Startup Blog


Masz go! Przyszedł nagle, niczym grom z jasnego nieba! A może jest efektem dogłębnej analizy słabych i mocnych stron, a SWOT został przez Ciebie rozpisany na miliony sposobów. To nieistotne, dobrze, że jest z Tobą! Twój pomysł na biznes. W jaki sposób jednak podejść do weryfikacji, czy ten pomysł faktycznie jest genialny? Przetestuj go! Poniżej przedstawię Ci kilka bardzo ciekawych narzędzi, które mogą przydać Ci się na początku drogi. Zaczynamy!

Landingi

Chcesz przygotować ofertę pod reklamę w mediach społecznościowych, która będzie wyglądać profesjonalnie, ale nie będzie kosztować “milionów monet”? Stwórz samodzielnie prosty landing page (stronę produktową), do której będziesz kierować swoich potencjalnych klientów. Poprzez Landingi możesz ją zrobić w bardzo prosty sposób na zasadzie “przesuń i upuść”. Dodatkowo wsparcie klienta na czacie działa bardzo sprawnie, więc w razie niejasności śmiało możesz prosić o pomoc. Można skorzystać z 14-dniowego okresu próbnego, by sprawdzić funkcjonalności narzędzia. Później cena za 1 miesiąc korzystania to 129 zł/m-c.

Sprawdź ofertę

Callpage

Oddzwonimy do Ciebie w 28 sec! Aktualnie klienci bardzo cenią sobie szybki i łatwy kontakt z obsługą klienta. Możesz stworzyć prostą stronę, uruchomić działania promocyjne i podpiąć pod to callpage. Wtedy klient może dopytać o szczegóły, możesz poprowadzić tak rozmowę, by dowiedzieć się jak najwięcej o Twojej grupie docelowej – czego potrzebują ZANIM uruchomisz działalność i produkcję! Potencjalni klienci sami powiedzą Ci, na czym im zależy oraz zrobisz na nich efekt WOW za tak szybka i sprawną obsługę. Pakiet podstawowy kosztuje 89 zł miesięcznie. Obowiązuje 7-dniowy okres próbny, czyli masz tydzień na sprawdzenie czy ta forma testowania pomysłu jest dla Ciebie!

Rozpocznij bezpłatny 7-dniowy okres próbny –  Zarejestruj się

Canva

Logo? Grafiki na stronę? Materiały reklamowe? Czy na pewno na etapie początkowym potrzebujesz już współpracy z grafikiem? Canva może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem na początek. To proste i intuicyjne narzędzie, które w swoich zasobach ma mnóstwo szablonów i możliwości pozwalających tworzyć grafiki na wysokim poziomie całkowicie za darmo. Idealne na początek, by nie ponosić (niemałych) kosztów zatrudnienia grafika.

Zarejestruj się bezpłatnie

Brand24

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie…. Zapewne nie raz widziałeś u swoich znajomych pytanie “a polecicie mi…..” lub “czy krawcowa Basia z Młyńskiej jest godna polecenia?” – teraz tak to działa. Ludzie pytają i szukają opinii na temat produktów i usług oraz konkretnych dostawców, a nie wszędzie jesteś w stanie dotrzeć sam. Dzięki monitoringowi internetu możesz wyłapać dyskusje na temat produktu/usługi, branży, zapotrzebowania i odpowiadać na ich potrzeby w czasie, gdy ich potrzebują, Możesz też zweryfikować, jak często dany problem się pojawia, udzielać się w dyskusji otrzymując informację zwrotną co dla klientów w Twoim rozwiązaniu jest istotne. To też dobre narzędzie do podglądania działań konkurencji i ich wizerunku wśród odbiorców, może jest coś na co narzekają, a Ty możesz zrobić to lepiej?

Rejestrując konto na stronie: brand24.pl/promo/ z kodem: startupacademy2019 otrzymasz 30 dni testów plus 15% rabatu przy wykupieniu dalszej subskrypcji.

Evenea

Chcesz zorganizować wydarzenie biletowane, ale nie jesteś pewny czy się sprzeda? Nie chcesz na początku inwestwać w dedykowana stronę internetową z setkami bajerów? A może chcesz zorganizować bezpłatne spotkanie tematyczne, podczas którego zgromadzisz osoby potencjalnie zainteresowane Twoim produktem? Możesz do tego celu wykorzystać narzędzie evenea! Jest bardzo proste w obsłudze, daje możliwość wysyłania newslettera do osób zapisanych, zbierania danych kontaktowych,a także dokonywania płatności. Serwis przy wydarzeniach płatnych pobiera opłatę w wysokości 1 zł + 2,9% wartości biletu.

Zarejestruj się bezpłatnie

Shoplo

Zbuduj swój pierwszy sklep online i spróbuj sprzedawać swoje produkty tak, by klient miał wrażenie współpracy z dużym graczem. Możesz przygotować opisy produktów i umieścić je w prosty sposób na swojej stronie www. Masz do dyspozycji prosty kreator oraz wybór wśród wielu szablonów. Wersja startowa kosztuje 49 zł miesięcznie.

Poznaj możliwości narzędzia

Swój pomysł na biznes możesz weryfikować w dowolny, pasujący do Ciebie sposób. Pamiętaj jednak, że na rynku jest wiele narzędzi, które mogą Ci w tym pomóc. Spróbuj je nawet w okresie próbnym, może okażą się złotym strzałem? Powyższą listę będziemy aktualizować, jeśli masz sugestie, co powinno się tu jeszcze znaleźć daj nam znać!

Ola Proksa-Bielawa

Przeczytaj inne artykuły: