Startup Blog

Bezpłatne doradztwo dla przedsiębiorczych – Academy_Smolna#2022

Dobiega końca tegoroczna edycja miejskiego programu doradczego dla przedsiębiorczych Academy_Smolna#2022. Ostatni webinar „Jak rozmawiać z inwestorami” odbędzie się 12 grudnia o godz. 18.00 w formule online. Można się jeszcze zapisać za pośrednictwem strony Centrum Przedsiębiorczości Smolna: https://biznes.um.warszawa.pl/ lub https://startupacademy.pl/academy-smolna. Udział jest bezpłatny.

Academy_Smolna#2022
Academy_Smolna#2022 pozwala udoskonalać kompetencje przedsiębiorcze osobom, które chcą rozwijać swoją działalność gospodarczą i wdrażać w życie pomysły biznesowe. Oferuje wsparcie wyspecjalizowanych doradców, indywidualne konsultacje pod okiem ekspertów i praktyków biznesu oraz mentoring biznesowy dla wybranych startupów. Program prowadzi Urząd m.st. Warszawy we współpracy ze Startup Academy.

Do tej pory:
– z programu skorzystało ponad 350 osób,
– zrealizowaliśmy 600 godzin doradztwa,
– przeprowadziliśmy 100 godzin indywidualnego mentoringu.

Uczestnicy poszerzali swoje wiadomości z zakresu:
– prawa (m.in. umowy o pracę, najem, umowa inwestycyjna, RODO, kwestie prawne w spółce z o.o., prawa autorskie, rejestracja znaku towarowego);
– księgowości (m.in. Polski Ład, rodzaje spółek, formalności związane z założeniem działalności gospodarczej, VAT, koszty i zyski związane z prowadzeniem działalności, podatki, kody pkd);
– prowadzenia biznesu (m.in. marketing sklepu e-commerce, pomysły na biznes, rozwój biznesu, jak radzić sobie z konkurencją w branży, jak znaleźć finansowanie)

Przedstawiciele 10 wybranych firm uczestniczyli w programie monitoringowym. Spotykali się z mentorami i dopracowywali swoje pomysły na biznes.

Dodatkowo w związku z wojną w Ukrainie i napływem uchodźców uruchomiliśmy dla nich konsultacje w języku ukraińskim, które obejmowały sprawy związane m.in. z:
– ogólnymi warunkami prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce
– opracowaniem biznes planu
– podatkami
– finansowaniem działalności
– zagadnieniami prawnymi dotyczącymi prowadzenia szkoleń i własności intelektualnej.

Musieliśmy dostosować się do nowej rzeczywistości związanej z wojna w Ukrainie. W ramach programu udzielamy wsparcia wszystkim firmom i osobom, które chcą założyć działalność gospodarczą, albo rozwijać ją w Warszawie, dlatego chcieliśmy także pomóc naszym gościom z Ukrainy. Cieszy nas, że program Academy_Smolna po raz kolejny cieszy się tak dużym zainteresowaniem – mówi Karolina Zdrodowska dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego w warszawskim ratuszu.

Realizujemy programy dla startupów w całej Polsce, ale nigdzie nie spotkaliśmy się z tak kompleksowym, bezpłatnym i otwartym programem wspierającym przedsiębiorczość w regionie, jak Academy_Smolna, który od lat organizuje warszawski samorząd – mówi Karolina Piotrowska członkini zarządu Startup Academy.

Program Academy_Smolna współfinansuje Urząd m.st. Warszawy. Jego wykonawcą jest Stratup Academy.

Urząd m.st. Warszawy wspiera przedsiębiorczych
Osobom prowadzącym biznes w Warszawie lub planującym założenie firmy Urząd m.st. Warszawy oferuje nie tylko darmowe doradztwo. W Centrum Przedsiębiorczości Smolna, miejskim centrum biznesu, przedsiębiorcy i przedsiębiorczynie mogą:
– wynająć biurka po preferencyjnej cenie w przestrzeni coworkingowej,
– uczestniczyć w spotkaniach networkingowo-szkoleniowych Net_Smolna,
– wziąć udział w programie szkoleniowym Open Smolna i dowiedzieć się jak finansować i rozwijać swoją działalność lub/oraz rozwijać swój pomysł biznesowy w programie akceleracyjnym dla startupów Warsaw Booster
poznać ofertę Urzędu Pracy m.st. Warszawy dla przedsiębiorców i osób poszukujących pracy.
– Pełna oferta wsparcia jest dostępna na stronie centrum (https://biznes.um.warszawa.pl/).

Academy_Smolna#2022 współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa. Program jest jednym z działań pomocowych dla przedsiębiorców oferowanych przez warszawski samorząd w ramach pakietu #WarszawaPomaga Przedsiębiorcom.

Przeczytaj inne artykuły:

Skip to content