztat 2)

14:00-16:00Warsztat: HARA HACHI BU – kiosks to reimagine a more sustainable food system 

O inicjowaniu zmian i tworzeniu alternatywnych systemów żywnościowych w miastach w oparciu o kioski.

Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli odkryć potencjał sprzedaży mikrodetalicznej – zaprojektują niewielkie kioski z jedzeniem, które dadzą dostęp konsumentom z różnych środowisk do żywności wytworzonej i dystrybuowanej w sposób zrównoważony.

Przyjrzymy się kioskom jako formatowi idealnie nadającemu się do tworzenia nowych, społecznych rytuałów oraz inicjowaniu zmian: od zmniejszenia ilości odpadów po odzyskanie radości związanej z tworzeniem, kontaktem z naturą i drugim człowiekiem oraz zachęcanie do bardziej zrównoważonej konsumpcji.

Warsztat odbędzie się w języku angielskim; zapewnione będzie tłumaczenie symultaniczne na język polski.

Prowadzący: Francesca Sarti, Arabeschi di Latte

 

Warsztaty nr 1 Workshop: What’s your past, present and future of food? 10:00 – 12:00
Join Zoom Meeting
https://us02web.zoom.us/j/85835104585?pwd=UUlYQUJ3aXJ1MVk3aU9FaHRrRGovUT09
Meeting ID: 858 3510 4585
Passcode: XhwdT9

Warsztaty nr 2 Workshop: HARA HACHI BU – kiosks to reimagine a more sustainable food system 14:00 – 16:00
Join Zoom Meeting
https://us02web.zoom.us/j/87560641628?pwd=SzRURHZIZTZuNXRobHNOc1MySTM1Zz09
Meeting ID: 875 6064 1628
Passcode: 0C5x8B

Poznaj prelegentów

Anna Galas-Kosil

Anna Galas-Kosil

Kuratorka Biennale Warszawa

Poznaj prelegenta ➞

Kuratorka Biennale Warszawa. Absolwentka wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie oraz prestiżowego programu dla managerów kultury European Diploma in Cultural Project Management. Do 2017 roku kierowała działem współpracy z zagranicą w Instytucie Teatralnym im. Z. Raszewskiego. W latach 2012-2020 pełniła funkcję prezesa zarządu międzynarodowej sieci On The Move zajmującej się mobilnością w sektorze kultury. Produkowała i kuratorowała wiele międzynarodowych projektów, m.in. polską prezentację na Praskim Quadriennale w 2007, 2011 i 2015 roku, Dni Polskiego Teatru w Teheranie czy program Polska New Theatre 2015. Współpracowała z reżyserami_kami i artystami_tkami z obszaru sztuk performatywnych i wizualnych, m.in. z Pawłem Wodzińskim, Martą Górnicką, Dimą Levytskyim, Marwą Arsanios i Jonasem Staalem. W 2020 roku kuratorowała projekt poświęcony alternatywom dla dominującego systemu żywnościowego, w ramach którego powstał dokument sieciowy „Jadalne miasto Warszawa”.

Adrian Jankowiak

Adrian Jankowiak

Nairobi Design Week

Poznaj prelegenta ➞

Adrian łączy ludzi, pomysły i technologie. Jest projektantem wzornictwa przemysłowego i dyrektorem kreatywnym, który rozwiązuje problemy poprzez współpracę oraz prototypowanie. W ramach swojej pracy zawodowej rozwija produkty, usługi, lokalne i globalne kampanie kreatywne, nowe technologie, zabawki, gry, elektronikę użytkową, meble, urządzenia sanitarne, teledyski, wydarzenia oraz usługi z zakresu doświadczenia użytkownika. Adrian jest założycielem Nairobi Design Week, dorocznego festiwalu designu oraz studia projektowego; jest również gospodarzem podcastu Afrika Design, który jest kreatywną podróżą po Afryce. Niektóre z jego realizacji można zobaczyć na stronie adrianjankowiak.com.

Kasper de Graaf

Kasper de Graaf

Design Manchester

Poznaj prelegenta ➞

Kasper de Graaf jest dyrektorem Design Manchester i CEO Images&Co, firmy doradczej świadczącej usługi z zakresu projektowania i innowacji, specjalizującej się w obszarze kultury i tematyce tożsamości. W ramach projektów realizowanych dla Design Manchester, Kasper rozwija współprace z miastami na całym świecie, w tym z Nairobi (żywienie i zamiany klimatu), Medellín (projektowanie społeczne), Shenzhen (miasta przyjazne dzieciom), Kitwe (umiejętności kreatywne i produkcja filmowa), Puebla (marginalizowane kultury i społeczności), Aarhus (miasta przyjazne mieszkańcom) oraz Barcelona (moda zrównoważona).

Paulina Barros

Paulina Barros

Współzałożycielka startup’u It’s bean!

Poznaj prelegenta ➞

Paulina Barros jest współzałożycielką startup’u It’s bean!, produkującego roślinne alternatywy nabiału na bazie polskiej białej fasoli. Marka zajęła pierwsze miejsce w plebiscycie Roślinniejemy w kategorii Najlepszej Nowej Marki Roślinnej 2021. Paulina z wykształcenia jest dietetyczką, wcześniej przez wiele lat pracowała we wiodącym cateringu dietetycznym, gdzie odpowiadała za tworzenie menu. Kreowanie nowych produktów spożywczych to jej pasja, a w pracy kładzie nacisk, żeby walory smakowe tworzonej żywności szły w parze z wartościami odżywczymi i proekologicznym sposobem produkcji.

Francesca Sarti

Francesca Sarti

Dyrektorka kreatywna Arabeschi di Latte

Poznaj prelegenta ➞

Francesca Sarti jest interdyscyplinarną projektantką tworzącą w Londynie. Urodziła się we Florencji, gdzie ukończyła architekturę. Głównym przedsięwzięciem, które stworzyła i prowadzi jako dyrektorka kreatywna jest studio projektowe Arabeschi di Latte. Realizacje tworzone przez studio wyróżnia zacieranie granic między jedzeniem, designem i architekturą. Projekty te obejmują wiele formatów, takich jak instalacje, doświadczenia interaktywne, performanse, obiekty społeczne i warsztaty immersyjne.

 Matylda Szyrle

Matylda Szyrle

CEO firmy Listny Cud

Poznaj prelegenta ➞

CEO firmy Listny Cud – jednej z pierwszych w Polsce miejskich farm wertykalnych, gdzie uprawiane są ekologiczne mikroliście i zioła.
Absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych (UW) i Emerging Economies and International Development (King’s College London). Kierunki te wybrała, ponieważ interesuje się tym, jak działa społeczeństwo oraz czy (i co) można robić, by działało lepiej.
Pracowała przez 3 lata w doradztwie strategicznym (McKinsey&Company) jak również w Fundacji ePaństwo, Spółce Skarbu Państwa, z Fundacją Ocalenie oraz w firmie telekomunikacyjnej i firmie doradczej w Londynie.
Od 2019 działała po godzinach przy inicjatywie społecznej zajmującej się kryzysem klimatycznym. Od marca 2020 jest częścią zespołu foodtech.ac i prowadzi firmę Listny Cud – jedną z pierwszych w Polsce miejskich farmy wertykalnych, gdzie uprawiane są ekologiczne mikroliście i zioła. W 2021 została wybrana jedną ze 100 Kobiet Roku magazynu Forbes Woman.

Wypełnij formularz


Zobacz, jak wyglądały poprzednie edycje

Organizatorzy

Skip to content