Startup Blog

Z siódmego odcinka cyklu Startup News dowiesz m.in. o jaki produkt Microsoft poszerzył swoje dotychczasowe portfolio oraz co możesz zrobić z górą brudnej odzieży w podróży.

W ramach Startup News w każdy piątek będziesz mógł zapoznać się z najważniejszymi informacjami i zapowiedziami, które pomogą Ci odnaleźć się w świecie biznesu, innowacji i finansowania firmy.

Cykl prowadzi Michał Misztal, CEO Startup Academy.

Startup News możesz posłuchać także w formie podcastu:

Serce start-upowego świata zabije w Katowicach

6 edycja European Tech and Start-up Days zaczyna się już dzisiaj! W agendzie 3 dniowego wydarzenia w katowickim Centrum Kongresowym, znajdziemy wiele sesji poświęconych aktualnej sytuacji gospodarczej jak i innowacjom. W trakcie konferencji będziecie mogli spotkać się też z nami a szczególnej uwadze polecam Wam drugi dzień targów, gdzie zobaczymy prezentacje 18 finalistów konkursu Start-up Challenge

Więcej o konferencji przeczytasz tutaj>>

Wszystko o technologii w finansach

Dla osób spragnionych konferencyjnych wrażeń, 21 października będzie w kalendarzu dniem obowiązkowym. Fintech Summit Poland to wydarzenie, które odbędzie się w warszawskiej Kinotece a wśród jego najważniejszych punktów można wyróżnić Fintech StartUp Arena. W konkursie, w którym będą oceniane zgłoszenia opisujące pomysły biznesowe, można wygrać przykładowo wsparcie anioła biznesu oraz pakiet usług PR o wartości 30.000 zł.

Więcej o konkursie znajdziesz pod tym linkiem >>

Pranie w podróży

Po tym jak standardowym wyposażeniem wielu stacji benzynowych stały się paczkomaty, być może niedługo nie powinny nas dziwić stojące tam automaty do prania ubrań. Break&Wash przedstawia znaną z zachodu koncepcję urządzeń, która za niewielką opłatą oferuje wypranie i wysuszenie prania. Nie brzmi to niezwykle spektakularnie, ale spełnia perfekcyjnie swoją rolę zwłaszcza dla osób dużo podróżujących. Pierwsze automaty możemy już znaleźć w Polsce – m.in na Śląsku czy nad morzem przy polach kempingowych.

Więcej w tym temacie >>

Pierwszy polski jednorożec

Sława portalu Znany Lekarz od dłuższego czasu nie jest związana tylko i wyłącznie z jego nazwą. Rozwiązanie za pomocą którego umawia się ponad 7 mln wizyt lekarskich miesięcznie, przebiło magiczną barierę wyceny spółki w wysokości miliarda dolarów. Łączy się osiągnięty z tym status jednorożca, którego nie dorobił się wcześniej żaden polski startup. DocPlanner czyli jego nazwa którą wykorzystuje się zagranicą, na tą chwilę posiada oddziały w 15 krajach na całym świecie, z centralą w Polsce.

Więcej na temat polskiego jednorożca znajdziesz tutaj >>

Po więcej informacji na temat zaprezentowanych wiadomości zapraszam was do komentarza, który znajdziecie pod dzisiejszym epizodem. Jeżeli chcesz być na bieżąco ze światem startupów koniecznie zasubskrybuj nasz kanał, bo za tydzień kolejny odcinek Startup News. Do zobaczenia!

 

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze światem startupów koniecznie zasubskrybuj nasz kanał na Youtube lub dołącz do grupy na Facebooku! 

Partnerem Startup News jest BeIn Offices – operator biur serwisowanych w Warszawie, Katowicach, Krakowie i Szczecinie – Sales@biurabiznesowe.pl

Przeczytaj inne artykuły:

Skip to content