Startup Blog

Po pandemicznym okresie wydarzeń online powracają upragnione spotkania na żywo! Konferencja Internet Beta również wraca w swojej stacjonarnej odsłonie już we wrześniu. To wydarzenie, które często określane jest mianem kultowego, a to za sprawą wiernych fanów i publiczności, która nigdy nie zawodzi i jest dodatkowym walorem całej inicjatywy. Co się będzie działo tym razem?

Kolejna edycja konferencji InternetBeta odbędzie się 15-17 września 2021 r. a już dzisiaj z Łukaszem Bisem – Wszechogarniaczem i CEO InternetBeta rozmawia Karolina Piotrowska z zespołu Startup Academy.

K.P.: Cześć Łukaszu! Chyba wszyscy zastanawiają się jaka będzie tegoroczna Beta i co zmieniła w całej organizacji wydarzenia pandemia Covid-19. Czy możesz nam przybliżyć ten temat?

Ł. B.: Hej Karolino! Długo się nie widzieliśmy, a wiesz, że pamiętam Twoją pierwszą Betę? Mało kto wie, że zaczynałaś jako jeden z wolontariuszy. Dzięki Ci za to! Wracając do 2021. Pandemia – chyba każdego z nas pozamiatała. Mnie bardzo. Niestety. Do dzisiaj odczuwam jej skutki – i to nie dlatego, że chorowałem na COVID-19, ale bardziej separacja mnie zdołowała. Ale idzie lepsze – pytasz, co zmienia COVID, a  ja mówię – robi roczną przerwę w najlepszym networkingu w Polsce! Ale nadrabiamy zaległości i już 15 września wracamy do dawnego klimatu Bety. Wydarzenie stacjonarne, jak od wielu lat – w Kielnarowej na pięknym Kampusie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie. Wydarzenie pełne merytoryki, ale zapewne również zabawy i swobodnej gadki. Takie do jakiego przyzwyczailiśmy się przez lata!

K.P.: Co czeka na uczestników i czy agenda pojawi się wcześniej niż tydzień przed startem wydarzenia? 😀

Ł. B.: Hahahahaha… agenda to jest temat tabu na Becie. Tak – ona się pojawiła. Już. Na miesiąc przed wydarzeniem, jednak zmienia się praktycznie codziennie. Bo coś komuś wypada, ktoś nie może w piątek, a w czwartek rano będzie jeszcze nie w formie. Staramy się dograć ją tak, żeby była wygodna dla wszystkich. Ale w tym roku kilka zmian. Po pierwsze mamy dwie główne sale – zwykle było trzy, ale mamy też salę plenerową. To nowum wnosi iCEA, więc znany wszem i wobec format “Zapytaj o SEO” wchodzi na Betę i zapewnia nam dodatkowe atrakcje. Będzie też Beta Academics – Ci co byli w 2019 pamiętają zapewne naukowe wywody akademików – wtedy to zagrało super, w tym roku powtarzamy sukces podwajając ilość BetaAcademicsowych prelekcji! Totalnie wizualnie, to hasło tej części Bety.

K.P.: Można powiedzieć, że InternetBetę tworzą ludzie i to oni stanowią wartość tego wydarzenia. Networking i nawiązane relacje, które zostają na lata. Nie ukrywajmy jednak, że spory wpływ na ten aspekt mają organizowane after party:) Czy w tym roku również odbędą się wieczorne spotkania z muzyką na żywo?

Ł. B.: Wolałbym nie zdradzać. Niech to będzie niespodzianka. Ale każdy, kto był na Becie, wie, że After jest obowiązkowy! Co do afterków – to mogę zdradzić, że w Kielnarowej będzie się można na mnie odegrać – jak ktoś będzie miał ochotę, to będzie mógł mnie nieźle skąpać… ale reszta – na Becie. Bo pamiętajmy – co się dzieje na Becie, zostaje na Becie!

K.P.: Dla niewtajemniczonych, którzy nie słyszeli wcześniej o InternetBeta – Łukaszu, dlaczego miejscem wydarzenia jest Kielnarowa koło Rzeszowa, a nie sam Rzeszów?  

Ł. B.: Hmmmm…. banalne pytanie. Nikt z organizatorów, ale też bywalców Bety, nie chce, żeby prelegenci uciekali zaraz po prelekcji. Wieś sprawia, że trudno się stąd wydostać:D

A tak na serio – chodzi o Internet i zasięg – tutaj go nie ma:D

K.P.: Pozostając w temacie nowych uczestników – co wyróżnia InternetBeta i dlaczego warto na nią przyjechać?

Ł. B.: Wiesz – trudno mówić o czymś co się robi w superlatywach. Ale Beta jest przede wszystkim inna niż większość Konferencji (bardzo zacnych nadmieniam, takich jak infoShare, I love Marketing, czy Forum IAB). Tutaj nie ma napinki, każdy jest równy i chętny (z reguły) do pogadania. Beta to klimat, a klimat tworzą ludzie. W LekkoMówni Michał Kasprzak rozgryza fenomen Bety, więc zachęcam do posłuchania.

K.P.: Dziękuję za rozmowę i trzymam kciuki! Widzimy się w Kielnarowej 15-17 września 2021 r.!

Podsumowując zapraszamy na tegoroczną Internet Betę! Bilety do nabycia na stronie: https://internetbeta.pl/, a od Startup Academy łapcie kod zniżkowy startupacademy-100

 Nie przegapcie tego wydarzenia i spotkajmy się wszyscy w Kielnarowej!

 

Przeczytaj inne artykuły:

Skip to content