Startup Blog

Z dzisiejszego wydania dowiecie się więcej na temat funduszy dosłownie pozwalających wypłynąć na szerokie wody. Ponadto jeśli bliskie są wam produkty z logiem Apple, być może już niedługo towarzyszyć wam będzie muzyka skrojona wyłącznie pod wasz humor.

W ramach Startup News będziesz mógł zapoznać się z najważniejszymi informacjami i zapowiedziami, które pomogą Ci odnaleźć się w świecie biznesu, innowacji i finansowania firmy.

Cykl prowadzi Michał Misztal, CEO Startup Academy.

Apple w natarciu

Co  rusz słyszymy o nowych przejęciach  wśród firm – sami informowaliśmy jakiś czas temu o aktywności właścicieli ZnanyLekarz na zagranicznych rynkach medycznych. I jak się okazuje, tendencja do zakupów nie maleje na całym świecie. Swój proces zbrojeń przeprowadza również Apple, przejmując startup AI Music. Ich rozwiązania skupione są na generowaniu muzyki dostosowującej się w czasie rzeczywistym np. do nastroju użytkownika. Skoro dla relaksu krowom puszczano Beethovena, nie mam nic przeciwko, aby któryś produkt Apple swoim działaniem  zastąpił w przyszłości dziesiątki opakowań melisy.

Więcej o przejęciu >>

Fundusze na niebieski rozwój

Przy wszystkich ekologicznych wysiłkach ostatnich lat na lądzie, nie zapomina się również o wodach. Z tej racji PARP ogłosił nową edycję konkursu na innowacje dążące do zapewnienia najbardziej wydajnego i zrównoważonego wykorzystania zasobów wód oraz wybrzeży. Inicjatywa skierowana do małych i średnich przedsiębiorstw w której puli jest ponad 9 milionów euro ma pomóc sfinansować wydatki na prace rozwojowe czy usługi doradcze. Deadline zgłoszeń wypada 31 marca.

Dodatkowe informacje o konkursie >>

Po dotacje do Brukseli

Komisja Europejska ogłosiła plan wspierania innowacji, który tylko w 2022  wart jest niemal 2 mld Euro. Środki zostaną przeznaczone na przełomowe badania naukowe oraz wdrażanie wyników prac B+R na rynek. ponad połowa tej kwoty trafi do startupów w ramach finansowania dotacja + inwestycja. Programy mają ogromne środki, ale są zarezerwowane tylko dla przełomowych technologii. Kilka kierunków technologicznych wpisano także w zakres oczekiwanych specjalizacji.

Szczegółowy opis programu >>

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze światem startupów koniecznie zasubskrybuj nasz kanał na YouTube lub dołącz do grupy na Facebooku!

Partnerem Startup News jest BeIn Offices – operator biur serwisowanych w Warszawie, Katowicach, Krakowie i Szczecinie – Sales@biurabiznesowe.pl

Przeczytaj inne artykuły: