Startup Blog

Z szóstego odcinka cyklu Startup News dowiesz m.in. się jaką kwotę przeznaczono na nagrody za kosmiczne pomysły nie z tej Ziemi oraz w którym sektorze prężnie zaczął inwestować Totalizator Sportowy.

W ramach Startup News w każdy piątek będziesz mógł zapoznać się z najważniejszymi informacjami i zapowiedziami, które pomogą Ci odnaleźć się w świecie biznesu, innowacji i finansowania firmy.

Cykl prowadzi Michał Misztal, CEO Startup Academy.

Startup News możesz posłuchać także w formie podcastu:

Bezpłatny webinar “Poznaj inwestora”

Dzisiejsze wydanie rozpoczynamy od zaproszenia na webinar, który odbędzie się już w najbliższą środę. 15 września o godzinie 18:00 dowiecie się na przykład jak przygotować pitch deck oraz o czym warto pamiętać prezentując się przed inwestorem. Otrzymacie również rady od Wojtka Drewczyńskiego z funduszu Black Pearls oraz poznacie historię startupu, w który fundusz dokonał inwestycji.

Więcej o webinarze przeczytasz tutaj>>

Zwrot ku niebu po nowe technologie

Europejska Agencja ds. Programów Kosmicznych pierwszego września otworzyła zapisy do programu, który dla wielu może okazać się gwiazdką z nieba. Poszukiwane są nie tylko działające prototypy, ale również wstępne pomysły, które odnoszą się do rozwiązań wykorzystujących oraz integrujących dane i usługi kosmiczne UE. Dla najlepszych przygotowano liczne nagrody, wśród których jest kwota maksymalnie 15 tysięcy euro na pomysł.

Więcej w tym temacie >>

W co inwestuje Totalizator E-sportowy?

Panda Score, francuski startup zajmujący się zbieraniem oraz przetwarzaniem danych pochodzących z cyfrowych pojedynków w takich grach jak FIFA czy Overwatch, otrzymał wsparcie z funduszu, którego częścią jest Totalizator Sportowy. 2 miliony euro mają pozwolić firmie na dalszy rozwój oprogramowania bazującego na wykorzystaniu sztucznej inteligencji do analizy informacji oraz na otworzenie swojego oddziału w Polsce.

Więcej w tym temacie >>

Konferencja Internet Beta powraca na żywo

Po pandemicznym okresie i całej serii odwołanych wydarzeń powracają upragnione spotkania na żywo z konferencją Internet Beta na czele! 3-dniowe wydarzenie w Kielnarowej koło Rzeszowa startuje 15 września i po raz kolejny skupi wokół siebie wszystkich pasjonatów oraz miłośników szeroko pojętych nowych technologii i Internetu. Aby odebrać zniżkę na wejściówkę, koniecznie odwiedźcie link prowadzący do naszej strony, gdzie znajdziecie specjalnie przygotowany kod rabatowy.

Odbierz zniżkę na konferencję >>

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze światem startupów koniecznie zasubskrybuj nasz kanał na Youtube lub dołącz do grupy na Facebooku! 

Partnerem Startup News jest BeIn Offices – operator biur serwisowanych w Warszawie, Katowicach, Krakowie i Szczecinie – Sales@biurabiznesowe.pl

Przeczytaj inne artykuły:

Skip to content