Startup Blog

Startuj z Mazowsza: V edycja konkursu dla innowacyjnych startupów

Po raz kolejny poszukujemy najlepszych startupów z Mazowsza! To doskonała szansa dla przedsiębiorców, którzy chcą, by ich firmy rozwinęły się w stabilne biznesy o wysokich wynikach. To też Twoje marzenie? Czytaj dalej i poznaj szczegóły konkursu!

Kto może wziąć udział w konkursie „Startuj z Mazowsza”?

Konkurs przeprowadzany przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego powstał z myślą o młodych i ambitnych ludziach pasją, którzy chcą kreować nowe rozwiązania na polskim rynku. Nagrody o wartości merytorycznej i finansowej do zdobycia w konkursie mają pomóc w rozwoju innowacyjnych projektów.

Do V edycji konkursu „Startuj z Mazowsza” mogą zgłosić się startupy zarejestrowane i działające w województwie mazowieckim nie dłużej niż 3 lata (licząc od daty ogłoszenia konkursu, czyli tj. 06.06.2023 r.). Zwycięskie projekty zostaną wyłonione w 3 kategoriach:

👉 INNO-TECH – startupy, które opracowują innowacje produktowe, procesowe lub systemowe, wprowadzające istotne zmiany technologiczne w produktach i procesach;

👉 SOCIAL IMPACT – startupy, których działania skupiają się na pozytywnym wpływie na środowisko lub społeczeństwo;

👉 START – startupy dopiero rozpoczynające innowacyjny projekt, który obecnie jest na etapie Minimum Value Product lub prototypu, ale ma szansę na efektywny rozwój i skalowanie.

Dlaczego warto zgłosić swój projekt w konkursie?

Konkurs „Startuj z Mazowsza” powstał jako inicjatywa wspierająca rozwój innowacyjnych biznesów, dlatego przewidziane nagrody mogą być dla finalistów i zwycięzców trampoliną do rozwinięcia pomysłu w stabilną i dochodową firmę.

Przede wszystkim finaliści będą mieli okazję zaprezentować swoje projekty przed Komisją Oceniającą i Kapitułą konkursu, w której będą zasiadać eksperci z obszarów biznesu, technologii i innowacji. To doskonała szansa na uzyskanie cennych wskazówek i opinii od doświadczonych profesjonalistów. 

Co więcej, na zwycięzców czekają nagrody finansowe o łącznej wartości 90 000 zł, a także wsparcie medialne i nagrody merytoryczne od partnerów konkursu. Ale to nie koniec! Dodatkowo dziesiątka finalistów zostanie zaproszona do udziału w sesji wizerunkowej oraz będzie miała okazję zaprezentować się na stoiskach wystawienniczych podczas konferencji podsumowującej w październiku 2023 roku. Dzięki temu będą mogli nie tylko skorzystać z profesjonalnych zdjęć, które pomogą im w budowaniu swojej marki, ale również zaprezentować swoje innowacyjne rozwiązania szerokiej publiczności. To idealna okazja do zwiększenia widoczności swojego startupu oraz przyciągnięcia uwagi potencjalnych klientów i inwestorów.

Jak wziąć udział w konkursie „Startuj z Mazowsza”?

Rekrutacja do wszystkich kategorii konkursowych już się rozpoczęła i potrwa do 24 lipca 2023 r. W tym czasie jedyne, co musisz zrobić, to wypełnić formularz zgłoszeniowy z opisem Twojego projektu. Zrobisz to wygodnie online na stronie.

Po zakończeniu naboru, zgłoszenia, które przeszły weryfikację formalną, trafią do oceny merytorycznej ekspertów Komisji konkursowej. Dziesięć najlepszych projektów przejdzie do drugiego etapu, w którym swoje rozwiązanie zaprezentuje przed Komisją na żywo. Zwieńczeniem konkursu będzie październikowa konferencja, podczas której najlepsze projekty zostaną przedstawione szerokiemu gronu odbiorców.

Może to Twój pomysł będzie pierwszym mazowieckim jednorożcem? Sprawdź wszystkie szczegóły na stronie konkursu i zgłoś się już dziś!

Przeczytaj inne artykuły:

Skip to content